Pusu'laKonserEtkinlik

Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri Konseri

Ankara’da yıllardır var olan ve müzikseverlerin heyecanla bekledikleri oldukça keyifli geçen bir konser var. Emrehan Halıcı ve müzisyen arkadaşları her yıl ODTÜ Sanat Festivali kapsamında bir araya geliyorlar ve muhteşem bir konser organizasyonuna imza atıyorlar: Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri Konseri.

Detaylara geçmeden önce yıllardır bu muazzam konserin gerçekleşmesini sağlayan Emrehan Halıcı’dan bahsetmemek olmaz. Müzik dışında daha birçok alanda oldukça başarılı bir isim olan Halıcı; matematik, zeka ve satranç alanında dünya çapında tanınıyor. Satranç sporunun devlete bağlanmasında aktif rol oynadı ve geçmiş dönemlerde Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı ve Dünya Satranç Federasyonu asbaşkanlığı görevlerini yürüttü. Türkiye Zeka Vakfı’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığı yanında köşe yazarlıklarını da halen sürdürüyor. Siyaset dünyasının tanınmış simalarından da olan Emrehan Halıcı ayrıca 25 yıldır aralıksız “Halıcı Bilgisayarla Beste” yarışmasını düzenliyor.

Ankara Müzisyenleri Konseri fikri ilk olarak 2006’da ODTÜ’nün 50. yılı kapsamında planlanmış. Etkileyici sahne performanslarını art arda izleyebileceğiniz konser bu sene 14. kez yapılıyor.

Bu görkemli konserde ünü Ankara’yı fazlasıyla aşan 43 müzisyen sahne alacak. Daha önceki yıllarda Jazz&Rock konseptiyle de düzenlenmiş olan “Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri Konseri” bu sene “60 Yılın Blues ve Rock Müziği” adı altında karşınızda olacak. Konser serisinin bu yılında Pink Floyd, Deep Purple, Queen, Metallica, Aeorosmith, Stevie Wonder, Santana, Sting ve Mike Stern”in eserleri seslendirilecek. Emrehan Halıcı’nın tükenmek bilmeyen enerjisiyle tüm gruplara davuluyla eşlik edeceği, yaklaşık üç saat sürecek konseri, “Modern Sabahlar” programıyla tanınan Ege Kayacan ve Fahir Öğünç birlikte sunacaklar. Gelenekselleşen konsere katılanlar müzik ziyafetinin yanında çok da anlamlı bir işe katkıda bulunmuş olacaklar. Çünkü etkinliğin tüm geliri her yıl olduğu gibi bu yıl da ODTÜ Burs fonuna yani öğrencilere aktarılacak.

Konserde bu sene yer alacak olan müzisyenlere gelince: Alara Canay, Alican Demirtaş, Alp Dündar, Aytaç Aydoğdu, Barış Çayır, Başak Kalkan, Burak Güven, Can Şenyüz, Canberk Hacıbaloğlu, Cem Güngör, Cemal Ali Bağlan, Çağın Çetinyürek, Deniz Sayman, Doruk Petekkaya, Doruk Balkaya, Ege Çakır, Eren Halıcı, Evren Kalaycıoğlu, Gerçek Dorman, Hakan Ertek, Hakan Küçükçınar, Halit Eren Akbaba, İzgi Gültekin, Kaan Sönmez, Kemal Çiftçi, Murat Bağcıoğlu, Mustafa Cihan Aslan, Mustafa Demireriden, Muzaffer Nezihi Egelioğlu, Onur Aymergen, Onur Işıklı, Ozan Deniz Özel, Ozan Erkal, Sadık Sağlam, Selçuk Eser, Sinem Yılmaz, Süleyman Bağcıoğlu, Şinasi Celayiroğlu, Toprak Barut, Tuğçe Aslan, Uğur Ersoy, Yunus Boyraz ve Emrehan Halıcı.

Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri Konseri’nden

Eşsiz bir müzik ziyafeti yaşanacak olan bu gecede birbirinden değerli müzisyenleri sahnede bir arada görmek ve öğrencilere anlamlı bir katkıda bulunmak için yılda bir kez düzenlenen bu konseri kaçırmayın.

Detaylı bilgi için tıklayınız. 

Not: 20.ODTÜ Sanat Festivali kapsamında düzenlenen konser 28 Mart 2019, Perşembe günü saat 20.00’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleştirilmiş ve tüm geliri Odtü burs fonuna aktarılmıştır.

Bir Cevap Yazın

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Eylül Bülteni

Sarı! Yeşil! Turuncu! Kahverengi! Selam olsun o zaman sıcak bir sonbahar gününden! Evet birçok insan bunu söylediğimiz için eminiz çok üzülecek ama resmi olarak yaz...


Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ağustos Bülteni

Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Temmuz Bülteni

Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...