Pusu'laSporSponsorlu

Cihangir Yoga Ankara’da: Herkese Yoga!

Daha aktif bir beden, daha sakin bir zihin. Yoga, Hindistan kaynaklı fiziksel ve zihinsel bir disiplin. Bu disipline hakim olmak için güvenilir kaynaklara, alanında bilgili eğitmenlere ihtiyacımız var. Ankara’da ise güvenebileceğimiz bir yoga stüdyosu var: Cihangir Yoga!

Tunalı’dan aşağı doğru inip Ayrancı’nın sokaklarında yürümeyi, bir kahve içmeyi, etrafı izlemeyi seviyorsanız Şimşek Sokak’ta bulunan Cihangir Yoga’yı mutlaka gördünüz. Yepyeni bir binanın alt katındaki stüdyo “Haydi gel!” diyor. Haydi gidelim. Bakalım neler göreceğiz?

Öncelikle ayakkabılarımızı dışarıda çıkarmamız gerekiyor. İçeri ayak bastığımızda bizi sıcacık bir zemin karşılıyor. Girer girmez temizliğe özen gösteren bir yerde olduğunuzu hissediyorsunuz. Stüdyonun yanı sıra favorim sokak manzarası eşliğinde sağlıklı yiyecekler sunan kafesi. Yolunuz düşerse mutlaka bir şeyler atıştırın. Yaz mevsimindeysek soğuk bir limonata için.

Cihangir Yoga’da başlangıç, orta ve ileri seviye Hatha Yoga derslerinin dışında, her seviyede katılımcıya açık olan Yin Yoga, Yoga Terapi ve meditasyon seansları mevcut. Ayrıca çocuk ve hamile yogası seansları da var.

cihangir yoga dersi

Yogayı alışkanlığa dönüştürmek için haftada kaç kez yapmak lazım?” diye sorduğumuzda Cihangir Yoga ekibi “Her zaman bir, sıfırdan iyidir!” diyor. İnsan yogaya devam ettikçe bedenini tanımayı ve dinlemeyi öğreniyor. Seans sayıları da buna göre şekilleniyor.

İnternet üzerinden yoga derslerine ulaşmak mümkünken neden bir stüdyoya kayıt olayım? diye düşünüyorsanız Cihangir Yoga’nın alanında 13 yıldır var olduğunu hatırlatmak isterim. Stüdyoda dersler deneyimli öğretmenler tarafından veriliyor ve sizinle birebir iletişim kuruluyor. Maalesef video izleyerek bir hareketi yanlış öğrenme ihtimalimiz çok yüksek. Cihangir Yoga’da katılımcıların ilerlemesi yakından takip ediliyor. Oluşturdukları sistemle de tüm şubelerde aynı standartta seanslar sunuyorlar. Tabii bu da, katılımcıların ilerlemesi anlamına geliyor.

cihangir yoga stüdyosu

Gelelim kilo verme konusuna. Çok sorulan bir soru var: “Yogayla kilo verilir mi?” Verilir ama sadece yoga yetmez. Ancak yoga, diğer pek çok spor aktivitesinden farklı olarak her yaşta ve her kiloda insan için uygun. Tıp dünyası da yoganın fiziksel faydalarını kabul etmiş durumda. Cihangir Yoga’nın pek çok üyesi doktor tavsiyesiyle geldiğini söylüyor. Yoga, kasları uyandıran bir uygulama olduğu için hızlı şekilde fiziksel olarak güçlenmek mümkün.

Yaşamın size sundukları içerisinde bazen şöyle derin bir nefes almaya, sakinleşmeye ihtiyaç duyuyorsanız yoga pratiği sayesinde bunu başarmanız mümkün. Yoga, önce bedende başlıyor. Fiziksel uygulama sayesinde kişi, zihnini tek bir şeye odaklamayı öğreniyor. Zihin bir kas gibi çalışıyor; alıştırma yaptıkça güçleniyor, daha kolay odaklanır hale geliyor. Odaklanmış zihin, net ve sakin bir zihin demek. Ki zaten hepimizin ihtiyacı olan da bu.

yoga dersi cihangir yoga

Değişim her yerde, ama ilk önce kişinin kendi bedeninde. Kendinize ve değişime bir şans verin. Yolun kendisi zaten oldukça dönüştürücü. Önemli olan yeniliğe açık olmak, adımları keyif alarak atmak. Kendinize doğru çıktığınız yolculukta yol arkadaşınızın yoga olması dileğiyle! Arkadaşınızla tanışmak için Ankara’daki Cihangir Yoga’yı ziyaret edebilirsiniz. Eminim sonrasında daha sık uğrayacaksınız.

Cihangir Yoga

Adres: Şimşek Sokak, Moonlight Residence No:2-D, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Çankaya/Ankara
Telefon: 0532 471 90 30
E-posta: info@cihangiryoga.com
Instagram, Facebook, Youtube

Bir Cevap Yazın
Pusu'la

ODTÜ’den sergi izlenimleri 3: “Oyun”

“Hayat, sanat ve ruh… Hayat ruhu döver ve ezerken, sanat bir ruha sahip olduğunuzu hatırlatır.” Stella Adler ODTÜ Tasarım Fabrikası’nın Sanat Danışmanı Murat Akın, Heykeltıraş...