fbpx

Şubat, 2024

24şbt20:00Emel MathlouthiCSO Ada AnkaraEtkinlik tipi:KonserBilet

etkinlik detayları

Tunus’un en narin seslerinden “Emel Mathlouthi” Ankara’da !

Tunus doğumlu müziği ile zamanları, ülkeleri ve kıtaları aşmış bir Tunuslu-Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, besteci ve yapımcı olan Mathlouthi, müzik dokusunu Sheikh Imam, Bob Dylan, Joan Baez, Jefferson Airplane, The Cranberries ve Tool gibi devrimci sanatçılardan esinlenerek inşa etti. Paris'te yaratıcı bir özgürlükle, başta vokal yeteneklerini, gitar, Kuzey Afrika perküsyonları ve çello ile birleştirmek üzere ilk stüdyo albümü Kelmti Horra’yı sahneye sürdü.

2011'de Tunus devriminin ortasında, Burgiba Caddesi'nde binlerce protestocu arasında sembolik şarkısı Kelmti Horra’yı seslendirdiği filme alındığında, spontane ve ateşli performansı ile “Arap Baharının Sesi” lakabını kazandı. 2016'da Nobel Barış Ödül Töreni'nde Kelmti Horra'yı seslendirdi ve bu güçlü şarkıyla yolculuğunun doruk noktasına ulaştı. 2017 yılında Amerikan plak şirketi Partisan Records'tan çıkan Ensen (Human) adlı ikinci albümüyle karmaşık ritimleri ve aydınlık-karanlık atmosferleriyle, Kuzey Afrika referanslarıyla yüklü bir elektronik müzik dünyasını sanatıyla buluşturdu. Valgeir Sigurðson, Vladislav Delay, AFG ve Ash Koosha gibi vizyoner yapımcılarla çalışan Mathlouth, İngiliz dili ve deneysel ve sinematik müzik zevkini benimsediği üçüncü albümü Everywhere Was Burning'i piyasaya sürerek sanat evreninin sınırlarını daha da ileriye taşıdı ve onu uluslararası sahnenin ön saflarına yerleştirdi. 2020 yılında aile evinde üç albümünden derleme olarak parçalarının akustik versiyonlarını ve erken dönem etkileriyle dokunaklı bir uzlaşmaya işaret eden dördüncü albümü ‘The Tunis Diaries’ çıkardı.

Emel Mathlouthi acı ve cefayı hayallere dönüştüren şarkılarını, hayatındaki önemli anlardan ve etrafında cereyan eden olaylardan etkilenip yazdığını ifade ediyor.

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

Zaman

24 Şubat (Cumartesi) 2024 20:00:00

yer

CSO Ada Ankara

Katılmak İçin ;

Bilet

Bir Cevap Yazın

X