Pusu'laMekan

Çayyolu Sakinleri İçin: Ders Çalışılabileceğiniz Mekan Önerileri

Öğrenciler için eğitim yılının en zor dönemine girmiş bulunmaktayız. Derslerin, sınavların, ödevlerin ve projelerin yoğunlaşması ve tüm sorumluluklara veda etme isteği uyandıran bahar havası! Kütüphaneye giderken ayaklarınız geri geri gidiyorsa, hadi kantinde bir çay daha, çimlerde beş dakika dahacılardansanız siz de bizdensiniz!

Selam olsun hepinize!

E tüm hevesimizi kaybedince ne yapacağız: Kendimize yeni motivasyon kaynakları arayacağız. Uzmanlara göre çalıştığımız ortamı değiştirmek konsantrasyonumuzun artmasına büyük katkı sağlıyor. Şehrin içinde yaşayanlar için ortam değiştirmek tabii ki kolay ancak şehrin diğer ucundakiler için bu büyük bir problem. Çayyolu sakinleri için sizleri Starbucks’tan kurtaracak ufak bir liste aşağıda.

1-Cafe Craft Town

Galeria’nın tam arkasında kalan bu cafeye taşınacağınıza garanti verebilirim. Sarı ve mavi duvarları, huzur ve enerji veren ortamı tam da motivasyonunuzu bulacağınız yer. Canınız sıkılırsa bahçedeki minderlerde beş dakika mola verip rahatlayabilirsiniz. Kahvelerin lezzetinden bahsetmiyorum bile!

Adres: Mutlukent Mahallesi 1944.cadde 1946.sok No:1 Ümitköy, Ankara

2-Qrabiye

Koru metrosundan inip Arcadium’un tam tersi yönde yürüdüğünüzde binaların arasında bulunan bu küçük, şirin cafe sakin bir ortama sahip. Kütüphanesinde kitaplar ve hemen yanında kocaman bir masa ve koltukla evi aratmayacak bir çalışma ortamı sunuyor. Cheesecakeini de mutlaka denemelisiniz.

Adres: Koru Mahallesi, Ihlamur Caddesi, Mesa Koru Sitesi, Koru Çarşısı, No 2, Çankaya, Ankara

3- Dr. Tea Co.

Arcadium’un hemen karşısında, pazar yerinin yanında bulunan bu cafede, kahveden sıkılanlar için binbir çeşit çay mevcut. Üst kat tam konsantre ders çalışmak için birebir. Alt katsa sigara kullanan müşterilerin oldukça rahat edeceği türden.

Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Sarnıç Park AVM, 2902. Sokak, Çankaya/Ankara

4- Eagles Coffee & Food Studio

Arcadium’dan Yunus Markete giden yoldan sağa dönüp düz devam edildiğinde yol üzerinde sıralı mekanlardan biri Eagles Cafe. Hemen yanında Starbucks’ın bulunması kendisi için bir dezavantaj gibi gözükse de masalarının Starbucks’tan daha rahat oluşu ve daha az gürültülü olmasıyla tercih edilesi bir yer. Menüsünde kahveden hamburgere her şey olduğu için sabahtan akşama kadar burada gönül rahatlığıyla vakit geçirilebilir.

Adres: Profesör Doktor Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2846. Sokak, No 1/C, Çankaya, Ankara

5-Karameli Cafe Bakery

Her ne kadar adreste Yaşamkent yazsa da Konutkent’te bulunan bu cafe açık konuşmak gerekirse sabah gidilecek bir yer değil. Üst kattaki masalar ders çalışmak için birebir ancak üst katta aynı zamanda bir çocuk oyun salonu var ki eğer ailelerin daha çok tercih ettiği kahvaltı saatlerinde orada bulunursanız sinir krizi geçirmeniz muhtemel. Bu dezavantajı dışında herkesten uzak, bir başınıza mutlu olabileceğiniz ve dikkat bozucu etmenlerden uzak ders çalışabileceğiniz, yemekleri güzel, kendisi yemeklerinden de güzel, sessiz sakin bir yer. Aynı zamanda saat 12’ye kadar da açık!

Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3061. Cadde, No 8, Çankaya, Ankara

6- Funda Cafe & Patisserie

GOP’tan tanışık olanların Yaşamkent’te açılacağını duyunca bayram ettiği pastane Funda Cafe. Nezih ortamı, nazik garsonları ve sessizliğiyle sizi çalışmaya teşvik edecek yerler listesinde sonuncusu. Ancak söylemeden geçemeyeceğim, wifi gerektiren işlerinizi yapmanız için burayı tercih etmeyin zira internet kalitesi oldukça düşük. Hazır bahar da gelmişken dondurmasını da mutlaka deneyin!

Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3222. Cadde, No 55, Karina Plaza, No 18, Çankaya, Ankara

*Çizimler için İREM YÖRÜKOĞLU‘na çokça teşekkürler 🙂


Reklam değildir. Bu makaledeki özgün yazı ve özgün çizimler lavarla.com’a aitti ve telif hakkına tabidir, kaynak gösterilmeden izinsiz kullanılamaz.

2 Comments

  1. Adreslerde “Adres: Koru Mahallesi, Ihlamur Caddesi, Mesa Koru Sitesi, Koru Çarşısı, No 2, Yenimahalle, Ankara” gibi ifadeler arasında Yenimahalle yazılmış ama artık bu bölgeler Çankaya’ya ait. Adreslerde ufak düzeltmeler yapılırsa hiç bilmeyenler için daha iyi olur diye düşünüyorum. Sevgiler.

  2. Lavinnia’ya bi bakın derim Ümitköy’de. Çok tatlı bi kafe. Dekorasyonu efsane. İç tarafında ve üst katında sessizce ders çalışmak için kütüphanesi var… 🙂

Bir Cevap Yazın