Pusu'laEtkinlik

5. Bilkent Tiyatro Günleri Başlıyor

20-24 Haziran tarihleri arasında Ankaralı tiyatroseverler geleceğin oyuncularını seyredebilmek için ajandalarınızda yer açın! 5. Bilkent Tiyatro Günleri’ne davetlisiniz!

Farklı tiyatro bölümü öğrencilerini kendi oyunlarıyla, başka bir şehirde buluşturan, oyunlar üzerinde düşünmeyi ve ileride profesyonel olacak tiyatro öğrencileri arasında birlik oluşturmayı amaçlayan Bilkent Tiyatro Günleri bu yıl beşinci kez düzenleniyor. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından 2012 yılından beri düzenlenen festival ülke çapında tiyatro bölümlerinde eğitim gören öğrencileri bir araya getiren tek festival olma özelliği taşıyor. 2015 yılı itibariyle uluslararası nitelik kazanan festivalin bu yılki uluslararası konuğu İran.

5.Bilkent Tiyatro Günleri’nin bu yılki konuk üniversiteleri ve katılımcıları şöyle: ev sahibi Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü başta olmak üzere Anadolu Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Platform Sanat, Islamic Azad University of İran ve Bülent Ecevit Üniversitesi. Günde 2 olmak üzere toplamda 10 oyun tiyatro severlerle 5 gün boyunca buluşacak. Hepsi de ücretsiz.

Festival Programı

Festival Programı

Atölye konuklarıyla da renklenen Tiyatro Günlerinin bu yılki konukları; aktör Ali Barışık, aktör ve yönetmen Daniel Irizarry, Platform Sanat’ın kurucularından aktris ve dansçı Deniz Atlı ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölüm Başkanı Jason Hale.

Oyunlar Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi içerisinde bulunan Oda Tiyatrosu ve Ana Sahne’de seyirciyle buluşacak. Özellikle Oda Tiyatrosu’nun küçük bir salon olması sebebiyle erken gitmenizi tavsiye ederim; sonra fazlasıyla uzun bir kuyrukla karşılaşabilirsiniz.

19 haziran 19:00’da açılışını Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs Rektörlük Konutu’nda yapacak festival 24 Haziran’da Festival kapanış partisiyle sona erecek.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için; http://www.bilkenttiyatro.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Keyifli Seyirler!

 

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir