Pusu'laMekan

Booze, Coffee, Tapas, Stories: Last Penny

Bahçelievler’in yeni yeni canlanmaya başlayan sokaklarından birinde, eski 2. Cadde’de, tam da Ankara soğuğunu hissetmeye başladığımız, atkıları eldivenleri hazırladığımız güzelim sonbahar günlerinde arkadaşlarınızla ya da tek başınıza -zaten elinizde güzel bir kitap varsa ne fark eder değil mi?- vakit geçirebileceğiniz güzel ve sakin bir mekan mı arıyorsunuz? Öyleyse gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Last Penny doğru bir seçenek.

Yanlış hatırlamıyorsam buz gibi bir nisan akşamı, yine Milli Kütüphaneden çıkmış, yorgun argın okula doğru yürürken, içerisi kıpır kıpır, sarı ışıklarının sokağa hafif bir sepyalık kattığı bir mekana rastladım ve güzel bir günde gelmek üzere mekanı bir kenara not edip yoluma devam ettim. Daha sonrasındaysa, malumunuz hayat meşguliyeti, bir haziran günü ancak düştü yolum.

İçeriye biraz göz atacak olursak, girişte hoş bir kütüphane karşılıyor bizleri. Biraz daha ilerledikçe ahşap barı ve piyanoyu görüyoruz. Dışarıda retro mozaik camları, ortasında kocaman klasik tarzda koltuğu ve güzel küçük kaktüsleriyle uyum içinde döşenmiş, hoş bir bar burası.

“Last Penny’ye oturmaya karar verdik, peki menülerinde neler var?” diyorsanız, basitçe neler sunduklarından bahsedeyim: Başlıktan da anlaşıldığı üzere ağırlıklı olarak bir İspanyol meze çeşidi olan tapaslar ve ona eşlik edecek çeşit çeşit biralar, oldukça güzel kahveler ve sandviçler satışa sunulmuş. Fiyatlarsa ortalama bir kahve dükkanı/bar skalasında diyebiliriz.
Ben gittiğimde Avokado Monteditos yiyip, yanımdaki iki arkadaşımın kahvelerinden de birer yudum hüplettim. Üçü de oldukça başarılıydı. “Sen neden kahve içmedin?” demeyin sayın okuyucu, final haftasında litrelerce tüketmiştim çünkü… Üstelik, arkadaşlarla bir mekana gidildiğinde, herkesin farklı bir şey sipariş etmesiyle, bu farklı şeylerin tadına bakabilmek öğrenci milletinin keyfi değildir de nedir?

Hem gündüz hem de akşamları tadını bol bol çıkarabileceğiniz mekanımızın bir başka güzel özelliği ise servislerin kalabalığa göre oldukça hızlı olması. Ayrıca akşamları gittiğinizde güzel müziklere ve hafif hafif dans eden güzel insanlara rastlamak da mümkün burada. Bugün işten çıktıktan sonra bir yarım saat daha yolum düştü ve bu bol grainli fotoğrafları da işte o zaman çektim.

Son olarak; bir tıbbiyeli için bir mekanın en önemli özelliklerinden biri de gündüz ders çalışılabilir olması elbet. Tam bu noktada söylemek gerekir ki, ister ders çalışın, ister zengin kütüphanesinden bir kitap seçerek ortadaki o deri koltuğa kurulun, her iki seçenek için de Last Penny, sunduğu ortamla vazgeçilmezleriniz arasında yer alacaktır eminim. Üstelik Bahçelievler’de açılan mekan aslında ikinci şubeleri, diğer şube ise Tunalı Hilmi taraflarında. İkisinin de adresini aşağıda bulabilirsiniz.

Ben üzerine çok konuştum, sanırım artık yolunuzu oralara düşürme sırası sizde. Cebinizdeki son kuruş için midir bilemem ama, Last Penny herhangi bir tanesi için doğru yer olabilir.

Last Penny Bahçelievler:
Adres: Bahçelievler Mahallesi, Prof. Muammer Aksoy Cd, 06490 Çankaya/Ankara
Telefon: 0530 826 23 18
Çalışma saatleri: 09:00–01:00

Last Penny Tunalı Hilmi:
Adres: Barbaros Mahallesi, Abay Kunanbay Cd. No:16, 06680 Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 221 00 34
Çalışma saatleri: 07:00–22:00

Instagram

Yazar: Dilara Oruç

Şehrisevenler
Şehri sevenlerden gelenler. Lavarla'da yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı info@lavarla.com adresine mail atabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın