Pusu'laEtkinlik

Edebi Mayıs – İmza Günleri, Yazar Söyleşileri ve Atölyeler

Çoğumuz Ankara’nın ciddi bir kültür-sanat altyapısına sahip olduğunun artık farkındayız. Sanatın hem üretildiği hem de -tüketildiği demeyeceğim- takdir edildiği mekanların ve bu mekanların düzenlediği etkinliklerin de farkındayız. Bu sayede sanat herkese ulaşıyor, herkese ulaştığı derecede de samimileşiyor. Samimileştikçe ise seviliyor. Sanatın bir dalı olan edebiyatın yeri ise Ankara için hep farklı oldu. Ankara’ya şiirler yazıldı, bazı romanlar ise burada geçti. Bugün bunlar devam ediyor ama bir de öteki tarafı var edebiyat ve Ankara’nın: Etkinlikler. Mayıs ayı imza günü, söyleşiler, atölyeler özetle edebiyatla dolu dolu, hepsini buraya alamadık, bazılarını seçtik. 

Alper Canıgüz İmza Günü ve Söyleşi

Zaytıng Zone ile April Yayınları işbirliğinde son kitabı yeni çıkan Alper Canıgüz söyleşisi ve imza günü gerçekleştirilecek. Ankaralı Canıgüz hayranları uzun süredir bekledikleri yeni kitaba kavuşmuşken bu söyleşiyi kaçırmasınlar.

Tarih: 6 Mayıs, Cumartesi – 13.30
Yer: Zaytung Zone


Türkan Şoray İmza Günü ve Söyleşi

Türkan Şoray sevmeyen var mıdır? Hep herkes az veya çok Türkan Şoray’ı sevmiştir gibi hissederim. Sevdiğimiz oyuncu Anneler Günü için Cepa’ya gelecek. UNICEF’in iyi niyet elçisi seçilen Yeşilçam’ın Sultanı “sinema ve annelik” üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Aynı zamanda “Sinemam ve Ben” kitabını imzalayacak.

Tarih: 6 Mayıs, Cumartesi – 15.00
Yer: CEPA AVM


 Sevinç Engin İmza Günü

Sevinç Engin “Lider Öyle Olmaz Böyle Olur” isimli kitabını imzalamak ve okurlarıyla buluşmak için Ankara’da olacak.

Tarih: 6 Mayıs, Cumartesi – 14.00
Yer: Panora AVM D&R


Nermin Yıldırım Söyleşisi

CerEdebiyat söyleşilerine tam hız devam ediyor. Mayıs ayının konuk yazarı Nermin Yıldırım. ”Unutma Beni Apartmanı”, ”Rüyalar Anlatılmaz”, ”Saklı Bahçeler Haritası”, ”Unutma Dersleri” kitaplarının yazarı olan Yıldırım, ”Dokunmadan” isimli son kitabıyla okurlarının karşısında.

Tarih: 13 Mayıs, Cumartesi – 14.30
Yer: CerModern


Film Gösterimi: Son Dizesiz Şiirler – Didem Madak

Toplumsal cinsiyet eşitliğini ele alan Alternatif Karşılaşmalar, şiirlerinin temel özelliklerinden birisi feminist doğası olan Didem Madak ile buluşuyor. Son Dizesiz Şiirler: Didem Madak belgeseli ile şairin dünyasına dalıyoruz.

Tarih: 13 Mayıs, Cumartesi – 20.00
Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi


Ankara Kitap Okuma Festivali

21 Mayıs’ta kitaplarımızı alıp Seğmenler’e yayılıyoruz, tüm gün kitap okuyoruz. Parktan ayrılırken ise çöpümüzü toplamayı ve çöpe atmayı unutmuyoruz 🙂

Tarih: 21 Mayıs, Pazar – 14.00
Yer: Seğmenler Parkı


Ahmet Arif Şiir Gecesi

Bambu Kültür Evi Ankara’nın önemli kültür merkezlerinden olma yolunda sıkı çalışmaya devam ediyor. Film gösterimleri, atölyeler, söyleşiler, şiir geceleri gerçekleştiren Bambu’nun edebiyatla iç içeliğini Bambu dergisinden de biliyoruz. Kültür Evi bu ay bir şiir gecesi ile Ahmed Arif’i de anıyor.
Program:
-Ahmed Arif Sinevizyon
-Sunum
-Şiir Okumaları
-Şiir Sohbeti

Tarih: 25 Mayıs, Perşembe – 18.30
Yer: Bambu Kültür Evi


Erendiz Atasü Söyleşisi

Ankaralı yazarımız Erendiz Atasü, son kitabı üzerine sevenleriyle söyleşiye hazırlanıyor.

Tarih: 31 Mayıs, Pazar – 15.00
Yer: Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Güzel bir Mayıs, güzel bir bahar geçirmeniz dileğiyle. Ankara ve edebyat üzerine okuyabileceğiniz iki yazı: 1 ve 2.

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

  Bir Cevap Yazın

  Lavarla Aylik Bulten Kapak Pusu'la

  Lavarla Eylül Bülteni

  NEREDE KALMIŞTIK? Bunu söyleyeceğimiz günü o kadar uzun süredir bekliyorduk ki şuan ki mutluluğumuzu kelimelerle anlatmak gerçekten zor! Dile kolay tam 16 aydır görüşemiyoruz. Bu...  Pusu'la

  Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

  Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...