EtkinlikFestival

Başkent Kültür Yolu Festivali başladı!

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, 16 Eylül’de başlıyor ve 1 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve başkent Ankara’nın gözde etkinliklerinden biri olarak büyük ilgi gören Başkent Kültür Yolu Festivali, köklü bir geçmişe sahip olan Ulus ve çevresindeki tarihi ve kültürel mekanları içine alan 5,7 kilometrelik bir güzergah üzerinde gerçekleşiyor. Bu etkileyici festival, Ankaralılara kültür ve sanat dolu bir deneyim vadediyor.

Festival boyunca yaklaşık 700 etkinlik düzenlenecek. Konserlerden sahne sanatlarına, sergilerden söyleşilere, atölyelerden çocuk etkinliklerine, açık hava etkinliklerinden spor müsabakalarına kadar geniş bir yelpaze mevcut. Başkent Kültür Yolu Festivali’nin programı, her yaş ve ilgi grubundan insan için bir şeyler sunuyor. Özellikle sahne sanatları etkinlikleri ve özel konserler, biletlerin günler öncesinden tükenmesine neden oluyor. Festivalin tüm programına buradan ya da Lavarla Etkinlik Takvimi‘nden ulaşabilirsiniz.

Festival boyunca farklı mekanlarda sergi, ücretsiz ve ücretli konserler, ilgi çekici söyleşiler ve atölyeler gerçekleştirilecek. Şehre hoş geldin diyen bu festival, her yaş ve ilgi grubundan kişiye hitap ediyor. Dolu dolu geçecek iki hafta boyunca kültür ve sanatın tadını çıkarabilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün -Cumhuriyet Müzesi’nden alınan yüzlerce fotoğrafının yapay zeka teknolojisi kullanılarak- hayalinin ve vizyonunun tasvir edildiği veri heykeli sergisi Bir Hayalin İnşası, Anıtkabir’de; 7-11 yaş arasındaki çocukların resimlerinin sergilendiği ve çocukların da kendilerini müzeye ait hissetmesini amaçlayan Düşlerim Müzede, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde; Çocuk Edebiyatında Ankara‘nın konuşulduğu sempozyumlar Milli Kütüphane’de ücretsiz olarak katılabileceğiniz etkinliklerden birkaçı.

Festivale katılan yerel ve ulusal sanatçılar, zengin bir müzik yelpazesi sunarak dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak. Açık hava konserleri, Ankara’nın önemli mekanlarında gerçekleşirken, renkli ışık gösterileri ve enerji dolu performanslar da izleyenlere unutulmaz bir görsel şölen sunacak.

Başkent Kültür Yolu Festivali, sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere de açık. Ekinsel bir birikim sunan bu etkinlik, her yıl daha da büyüyerek Türkiye’nin kültürel zenginliğini kutlama fırsatı sunuyor. Bu yıl festivalin sunduğu fırsatları kaçırmamak için şimdiden hazırlıklara başlayın ve Ankara’nın bu büyüleyici kültür yolculuğuna katılın.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Bir Cevap YazınLavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Eylül Bülteni

Nerede kalmıştık? Koca bir yazı geride bıraktığımıza göre yeni sezonun ve sonbaharın habercisi eylül ayından herkese merhabalar! Evet Ekim 1’in resmi sezon başlangıcı kabul edildiği...

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali - Kapak Etkinlik

6. Solo Çağdaş Dans Festivali

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmak amacıyla 2018 yılında macerasına başlayan ve CerModern tarafından bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası...