Pusu'laMekanGurme

Bülten Sokak’ta İtalyan Esintileri

Gün geçmiyor ki Bülten Sokak’ta bir yenilikle karşılaşmayalım. Bu çok sevdiğimiz hareketli sokak bu defa bize İtalya esintilerini yaşatıyor. İtalyan pizzalarının şanını şöhretini duymayan yoktur, incecik hamuruyla herkesin gönlünde taht kurmuştur. Deneyenler öve öve bitiremez bu pizzayı. Ankaralılar olarak da çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim çünkü Pizza Il Forno bizi bu nefis İtalyan pizzasıyla buluşturuyor.

“Gerçek İtalyan pizzası” konseptiyle hizmet veren birçok yer olmasına rağmen Pizza Il Forno her zaman ilk tercihim olmuştur. Pizzanızı yiyip, yanında şarabınızı içtiğiniz güzel bir yemek sonrası hesabı öderken size “İtalya’ya gitsem de olurmuş” dedirtmez. Her zaman sıcak bir şekilde karşılanırsınız. İtalya’daki o şirin restoranların samimiyetini burada bulabilirsiniz. Pizzalarının bu kadar lezzetli olmasının tek sebebi incecik hamuru değil, kullandıkları malzemeler bana kalırsa. Klasikleşen bu İtalyan lezzetini Türk mutfağıyla harmanlamayı çok iyi biliyorlar. Kavurmalı pastırmalı ve kokoreçli pizzasının gerçek bir buluş olduğunu düşünüyorum. Tüm bu fantastik lezzetlerinin yanında kalp ve damar sağlığını düşünen bir genç olarak kimi zaman da nefis salatalarından tercih ediyorum.

il forno bulten

Şubelerinin Bilkent Center ve Başkent Üniversitesi Astoria’da bulunması sebebiyle şehir hayatına biraz uzak kaldığını söyleyebiliriz, bu yüzden Bülten Sokak’a yeni bir şubesinin açılacağını öğrenince çok sevindik. Meşhur Duomo Kilisesi manzarasının eşliğinde olmasa da şirin bir Ankara sokağında nefis İtalyan pizzasını yemek kulağa oldukça hoş geliyor. Bülten Sokak’a gitmek için bir sebebimiz daha oldu!

Facebook / Instagam


Reklam değildir.

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

    Bir Cevap Yazın
    Cacao Reserve Mekan

    Çekirdekten çikolataya Cacao Reserve

    Hepimiz biliriz ki aşk ile yapılan her iş güzeldir. Cacao Reserve’ün hikayesi de mekanın sahipleri Hilal Hanım ve Soner Bey’in aşk hikayesine dayanıyor. Birliktelikleri esnasında...