KategorisizPusu'laMekanKahve

DİKKAT, Federal’ler Ankara’da!

Onlarla ilk önce Cer Modern’de gerçekleşen Sıfır Altı Kahve günlerinde tanışmıştık. Önlerindeki uzun kalabalık bu dinamik ekibi izliyordu. Küçük bir standın arkasında kahve, süt ve su üçlüsünü değişik formlara sokuyorlar, en sonunda da Ankaralı kahve severlere sunuyorlardı. Önce Galata- İstanbul’dan gelen kahveleri Ankara’nın dört bir yanındaki kahvecilere dağıldı, sonra da geçtiğimiz günlerde Federaller bizzat Ankara’ya ayak bastılar.

Federal Coffee-2

Federal Coffee Company Ankara’daki ilk franchising mekanını Via Flat Yaşam Sokağında açtı. 3. nesil kahveciliğin Türkiye’deki öncülerinden olan Sam Çeviköz ve ekibinin bizzat kavurduğu %100 Arabica çekirdekleri Ankara’ya yollanıyor.

Federal Coffee-3

Federal Coffee-4

Menü Galata şubesi ile tamamen aynı ve 22 farklı espresso olmakla beraber sayısız birçok kahve çeşidi de bulunmakta. Normal cold brew’e ilave olarak, el yapımı katkısız şuruplarla hazırlanmış aromalıları da ilgi çekici. Şu sıcak Ankara günlerinde frappe, milkshake gibi soğuk içecekler en çok tercih edilecekler listesine girebilir.

Federal Coffee-5

Uzun kahvaltı listesi gözümden kaçmadı, çırpılmış yumurta, kruvasan, krep gibi lezzetlerin dışında güveçte kahvaltı ,menemen gibi birçok seçenek mevcut. Fiyatları ise Yaşam Sokağındaki diğer mekanlardan farklı değil.  Günlük çıkan tatlıları unutmadım, çeşitler değişiyor gidip bizzat görmenizi tavsiye ederim.

Federal Coffee-6

Ulaşım oldukça kolay, ister Kızılay-Çayyolu metrosunun Söğütözü durağında inip, ister dolmuş, otobüs ile gelebilirsiniz. Federaller Armada’nın arkasındaki Via Flat Yaşam Sokağında sizi bekliyorlar .

Biz gittik, gördük, denedik size haber veriyoruz ve tabi ki yorumlarınızı bekliyoruz…

Tekrar görüşünceye dek afiyetle kalın!

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirPusu'la

Tunus Caddesi’nde Kahve Kokuları

Şehirdeki kahveci artışından aşırı şekilde memnun olduğumu belirterek merhaba demek istiyorum. Özellikle şehrin işlek noktalarından biri Tunus Caddesi’ni kahve kokusunun sarmasından daha bir memnunum. Keyifli anların...

Pusu'la

Veda Busesi: Mavi Kapı!

Ahh! Bitti bile hafta yaa.. Belki benden değil ama hadi yine iyisiniz kahveden kurtuluyorsunuz bir süre.. Var mı aramızda Cumartesi’den kalanlar veya güzel bir Pazar...