Pusu'laMekanSponsorlu

Birbirinden Şık Alternatifleriyle Next Level Teras

Mevsimin iyice kendini gösterdiği bu günlerde, izne ayrılmamış, yaz okuluna kalmış ya da başka telaşlar nedeniyle tatile gitmek için henüz bir fırsat bulamamış iseniz, arkadaşlarla buluşmak, ailece akşam yemeğine çıkmak veya tek başınıza hoş bir mekânda güzel bir şeyler içip rahat vakit geçirmek isteyenler için bilindik bir adres: Next Level Teras. Yaz konserleri, Jazz akşamlarıyla iyice şenlenen bu teras, café ve restoranları ile herkes için şık ve zarif alternatifler sunuyor. Gündüzleri, özellikle beyaz yakalıların öğle aralarını ve iş çıkışlarını renklendiriyor. Mağazalar saat 22:00’da kapansa da Next Level Teras misafirleri saat 24:00’a ve sonrasına kadar akşamlarını ve hafta sonlarını burada geçirebiliyor. Neler yok ki diyerek, listemizi yapalım:

  • Harvey Nichols Lounge

Konserler için kurulmuş sahnenin hemen yanında, siyah ağırlıklı sade dekoruyla kendine çekiyor burası. İlk izlenim, şarap ve caz birlikteliği için enfes bir mekân olduğunu söylüyor hemen. Yanıltmıyor. Barı ve mutfağı çok fazla çeşit barındırıyor, hem lezzet hem sunum itibariyle de göz kamaştırıyor. Siparişlerinizi beklerken, arkadaşlarınızla usulca bir sohbete dalıyorsunuz, yan masaların gürültüsü yok. Kimsenin rahatsız olmayacağı şekilde dizayn edilmiş, konuşmalar birbirine karışmıyor. Zevk sahibi insanların uğrak yeri olduğunu öğreniyor, bizzat gözlemliyoruz. Cuma akşamı, viskinizi yudumlarken, kendinizle baş başa kalmak için hoş bir alternatif. Kahvaltıları da tavsiye ediliyor.

  • Timboo Cafe

Timboo’ların misafirperver sarısını seviyorum, gündüzleri güneş ışıklarını fazla absorbe ediyor gibi olsa da, samimi bir karşılama hissi uyandırıyor. İçeri girince burnunuza çarpan hoş koku ile istemsiz gülümsüyorsunuz, ben adını koyamadım ancak esas aroması bir turunçgil meyvesi olsa gerek, dekorasyonu için tercih edilen renkler de sıcacık. Alışveriş sonrası ailenizle oturup yemek yemek, dinlenmek için pek uygun. Çocuklar onlara özel menüler ile karınlarını doyururken, seçecekleri bir DVD’yi özel ekran ve kulaklık ile izleyebiliyorlar. Hem küçüklerin hem de ebeveynlerinin daha rahat vakit geçirmeleri için bulunmaz güzellikte bir imkân. Diğer Timboo’lar arasında en büyük ve tavan yüksekliği en fazla olan şubenin burası olduğunu öğreniyoruz, içerisi öyle ki ferah ferah. Uzun uzun kahvaltı yapabilir, kahvelerinizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

  • Godiva

Godiva için kurulacak cümleler az kalır ya da daha önce söylenmiş olanların tekrarından öteye gitmez. İnsanları dünyanın en iyi çikolataları ile mutlu ediyorsanız, bu çalışanından müdürüne herkesin yüzüne yansıyan bir gülümsemeye sebep oluyor, gözlerinin içindeki o ışıltıyı, siz de çikolataları tadarken ya da yaz ayları için soğuk bir alternatif, chocolixirlerinizi yudumlarken paylaşıyorsunuz. İçerisi biraz serin çünkü aman çikolatalar erimesin, onlar bizim kıymetlimiz, biliyorsunuz. Sıcaklığın 22°C dereceyi geçmemesi gerekiyormuş. Burada hafiften üşümeye başlayacak olursanız eğer, bahçeye geçebilir ya da içeceğinizi karton bardakta isteyip alıp götürebilirsiniz. Sevdiklerinizin dudaklarındaki tebessümü garanti edecek en doğru hediyelerin buradan alınacağını da söylemeye gerek yok sanıyorum. Kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak için, Godiva.

  • Borsa Restoran

Burada müşteri yok, misafir var. Çalışanların dilinde ve davranışlarında, onların gözünde müşteri değil, konuk olduğunuzu görüyorsunuz. Osmanlı Mutfağının envai çeşit yemekleri günümüz damak zevkine ve sunumuna uygun olarak masanıza servis ediliyor. Etin, dönerin, özellikle steaklerin lezzetinin methini duyuyoruz. Bu restoranda çocuklar için özel menü bulamazsınız, çünkü küçük misafirin o anki isteği arzusuna göre bir tabak şekilleniyor, çocuk nasıl isterse, bir standart yok. Aynı şekilde sizler de siparişinizi dilediğiniz şekilde eklemeler ve çıkartmalar yapabilirsiniz. Önemli olan damak zevkinize hitap eden bir yemekten, memnun bir şekilde ayrılmanız.

  • Keifi

Önceleri dünyanın dört bir yanından ithal ürünleri ile sadece çay odaklı bir ilk mekânken, zamanla menüsü genişlemiş, alternatifler çoğalmış ve bir kafeye dönüşmüş burası. Hafta sonları içeriğini kendiniz seçtiğiniz omletleri çatallarken ya da dünya mutfağının orijinal tariflerini özgün sunumlarıyla tadarken, bu dönüşüm gerçekleştiği için “iyi ki” diyorsunuz. Hem zaten çay hâlâ odak noktası, hemen girişte kendilerinin yurt dışından getirttiği özel çayları koklayabilir, özel tasarım bardaklardan satın alabilirsiniz. Sipariş verirken, hangi çayın nereden geldiğini, nasıl keşfedildiğinin hikâyelerini öğrenebilirsiniz. Sıcak yaz ayları için çaylar soğuk ve buzlu olarak da servis ediliyor, Beyaz Nar Çayı’nı tatmalısınız. Zencefil Dansı’nın kokusu ve buharını izlemek de ayrı bir huzur veriyor. Burası her kesimden insana hitap ediyor, ancak özel misafirlerinizi ağırlamak için VIP bölümü de mevcut, aklınızda olsun. Kavanoz tatlılarından geri kalmayın. Şimdilik sadece Next Level Teras’da bu çayların keyfini çıkarabiliyorsunuz, ancak zamanla başka şubeleri de açılacaktır.

  • Mezzaluna

Mezzaluna’yı kim bilmez? Adından gelen bir önseziyle, ay ışığında romantik bir yemek, şarap, pizza, peynir, makarna. İtalyan lezzetleri ustalıkla kotarılıyor, iştah açan bir sunumla önünüze konuyor. Lezzetini tarife gerek yok. Havuz kenarında olması peynir-şarap ikilisi için hoş bir mizansen sağlayabilir. İç mekan dekorasyonu öyle zarif ki, başka bir şehirde gibisiniz. Next Level Teras’taki Mezzaluna’nın diğer şubelerden farkı, burasının merkez olması. Zaman zaman yeni tarifler, spesiyaller burada müşterilere sunuluyor, onların fikirleri alınıp, öyle menülere ekleniyor. Öğle araları için özel menüleri de cabası, bu uygulamanın hep devamlı olmasını dileriz.

  • Big Chefs

Big Chefs’in menülerinde gördüğüm, Toprağın Kadınlarından Sofralara projesi, bin bir emekle üretilen sebzelerin Big Chefs mutfaklarına girmesi, daha ilk baştan kalbimizi çalan bir uygulama. Arkadaş gruplarında yemek yemek, bir şeyler içmek için ilk akla gelen yerler arasında illaki Big Chefs’in bir şubesi olur. Servis ve lezzetinde hepimiz hemfikiriz ve şubelerinin her birinde de bu kalitenin korunduğu görmek mutlu ediyor. Burgerleri ve pizzaları enfes, salataları hafif öğlen yemekleri için en iyi alternatif.

  • Masa Restoran

Bir diğer restoranımız Masa, terasın tam ortasında konumlanıyor ve en geniş alana sahip mekân. Şarap menüsü yerli ve ithal ürünleriyle fazlasıyla geniş, rafine zevklere sahip olanlar için tercih sebebi. Pizzalarını odun ateşinde pişiriyorlar, makarnaları ev yapımı. Ayrıca Çin Mutfağı’nı sevenler için de lezzetli seçenekler mevcut. Havuz başında dostlarınızla ya da yalnız başınıza, huzurlu bir şekilde yemeğinizi yiyebilir, şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve etkinliklerden haberdar olmak için tık tık.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Bir Cevap Yazın