Pusu'laEtkinlikFestival

Bayram Şekeri | Sonance Festival

 

Geçen yıl Ankara’da elektronik müzik alanında bir ilki başarıp Ankara’ya bir festival kazandırmak amacıyla yola çıkılan ve Ankara’da Hiç Olur Mu Abi? , Nasıl Olacak Ki? , Olmaz O Olmazlara! kulak asmadan BURN ana sponsorluğunda ilki gerçekleştirilen, akabinde Mart’tan itibaren birbirini takip eden pre-partyler ve en nihayetinde 16 Temmuz’daki Taste Of Summer’dan sonra Sonance Festivalyine 30 Ağustos’da yine Club Mirador’da bu yıl 2.sini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Evet farkındayız bir çoğunuz 30 Ağustos’da festival mi olur demeye başladı bile. Neden mi? Çünkü tatilin birleşmesiyle birlikte 10 günlük bayram tatili herkesi bir yere götürmeye zorladı ve zorlamaya devam ediyor. Ama festival algısı insanlarda böyle oluşur. O yüzden az önce yine 30 Ağustos yine Club Mirador dedik. Ve muhtemelen seneye de aynı şeyleri tekrarlayacağız. Hem mesela seneye bayram dönüşüne denk geldiği için ve insanların başka tatil hakkı kalmadığından bütün Ankara, Ankara’da olacak. O zaman da muhtemelen süper tarih denilecek.
Uzun lafın kısası uzun ömürlü büyük bir işe girişildiğinde risk almadan bir yerlere gelinmiyor. Sizin için söyleyebileceğimiz eğer tatilde Ankara’daysanız 30 Ağustos için yapabileceğiniz en iyi şey kesinlikle festivale gelmek olacaktır.

Peki Lavarla olarak iki senedir sosyal medya sponsoru olarak destek verdiğimiz Sonance Festival’de bu sene Ankaralıları neler bekliyor?

#SAHNE

Öncelikle festival bu yıl havuz başında dünyaca ünlü bir çok sanatçıyı ve müzikseveri bir araya getireceği Ana Sahne ve chill alanda ise Ankara’nın farklı tarzlardaki yerel sanatçılarını buluşturacağı Chill Sahne olmak üzere birbirinden keyifli, heyecanlı ve alternatif iki sahne ile müzikseverleri karşılamaya hazırlanıyor.

ANA SAHNE

Cocoon Recordings’ten Great Stuff Recordings’e, minimal teknonun “hip” plak şirketlerinden çıkardığı plaklarıyla elektronik müziğin kült isimlerinden biri haline gelen, tekno müziğin 1. Lig’deki isimlerinden Gregor Tresher, festivalin en ilgi çekici isimlerinden birisi olmaya aday olan, şarkılarında karanlık ve esrarengiz mekanlardan ses ile manzaraları sunarak duyarlılığını ve çok yönlülüğünü tasvir eden, bu yıl Rio Müzik Konferansı’nda “Yılın En İlham Verici Sanatçısı” ödülünü kazanan ve Ethernal Tekno’nun yaratıcı şirketlerinden Steyoyoke Records’da yer alan Blancah, yaptığı prodüksiyonlarla Beatport listelerini alt üst eden, aylardır TOP 100’de 1  numarada kalmakla yetinmeyip ilk iki sırayı da ele geçiren, yılın en iyi çıkış yapan ismi Enrico Sangiuliano, bu sene Tomorrowland’e damga vuran isimlerden olan, tahmin edilemez müzik kurgusu ve Modern Tekno’da melodik ve duygusal elementlerden esinlenerek ürettikleri şarkılarla Diynamic’in en parlayan isimlerinden birisi UnderCatt, enerjik performansıyla dans pistlerinin bu seneki yıldızı haline gelen Reinier Zonneveld ve şuan “Queen Tour” kapsamında olan, elektronik müziğin sevilmesine ve dinlenmesine ön ayak olan isimlerden Ten Walls ile Dsknnct, Furkan Kurt, Passone, UGR gibi Ankara’nın tanınan djlerinin yer alacağı Ana Sahne, havuz keyfiyle birlikte müzikseverlere gecenin ilerleyen saatlerine kadar kesintisiz müzik keyfi sunuyor olacak.

CHİLL SAHNE

Festivalin chill alanında ise Ankara’nın alternatif seslerinden oluşacak olan Chill Sahne’de; Ankara’nın yükselen genç yıldızları Emir Üründül, Azevzir, Jaarmoon, yoga ile müziği birleştirerek şehre yeni bir akım katan Yogatronic, elektronik tabanlı etnik müzik çalışmalarıyla yakından tanıdığımız sevilen ekip Bairam (Live), Kite’ın teknotikcisi Ortaç Genç, elektronik tabanlı yaptıkları güzel coverlarla ve eğlenceli sahneleriyle bilinen İstanbullu grup Electroll (Live), Africa Night’lardan tanınan Suppa-Darlington ve Bizbize ekibinin yükselen yıldızları Numeric ve Gökay Bilici bizleri bekliyor olacak.

#HAVUZ

Bununla birlikte Ankara’nın Mogan gölü manzaralı gizli bahçesi Club Mirador’un 240m²’lik büyük ve 27m²’lik küçük havuzu misafirlere gün boyunca Ankara’nın bunaltıcı sıcaklarından kurtulma fırsatı sunuyor olacak. Üzerine de kaliteli müzik cabası. Durum böyle olunca da mayolarınızı, bikinilerinizi ve ekstra kıyafetlerinizi yanınıza almayı unutmayın diyoruz!

#CHİLL PARK

Ankara’nın alternatif seslerinin yer alacağı Chill Sahne, birbirinden farklı ve renkli tasarımcılardan oluşacak olan Sanat Sokağı, alternatif oyunların oynanıp katılımcıları çeşitli sürprizlerin bekleyeceği Oyun Alanı, kopmak için daha erken deyip keyifli gün batımlarınızın tadını çıkarabileceğini Dinlenme Alanı, güzel anılarınızı ölümsüzleştirebileceğiniz Hatıra Köşesi, birbirinden renkli ve alternatif standlar ve yeni dekorasyonuyla çok daha eğlenceli ve bol fotoğraflı hale gelecek olan bir yeşil alan bizleri bekliyor olacak.

#ULAŞIM ve BİLET

Festival alanına kendi araçlarınızla ulaşabileceğiniz gibi Tunus Caddesi Bilkent durağından kalkacak olan 6 gidiş ve 6 dönüş olmak üzere toplamda 12 sefer yapılacak olan servislerle de ulaşım sağlanabilecek. (Henüz servis saat ve ücretleri kesinleşmedi.) Ayrıca her zaman olduğu gibi Kite’ın önündeki taksilerle de alana uygun fiyatlarla ulaşım sağlanabilecek. Etkinlik biletlerine ise online olarak buradan veya bizzat giderek Kite, If Performance Hall, Rabarba, Riff, Pixel, 6:45 KK, Soul Pub, Nadas Cafe, Padam Coffee Shop, Crop Coffee Shop ve Coffeebus satış noktalarından bizzat temin edebilirsiniz. Unutmadan! 26 Ağustos’da avantajlı dönem biletleri bitiyor!


 ÖNEMLİ BİLGİLER

**Etkinlikte müzik 12:00 – 01:00 saatleri arasında kesintisiz olarak devam edecektir. Saat 03:00 itibariyle de bütün etkinlik sonlanmış olacaktır.
**Etkinlikte para yerine 5TL‘lik fişler kullanılacaktır ve bütün festival alanında geçerli olacaktır. Fişleri etkinlik günü belirli noktalardan nakit veya kredi kartıyla temin edebilirsiniz.
*Festival bileti kazanmak için buradan çekilişe katılabilirsiniz. (Pazar günü son!)


Festival İletişim Bilgileri | Facebook | Instagram

 

Bir Cevap Yazın

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Eylül Bülteni

Sarı! Yeşil! Turuncu! Kahverengi! Selam olsun o zaman sıcak bir sonbahar gününden! Evet birçok insan bunu söylediğimiz için eminiz çok üzülecek ama resmi olarak yaz...


Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ağustos Bülteni

Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Temmuz Bülteni

Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...