Pusu'laFestival

Değişim için daha güçlü olmalıyız: Sivil Sesler Festivali başlıyor

Daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu düşünenler, değişim için hayal kuranlar, birlikte değiştirmek için yola çıkanlar ve Türkiye’nin dört bir yanından sivil toplum örgütleri 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Sivil Sesler Festivali için TED Üniversitesi’nde bir araya geliyor. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM) düzenlediği festival, dünyayı iyileştirmek, güzelleştirmek, değiştirmek isteyenleri buluşturmak amacıyla yola çıkıyor.

sivil sesler festivali stgm

“Katılım, iyilik güzellik senin sesinde!”

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli yerlerinden hak temelli çalışan örgütleri ve aktivistleri konuşmalar, performanslar, sergiler, film gösterimleri, söyleşiler, oyunlar ve atölyelerle bir araya getiren Sivil Sesler Festivali’nin bu yıl beşincisi düzenleniyor. Festivalin bu sene teması “katılım, iyilik, güzellik senin sesinde!” Tema kapsamında ise katılımcılara iki gün boyunca Katılım Noktası, İyilik Noktası, Güzellik Noktası, Sonunda Kavuştuk Meydanı, Oyun Noktası ve Çim Amfi ev sahipliği yapacak.

Sivil Sesler Festivali aynı zamanda sivil toplumun toplumu değiştirme macerası içindeki örgütlenmelerin katılımcılık deneyimlerini paylaşacakları bir platform olacak.

Fotoğraf: T24

Atölyeler için kayıtlar başladı

Festival kapsamında çeşitli sivil toplum örgütlerinin düzenleyeceği çeşitli atölyeler için kayıtlar başladı. Roof Coliving’in “Tasarımı Tasarlamak”, Tiyatro Kooperatifi’nin “Tiyatro Kooperatifleri Birliğine Doğru”, Eşpedal Derneği’nin “Tandem Bisiklet Sürüşü” ve daha birçok STÖ’nün etkinliği ve atölyesi iki gün boyunca herkese açık olacak.

Lavarla da festivalde

Lavarla da festivalin ikinci gününde “Bir Keşif Haritasının Kolektif Üretimi” başlıklı atölyesiyle festivalde yer alacak. Atölyede, bir projede kolektif çalışmanın aşamaları katılımcılarla birlikte tematik kent haritaları fikri tasarlama üzerinden anlatılacak.

Festival programı ve atölyelere kayıt linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Festival katılımcılarını ikinci günün akşamında ise bir sürpriz bekliyor: Dayanışma, iyilik, güzellikler geçen iki gün Eda Baba konseri ile taçlanacak. Sivil Sesler Festivali boyunca Katılım, Güzellik ve İyilik Noktası’nda yapılacak etkinliklerde Türkçe işaret dili tercümanı bulunacak.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Bir Cevap Yazın
Etkinlik

34. Ankara Film Festivali başlıyor

Ankara’yı sinemayla buluşturmak ve Türk sinemasının geleceğini şekillendirecek yeni isimleri keşfetmek amacıyla Mahmut Tali İzgören ve Aziz Nesin öncülüğündeki Bilim ve Sanat, Bilar AŞ ve...