Aralık, 2020

18ara(ara 18)11:0014mrt(mrt 14)17:00Raffaello PortreleriErimtan Arkeoloji ve Sanat MüzesiEtkinlik tipi:SergiBiletler Kapıda

etkinlik detayları

İtalya Dışişleri Bakanlığı ve Raicom’un dünya çapında başlattıkları “Opera Omnia” projesi kapsamında, İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği girişimiyle hazırlanan “Raffaello” sergisi, Türkiye’de ilk kez 18 Aralık Cuma günü Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde kapılarını açıyor. Küratörlüğünü sanat tarihçisi Prof. Antonio Paolucci’nin üstlendiği sergi, ölümünün 500 yıldönümünde anılan büyük Rönesans ustası Raffaello’ya ait 14 olağanüstü eserin gerçek boyutlu reprodüksiyonları sanatseverlerle buluşturuyor.
RAI arşivlerinde bulunan fotoğrafların kullanımı başta olmak üzere yenilikçi tekniklerle elde edilen gerçek boyuttaki portrelerin reprodüksiyonları, orijinal eserlerin bütün detayları, nüansları ve renklerini yansıtıyor. Sergiye özel düzenlenen arkadan ışıklandırma ve destek sistemleriyle, eserleri en iyi şekilde incelemek mümkün. Buna ilave olarak, interaktif bir multimedya kurulumu sayesinde Raffaello’nun hayatı ve eserleri sanatseverler tarafından keşfedilebiliyor. Serginin ilk etabı 2020 yılı başında Tunus’da gerçekleşti, Ankara’dan sonra ise Helsinki ve Priştine’de sergilenecek. Raffaello’nun portrelerinden oluşan sergi 14 Mart tarihine kadar gezilebilecek.
Pandemi kuralları sebebiyle açılışların yapılamadığı şu günlerde , sergi salonunda gerçekleştirilen açılışa özel barok konser, çevrimiçi olarak müze sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.
Konser: Duo Lamante
Kontrtenor Kaan Buldular
Archlute Hande Cangökçe

Zaman

18 Aralık (Cuma) 2020 11:00:00 - 14 Mart (Pazar) 2021 17:00:00

yer

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

Katılmak İçin ;

Biletler Kapıda

Bir Cevap Yazın

X