Pusu'laMekan

Barn: Eat. Drink. Design.

Üçü bir arada [İc mimarlik ofisi + Design shop + Cafe] olan bir mekan düşünün.  Olağan bir iç mimarlık ofisinin yanına bir adet kafe ekleyin. Müşteriler kafede ağırlanıyor, toplantılar içeride yapılıyor. Kafenin içerideki ürünlerde satılık, çünkü aslında bir tasarım dükkanındasınız. Durum biraz karmaşık durabilir, gelin Barn Interior Architecture & Design Shop‘u yakından inceleyelim…

Barn Interior Architecture & Design Shop yeni bir koseptle Ankara’da 4 ay önce kapılarını açtı. İki iç mimar tarafından farklı konseptleri bir araya getirerek özel mekanlar tasarlamak amacıyla kurulmuş. Daha sonra Angora Bulvarında alışılmamış bir ofis konseptiyle karşımıza çıktı. Kendi çalışma ortamlarına ilk önce bir kafe eklediler. Dükkan içinde dükkan anlayışıyla kendi tasarladıkları ürünleri de bu kafeye yerleştirdiler. Böylece bir adet ofis, kafe ve tasarım dükkanı olan Barn ortaya çıktı.

Kapıdan ilk girdiğinizde kafe kısmına geliyorsunuz. Birçok değişik oturma grupları, aydınlık geniş camlar, modern ve bir o kadar da çağdaş ve yalın bir havası var. Eşyaların her biri değişik renk ve tarzlarda farklı bir mekan yaratılmış. Unutmamak gerek; oturduğunuz sandalyede bir etiket görürseniz şaşırmayın, çünkü tasarım dükkanındasınız, isterseniz bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Girişte açık ve geniş bir mutfak sizi karşılıyor. Büyük blenderları ilk gördüğümüz an anlıyoruz ki sağlıklı ve taze ürünler bulunuyor. Doğal meyve püresi, ev yapımı granola, chia tohumu ve çeşitli meyvelerle hazırladıkları Smoothie Bowllar, Protein Shakesler isteğinize göre taze taze hazırlanıyor ve içlerinde hiçbir şekilde şeker eklentisi yok. En önde bulunan salata bar ile de kasenizi kendiniz dolduruyorsunuz.

Çeşitli kahve seçenekleri ve Melez Tea‘nin çayları bulunuyor. Menüde en çok dikkatimizi çeken Matcha tozuyla hazırlanan çay ve lattenin bulunması. Yurt dışında çok popüler Matcha yavaş yavaş Ankara sınırlarında yaygınlaşıyor demek ki.  Tatlı kısmını tabi ki unutmadım. En çok sevilen nutellalı kurabiye olmak üzere, woopie pie (sandviç kek), granola bar, tatlı tuzlu muffinler sadece bizim gördüklerimiz. Ürünler gün ve gün değişiyor.

Barn Interior Architecture & Design Shop’a gittiğinizde karşınızdaki camla kaplı salonda bir toplantı veya iç mimarlık ofisin çalışma ortamını görebilirsiniz. Açık ve rahat bir ofis mantığıyla çalışıyorlar. Kafeden gelen insan sesleri onları rahatlatıyor, yaratıcılıklarını arttırıyormuş. Ticari bir kaygı olmadan açılmış bu kafe ve tasarım dükkanı alternatif bir Ankara mekanı olarak sizleri bekliyor.

Adres: Angora Bulvari, Beysupark Sitesi No: 209/24, 06810 Ankara


Reklam değildir.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir