Pusu'laKonserEtkinlikFestival

Başkentte Dev Rock Şöleni | Milyonfest Ankara

Rock’n Coke, Eski Zeytinli Rock Fest, Rock Tatili FoçaAnki Rock Fest gibi Türkiye’nin önemli festivallerinin çeşitli sebeplerden dolayı vedasından sonra tam Türkiye’de rock müzik ve festival ruhu bitti dediğimiz bir anda Umut Kuzey öncülüğünde 2014 yılında yeniden canlandırılan Zeytinli Rock Festivali ruhu 3 yılda 300.000’den fazla müziksevere ulaştıktan sonra malumunuz 2017 yılı için Türkiye’ye yayılma kararı almıştı.

Kuşadası Gençlik Festivali Gün Batımı

İşte bu yıl sırasıyla Adana’da Çukurova Rock Festivali, Samsun’da Samsun Gençlik Festivali, geçen seneden sonra yine Kuşadası’nda Kuşadası Gençlik Festivali, Balıkesir’de Zeytinli Rock Festivali ve Mersin’de Milyonfest Erdemli ile on binlerce müzikseveri rock müziğin yıldızlarıyla buluşturduktan sonra sıra geldi sürpriz veda festivaline! Kıyı şeridinin önemli şehirlerinden geçen festivalin veda durağı ise ilk kez kıyıdan uzakta, Türk rock müziğine önemli isimler ve gruplar kazandıran, Türkiye’nin ve rock müziğinin kalbi başkent Ankara!

Dev Rock Şöleninde Ankaralıları Neler Bekliyor Olacak?

4 GÜN 2 SAHNE 48 SANATÇI

Milyon Yapım Organizasyon tarafından Kral POP ile Milyon TV medya sponsorluğu ve Redbull’un katkılarıyla düzenlenecek olan Milyonfest Ankara, 12–13–14–15 Ekim tarihleri arasında ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde bu yıl ilk kez gerçekleşecek ve 2 dev sahnede Şebnem Ferah’tan Manga’ya, Teoman’dan Athena’ya, Selda Bağcan’dan Mor ve Ötesi’ne, Moğollar’dan Hayko Cepkin’e tam 48 değerli sanatçıyı 4 gün boyunca Ankaralı müzikseverlerle buluşturup %100 müzik ve eğlence sunacak.

ANKARA KÖKENLİ GRUPLAR KENDİ EVLERİNDE

Rock müziğinin en önemli kalelerinden olan ve Türk rock müziğine çok önemli isimler kazandıran Ankara’dan müzik kariyerlerine başlayarak başarılarıyla tüm Türkiye’de ses getiren Şebnem Ferah, Manga, Pilli Bebek, Zakkum, Seksendört, Cem Adrian, Pamela, TNK, Ezhel ve Senforock’un da aralarında bulunduğu 17 Ankara kökenli sanatçı kendi evlerinde başkentlilere gerçek bir rock şöleni yaşatacak.

CANLI YAYIN

12 – 15 Ekim tarihleri arasında 4 gün boyunca festivalin medya sponsorları Kral POP ile Milyon TV ekranlarından ve milyontv.com internet adresi üzerinden yapılacak olan canlı yayınlarla festival coşkusu ekranları başındaki müzikseverlerle birlikte tüm ülkeye yayılacak.

KAMP

Zeytinli Rock Festivali Kamp Alanından Küçük Bir Kesit

Evet kesinlikle yanlış okumadınız. Festival komitesi diğer düzenlediği festivallerde olduğu gibi Milyonfest Ankara’nın da kamplı olacağını duyurdu. Bildiğimiz kadarıyla Ankara’nın tek bildiği kamplı etkinlik ilk Anki Rock’lardı ve seneler sonra Ankara’da kamplı bir festival yapılacak olması heyecan verici. Tabi ki bununla birlikte “Ankara’da kamplı bir festival nasıl olacak?” sorusunun cevabı da belki de müzikseverlerin en çok merakla beklediği şey. Üzerine bir de festival alanı ODTÜ Vişnelik olunca eminiz ki merakınız daha da artıyordur. Ama festival komitesiyle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde gerekli düzenlemelerin yapıldığının ve festival alanıyla ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler.

Festivalle İlgili Diğer Bilinmesi Gerekenler Neler?

BİLETLER

Tek günlük girişlerin 45 TL, kombinelerin 90 TL ve kombine + kampın 120 TL olduğu festival biletlerini dilerseniz online olarak buradan ve dilerseniz Dost Kitabevi Biletix satış noktaları ile bu afişteki diğer satış noktalarına bizzat giderek satın alabilirsiniz. Lavarla’daki hediye bilet çekilişimize ise buradan (Instagram) ve buradan (Twitter) ulaşabilirsiniz. (Malesef çekilişlerimiz 8 Ekim 2017 itibariyle sonuçlanmıştır.)

ULAŞIM

Gerek Ankara’yı çok iyi bilmeyenler gerekse çevre illerden gelecek misafirler için ulaşım konusuna değindiğimizde ise;

 • Kızılay’dan Kızılay-100.Yıl dolmuşları (Güvenpark’tan), [482] numaralı Uyanış-Çukurambar-100.Yıl ile [411-132] Aktepe-100.Yıl özel halk otobüsleri (Atatürk Bulvarı Üzerinden) ve Kızılay-Koru metrosu ile Söğütözü’ne (3 durak) geldikten sonra 132 ve 136 numaralı EGO aktarma otobüsleriyle festival alanına ulaşılabilir.
 • Ulus’tan ise Ulus-100.Yıl dolmuşları (Stadyum Karşısı) ile yine [482] ve [411] numaralı özel halk otobüsleriyle (100.Yıl Çarşısı Önünden) festival alanına ulaşılabilir.
 • Bununla birlikte yine taksiyle Kızılay’dan ortalama 25-30 TL arasında, AŞTİ’den ortalama 15-20 TL arasında ve Ankara GAR’dan ortalama 30-35 TL arasında değişen fiyatlarla festival alanına ulaşabilirsiniz.

 FESTİVAL KURALLARI ve DİĞER BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Festivalde yaş sınırı yoktur.
 • Festivalde para yerine bütün alanda geçerli para pullar kullanılacaktır. Pullar etkinlik günü belirli noktalardan nakit veya kredi kartıyla satın alınabilecektir.
 • Kapı açılış 12:00‘de ve konserler 14:00 – 23:45 saatleri arasında gerçekleşecektir.
 • Alanda ücretsiz duş ve WC kabinleri bulunacaktır.
 • Alanda priz bulunmayacaktır ama telefonlar için ücretli şarj üniteleri bulunacaktır.
 • Alanda yiyecek-içecek standları olacaktır.
 • Alana yiyecek, içecek, kesici ve delici aletler, yanıcı ve yakıcı maddeler getirmek yasaktır.
 • Devamlı olarak kullanılması gereken ilaçlar için yanlarında reçete veya raporlarını ibraz etmeleri zorunludur.
 • Alana açık sigara paketleri alınmayacaktır.
 • Festival komitesi gerekli gördüğü kişileri festivale almama hakkına sahiptir.

Çok fazla dağıtmadan bol bol müziğe ve eğlenceye doyduğunuz, anların değerini bilerek tadını çıkardığınız, keyifli bir festival geçirmeniz ümidiyle. Yeni yazılarda, etkinliklerde, festivallerde ve Milyonfest Ankara’da görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Festival İletişim Bilgileri | Facebook | Instagram

Bir Cevap Yazın