Pusu'laMekan

Bir Kavanoz Mutluluk: Pone Desserts

Canımız tiramisu istediğinde, Çankaya bölgesindeysek eğer, bir telefon uzağımızda Pone Tiramisu vardı. Kavanozlarda oreolu, yaban mersinli lezzetli mi lezzetli tiramisular küçük bir motor aracılığıyla ulaşırdı bize. Mobil tiramisuculuğun üstünden neredeyse 2 sene geçti. Artık bir telefon uzağımızda değil ama Birlik Mahallesi’ndeki yeni yerinde. Üstelik Pone Tiramisu artık Pone Desserts oldu. Yani tiramisu dışında da birbirinden enfes ve çeşitli tatlılarıyla bizi bekliyorlar!

Adını tiramisuya lezzetini veren mascarpone peynirinden almış Pone Desserts. Tabii isim annesinin tiramisu olmasının hakkını vererek, limonçellolusundan süt reçellisine kadar daha önce denememiş olmanız muhtemel olan tiramisular yapıyorlar. Sadece tiramisu mu? Magnolia, panna cotta, profiterol, cheesecake ve chocolate mousse kavanozda servis edilen diğer lezzetler. Kavanoz tatlılarınına ek olarak yumuşacık muffinler kokusuyla tüm mekanı sarıyor. Hele bir de fırından yeni çıkmış anına denk gelirseniz değmeyin keyfinize! Tüm tatlılar her gün yapılmıyormuş, gitmeden önce arayabilir ya da Instagram’dan günün lezzetlerini kontrol edebilirsiniz 🙂

Pone Desserts – Klasik tiramisu

Porsiyon kontrolünde fayda var diyenlerdenseniz sıkıntı yok çünkü kavanozlar birazcık minik ancak lezzetiyle oldukça yeterli. Yanında tazecik bir limonata ile özellikle sıcaklarda tadından yenmez. Yaz bitmeden koşun! Pone’ye kahvaltıya giderseniz yumuşacık pancakeler ve sağlıklı granolalar da sizi bekliyor olacak.

Buz gibi taze limonata!

Pone’ye pazar günü gitmeyi planlıyorsanız geçe kalmayın zira kavanozlar hızlıca tükeniyormuş!

Görsel Pone’nin Instagram sayfasından alınmıştır.

Pone’nin sahibi Banu Hanım da mesleğini yaparken gastronomi sevgisi ağır basıp kendi mekanını açanlardan. Hepimiz bir yerlerde, hayatımızın bir döneminde bunu yapmanın hayalini kurmuyor muyuz aslında?

Adres : Birlik Mahallesi 435. Cadde No : 42/2A Çankaya
Telefon : 0 312 495 04 04

Instagram : @ponedesserts


Reklam değildir.

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Bir Cevap Yazın