Müzik

Farklı Sesler: In The Void

Teknolojinin öncesini ve sonrasını gören nesilden biri olarak MSN’de “ne dinliyorsun özelliği” ile mesaj verdiğimiz günlerden bugünlere gelmemiz sancılı ama değişik bir süreç oldu. Günümüzün “Stream” müzik platformları bize her an her yerden istediğimiz müziğe ulaşma imkanı sağlarken bir yandan da müziği çok hızlı tüketmemize neden oldu. Aldığımız kaset, CD ve indirdiğimiz MP3’lerin özene bezene saklanmasının tadı halen damağımda. Tüm bunlara ek olarak “Haftalık Keşif” ya da “Sizin için öneriliyor” bölümleri ile eskiden manuel olarak yaptığımız ve iyi grup bulduğumuzda gururla başkalarına önerdiğimiz “keşif” dönemimiz de bitirildi diyebilirim. O kadar hızlı geçiyor ki şarkılar grupların isimlerine bile bakmadan hazır listeleri dinlemeye başladık ve müzik zevkimiz belirli matematiksel formüllere göre belirlenmeye başladı..

Neyse ki varolmanın ancak dayanışarak gerçekleşebileceğini anımsatmak, eylemsizliğin yarattığı boşluğu hep birlikte yükselen sesleri ile doldurmak için doğan bir İstanbul oluşumu “In The Void” çıktı karşımıza. Ekip,  farklı platformlar ve etkinlikler ile güncel ve bağımsız sahneden yerel sesleri, müzik oluşumlarını tanıtmayı ve desteklemeyi amaçlayan bir oluşum olarak yoluna devam ediyor. Bizler de onlar sayesinde “Skip this track” demeden, haftalık keşif listemizde bile karşımıza çıkmayacak grupları izleme şansı yakalıyoruz.

In The Void ekibi, birçok güzel insanın desteğiyle kendiliğinden gelişmeye, yayılmaya başladı, sınırların olmadığı bir alan oluşturmayı amaçlayan “Fill The Void” etkinlik serisinde bu sefer Ankara’nın lokal sesleri ve dinleyicileri ile bir araya geliyor!

25 – 26 Şubat‘ta Noxus‘ta gerçekleştirilecek olan etkinlik, farklı tarzda birçok Ankaralı müzisyeni aynı sahnede buluşturuyor. Ana akım müziklerden biraz uzaklaşmak, farklı sesler keşfetmek isterseniz  bu etkinliği ajandalarınıza not ediniz.

Etkinlik Sayfası‘ından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Fill The Void Ankara programı şu şekilde;

25 Şubat Cumartesi

Akkor
Al’York
Alper Yıldırım (Konuk sanatçılar: Egemen Kirkagac, Ege Tülek)
Atay İlgün
Golem
Jtamul
Mickeysaysbye
Sycho Gast
This Kind of Time
Ulaş Celep

26 Şubat Pazar

Alarga
Bam Bam Bam
Ciermento Ferforte
Cinuty
Delikbeyin
Extreme Parking
iyi
İz (Elifnaz Koçak)
Wodashin

Giriş / Entry
Tek gün: 10 TL
İki gün: 15 TL

Noxus adres: Selanik 2 Caddesi No: 78/A Kızılay Ankara

Dipnot: Pazar akşamı, davulcusu olduğum “Bam Bam Bam” olarak biz de sahnede olacağız.

Müzikli günler!

Serkan İzci
Lavarla Marka Temsilcisi | serkanizci@lavarla.com

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müziği ve gitarıyla Burak Altuni

“Müzik hakkında güzel bir şey, çarpar, acıtmaz!” Bob Marley Burak Altuni… Müzikle tanıştığında 3 yaşındaymış, flütle başlamış. Ne yazık ki baba acısı müzikten de öncesine...