Sponsorlu

Farklı Deneyimleri Sevenlere: ANKAmall TV Spikerlerini Arıyor!

Bazen konfor alanından çıkmak, yapmadığın belki de hiç yapamayacağını düşündüğün bir şeyi denemek istersin. Nereden başlayacağını ise bilemezsin, belki de önündeki fırsatlar o kadar ilgi alanının dışındadır ki göremezsin. Konfor alanından çıkmak o fırsatlara gözünü açmak demektir. Örneğin akşam haberlerini izlerken aklına spikerlik yapmak nasıl olurdu gibi bir düşünce çok sık gelmez. Ya da ANKAmall TV Spikerlik Yarışması düzenlediğinde katılmak senin için söz konusu bile değildir. Ama farklı deneyimleri seviyorsundur ve o konfor alanından da çıkmak istiyorsundur. E nasıl olacak?

İsminin nasıl okunduğu memleketim insanınca muamma olan ANKAmall Alışveriş Merkezi bir süredir Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi kanalı olan ANKAmall TV’de yayında. Youtube üzerinden yayın yapan kanalda her sene farklı spikerler yer alıyor. İlk kez 2017 yılında spikerlerini seçen ANKAmall TV bu sene ikincisi düzenlenen yarışma ile bunu bir gelenek haline getiriyor. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için bir fırsat olarak nitelendirdiğimiz ANKAmall TV Spikerlerini Arıyor yarışmasına herkes başvurabilir.

Yarışmanın Detayları ve Başvuru Süreci

Yarışmaya 3-11 Kasım tarihleri arasında ANKAmall’deki stantlarda kaydınızı yaptırarak başvurabilirsiniz. Başvuru esnasında sizden kamera karşısında kısa bir performans sergilemeniz istenecek. Bu yüzden hazırlıklı gelmenizde fayda var. Başvurular arasından seçilen 24 kişi 24 Kasım tarihinde Burcu Esmersoy, Mirgün Cabas ve Saba Tümer‘den oluşan bir jüri karşısında yarışacak ve yarışma sonucunda 12 kişi ANKAmall TV’de spikerlik yapma şansı elde edecek. KODA, işaret dili bilenler ve işitme engelliler ise elemeye tabi tutulmaksızın, final sonrasında iletişime geçilerek çekimlere davet ediliyor olacak.

Ufak Tüyolar ve Biraz Cesaret

Başvuru sürecindeki performans sergileme kısmı biraz kafanı kurcalamış olabilir, spikerlik öyle kolay bir iş değil. Senin için gereken biraz cesaret, biraz istek ve biraz da hazırlık. Hazırlık aşamasında sana yardımcı olabilecek birkaç tüyo verebiliriz. Öncelikle ANKAmall TV göz atabileceğin ilk yer; geçen sene neler olmuş, seçilen spikerler nasıl bir performans göstermiş, bu kanalda spiker olmak nasıl bir şeymiş. İzlemeye aşağıdaki video ile başlayabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=2ifDeRW1Uvg

Spikerlikte önemli konulardan birisi de ses tonudur. Performans sergilemeden ayna karşısında sesinizi nasıl kullanacağınıza yönelik denemeler yapabilirsiniz. Sesle beraber diğer bir konu ise diksiyon. O anda içinizden bir Mehmet Ali Birand çıkmasını kimse beklemiyor, ama akıcı ve teklemeden konuşabilmek de önemli.

Doğal olmalı, heyecanınızı kontrol etmeyi bilmelisiniz. Peki heyecanlansanız ne olur? Hiçbir şey olmaz. Senelerdir sunuculuk yapanların hala ekran karşısına ilk çıktıklarında heyecanlandıkları söylenir. En fazla sahneden iner, yeni bir tecrübeyi cebinize atar ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Rahatlamak için spikerlerin yayın sırasında yaşadıkları ilginç anları izleyebilirsiniz.

Heyecanınızı atmak için aklınızda tutun: Youtuber’lık dünyasında yaşıyoruz, artık herkes kameranın karşısında ve bir ekrana konuşmak kadar doğal bir şey yok. Kimleri gördü bu gözler, sen neden şansını denemeyesin?

Son olarak, ANKAmall’un telaffuzu üzerinde çalışmayı da unutmayın.


https://www.youtube.com/watch?v=_L7iCjjs1NA

Yarışmayı ANKAmall ve Lavarla sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Instagram | Youtube | Twitter | FacebookWebsitesi

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir