Pusu'laEtkinlikSpor

Eylül’de Ankara’yı Pedallıyoruz!

16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası şehirlere beklediğimizden fazla hareketlilik getirdi. Hareketlilik Haftası kapsamında İstanbul’da indirimli toplu taşıma, Kırklareli’nde öğrencilere ücretsiz taşıma, İzmir Karşıyaka’da konserler, koşular, güvenli sürüş eğitimleri, Ankara’da Bahçeli 7. caddenin Arabasız Gün için trafiğe kapatılması gibi sözde kalmayan ve eyleme geçiren bir sürü etkinlik gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediyor. Sanıyoruz en hareketli şehirlerden birisi bu süreçte Rize ve Bartın’dı. Bu iki şehrin belediyelerini tebrik ediyor, Ankara’nın ise beklenenin altında kalmasına üzüldüğümüzü dile getirmek istiyoruz. Yine de 22 Eylül’de Bahçeli 7. Caddenin trafiğe kapatılmasını sağlayan EGO Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Hareketlilik Haftasının en önemli etkinlikleri bisiklet kullanımı etrafında şekilleniyor. Son zamanlarda çeşitli belediye başkanlarının bisiklet kullanmaları gündem oluşturmuştu. Bu gündem sona ermeden Avrupa Hareketlilik Haftasının başlaması ile bisiklet bu günlerde ister istemez hepimizin karşısına çıkan bir araç oldu. Son olarak EGO otobüslerinde bisiklet taşımacılığı yapılması için test sürüşlerinin başlaması Ankaralılar olarak aldığımız en son güzel haber.

Eylül ayı bitmeden ise Ankara’da 4 farklı bisiklet turu etkinliği var. Havaların bisiklet için mükemmel olduğu bu günlerde bisikletinizi kapın, yoksa ödünç alın veya kiralayın, farkındalık turlarına siz de katılın.

Avrupa Hareketlilik Haftası | 22 Eylül – Otomobilsiz Kent Günü

EGO Genel Müdürlüğü, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Otomobilsiz Kent Günü olarak kutlanan 22 Eylül’de Bahçeli 7.Caddenin trafiğe kapatılmasına öncü oldu. Tüm bisikletlileri, yayaları, çocukları ve sokak sanatçılarını 10.00-15.00 saatleri arasında 7.Caddeye bekliyoruz.


Süslü Kadınlar Bisiklet Turu | 23 Eylül, Pazar

Bu sene dünyanın farklı şehirlerine açılan İzmir çıkışlı Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül’de aynı anda 60’tan fazla şehirde yapılacak. Güvenli bisiklet sürme hakkına dikkat çekmek için süslenerek gerçekleştirilen tura süslendikten sonra erkekler de katılabiliyor.

Başlangıç Noktası: Anıt Park
Başlangıç Saati: 17.00
Detaylar için tıklayınız.


Critical Mass Ankara | 29 Eylül, Cumartesi

“Trafiği Tıkamıyoruz, Trafik Biziz!” demek için sık sık bir araya gelen Critical Mass Ankara bisikletlilerinin bu ayki buluşması 29 Eylül’de. Motorlu taşıt sürücülerinde ve trafikte yer alan tüm diğer topluluklarda farkındalık yaratmak, bisikletin trafikte görünürlüğünü arttırmak için bir araya geliyorlar.

Başlangıç Noktası: Kurtuluş Parkı Kolej Meydanı Köşesi
Başlangıç Saati: 18.00
Detaylar için tıklayınız.


Kalbin İçin Pedalla | 30 Eylül, Pazar

Dünya Kalp Günü’nde kalbin için pedallamaya var mısınız? Bu yıl 6’ncı defa düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kalbin İçin Pedalla etkinliğine katılarak kalp hastalarına dikkat çekilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Başlangıç noktası: Keçiören Gümüşdere Ihlamur Vadisi
Başlangıç saati: 11.00
Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

  Bir Cevap Yazın

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Ağustos Bülteni

  Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Temmuz Bülteni

  Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Haziran Bülteni

  Belki yağmurlu bir haftayla karşı karşıyayız ama yazın ilk ayı hazirandan herkese merhabalar! Neler yaptık bakalım çılgın mayıslarda? Adının hakkını verebildik mi? Ankara’da yaz sezonuna...