Pusu'laMekan

Ankara’da Ders Çalışmaya Birebir Kahveciler

Daha önce aynı başlıkla farklı bir kahveciler listesi yazısı paylaşmıştık ve bu listeyi artık güncellememiz gerektiğine karar verdik. Sürekli aynı masada, aynı duvar pütürlerine bakarak ders çalışmaktan bezdiğim için bu yazıyı çok sevdiğim mekanları ekleyerek güncellemek istedim. Sakinliğiyle, çalışma şevki katan sevimli iç mekanlarıyla öğrencinin ve tüm sınav mağduru Ankaralılar’ın keyifle yanında olan kahvecileri sıralamaya başlıyoruz.

Bu arada şimdiden herkese başarılar diliyoruz!

1) Pantheon Kültür

Abay Kunanbay üzerinde yeşil renkli küçücük bir apartmanda aşırı tatlı bir yer. Şimdi bu güzel mekanı ders çalışmak için ziyaret edin, yazın üst kattaki balkona çıkarak caddeyi seyretmek için ziyaret ederek tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Abay Kunanbay Cad. 28/1 Çankaya

2) Coffee Lab

Ankara’nın farklı yerlerinde birçok şubesi olan Coffee Lab‘in en çok Atatürk Buvarı üzerindeki yerini seviyorum. Yukarı katlardan aşağı doğru bakınca işte tam olarak böyle görünüyor. Fakat tabi ki kapalı alanları da var. Hatta bir sürü farklı çalışma alanı var, lezzetli kahveleri var.

Adres: Atatürk Bulvarı No: 141 Kızılay Ankara

3) Cosmo Coffee

Ankaramız’ın taze kahveci duraklarından biri. Ders çalışmak için uygun olduğu kadar tatlı yemek için de fazlasıyla uygun. Sessiz sakinliği de orayı ders çalışmak ve kitap okumak için biçilmiş kaftan yapıyor.

Adres: Remzi Oğuz Arık, Kuveyt Cd. No:6/A, 06680 Çankaya/Ankara

4) Variante Breakfast&Coffee

Cana yakın çalışanları, hayvansever bir tavra sahip olmaları, zaman zaman ders çalışmak için oraya gelen başka insanlar, tatlı mı tatlı ön bahçesi gibi bir sürü faktör orayı çok sevmemizi sağladı!

Barbaros, Abay Kunanbay Cd. 33/A, 06680 Çankaya/Ankara

5) A4 Coffee

Çeşitli workshop etkinlikleri, güzel iç mekan tasarımı ve harika tatlılarıyla gönlümüze taht kursalar da ders çalışmak, kitap okumak ve biraz dinlenmek için de gayet uygun. Tabi zorlu çalışma süreçlerini arkada bırakıp sadece keyifle kahve içmek için orada olmayı daha çok tercih ederdim galiba. Her şey o kadar özenle bir araya getirilmiş ki etrafa bakmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

Adres 1: Remzi Oğuz Arık, Atatürk Blv No: 237, 06680 Çankaya/Ankara
Adres 2: Çiğdem Mahallesi, 1588. Cd. No:9, 06800 Çankaya/Ankara

6) Coffee Project

Coffee Project, Ankara’da hızına yetişilmesi zor olan kahveci döngüsüne rağmen kalitesiyle 4 seneyi devirmeyi başarmış kavurucu ve nitelikli kahveci. Lezzetli kahve kokuları Emek’te yükselmeye başlamıştı, bugünlerde İncek’teki ikinci şubeleriyle şehrin iki ucunda hizmet veriyorlar. İncek şubesinde toplantılar ve eğitimler için ayrılmış 20 kişilik toplantı alanı ise iş hayatına yeni bir dinamik getirmek isteyen ekipler için ideal.

Adres:
Emek 8, Bişkek Caddesi, No:213, D:A, 06490 Çankaya/Ankara
Kızılcaşar Mahallesi, İncek Bulvarı, No:284, 06830 Gölbaşı/Ankara

Ankara’da ders çalışmaya birebir kahveciler listesi güncel haliyle bu şekilde. Önerilerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.


Merkeze uzakta yaşayan Çayyolu sakinleri için ders çalışmaya birebir mekanlar için tıklayınız.

11 Comments

 1. Rispetto’ya bayıldım

 2. Kaktüs – Bülten Sokak

 3. Listelediğiniz mekanlar birbirinden güzel gerçekten ama çok azı ders çalışmaya uygun. şehrin ortasında trafiğin dibinde ders mi çalışılır?

 4. Aya artik Guvenlik Caddesinde, eski sicakligi biraz da olsa azalmis durumda. 🙁

 5. kitapça- konur sokak 😉

 6. Padam i cikarmak lazim bence listeden wc yok cunku ders calisan adam napcak saksiya mi yapacak allasen

 7. sloth mu? güldürme beni ya!

 8. Ayri sessiz odalari olan yeni kutuphane cafe mizi actik ders calismaya ve kitap okumaya bekleriz. Özgür kutuphane cafe konur2 sokak 27/1

 9. Coffee Lab’ı deneyeceğim. Teşekkürler

 10. Karanfilde Carribou var ora da guzel

 11. Çukurambarda work up diye bir yer açılmış arkadaşlar, çalışmak için tasarlanmış bir yer. Fiyatları da uygun tutmuşlar. Gelip ne içersiniz diyen de yok. Tavsiye ederim

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir