EtkinlikSinema

Başka Sinema ile Yılın İkinci Çeyreği

Türkiye’de özellikle İstanbul dışındaki bir şehirde festivalci olmak gişeci olmanın aksine daha zordur. Çünkü bütün sene, yılın en iyi yapımlarının dünyayı dolaşmasını izlemekle ve acaba bu sene yine sadece kaç tanesini yakalayabileceğiz demekle geçer.

Yılın en iyi bağımsızları her yıl Sundance, Berlin, Cannes, Karlovy, Locarno, Venedik, Toronto, New York gibi dünyanın en büyük ve en prestijli film festivallerini dolaşırken bizler ancak uzaktan iç geçirip liste yapmakla yetinebiliyoruz.

Her ne kadar bu konuda özellikle İstanbul Film Festivali ve Filmekimi her yıl elinden geleni yapmaya çalışsa da yine de bu çabalar bir noktaya kadar çözüm olabiliyor. Bununla birlikte son yıllarda yükselen bilet fiyatları ve İstanbul dışı konularına girdiğimizde ise bu durumdan çok küçük bir kitle faydalanabiliyor diyebiliriz.

Lavarla - Başka Sinema - Bize Her Gün Festival

İşte bu yazımızda 2013 yılından bu yana ülkemizde (özellikle İstanbul dışında) sinemaya gönül vermiş birçok sinemasevere adeta bir vaha olup, özellikle festivalcilere artık “Bize Her Gün Festival” dedirtmeyi başaran Başka Sinema‘nın bu yılki ikinci çeyrek programına daha yakından bakacağız.

BAŞKA SİNEMA | Nisan – Haziran 2022

Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 Filmleri | Prayers For The Stolen - Flaşbellek - Everything Everywhere All At Once - Stardust - Sundown - Kerr - Pig - Dirlik Düzenlik - Vortex - Olga - My Sunny Maad - The Girl and The Spider - Hit The Road - The Innocents - Unclenching The Fists

İstatistiksel Analiz

Başka Sinema 2022’nin Nisan – Haziran programında 21 farklı ülkeden son üç yılı kapsayan [2020 (3) – 2021 (12) – 2022 (1)] 16 film yer alıyor. (Şimdilik) Bu filmlerden 3 tanesi ilk, 4 tanesi ikinci ve 3 tanesi de yerli yapım.

Toplamda 18 yönetmenin yer aldığı seçkide ne yazık ki sadece 3 tane kadın yönetmen var. Kadın yönetmenlerin genele oranı ise yüzde 16,6. Bu durum ilk çeyrekte de değersel anlamda neredeyse aynı şekildeydi. (Umarız ilerleyen süreçte çok daha fazla kadın yönetmenin birbirinden başarılı filmlerini seçkilerde görebiliriz.)

Bununla birlikte programda bir tane de animasyon yapım bulunmakta.

Filmler

Başka Sinema ‘nın ikinci çeyreğinde yer alan 13 yabancı yapımdan 6 tanesi Cannes Film Festivali, 1 tanesi Berlin Film Festivali ve 1 tanesi de Venedik Film Festivali olmak üzere toplamda 8 tanesi dünya prömiyerlerini Avrupa’nın hatta belki de dünyanın en büyük ve en prestijli film festivallerinde yaptı.

Üç yerli yapımımızın tamamı ise ülkemizin en eski ve en prestijli festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde prömiyerlerini gerçekleştirdi.

Ayrıca bu 16 film arasından 3 tanesi 94. Akademi Ödülleri’nde ülkesinin En İyi Uluslararası Film adayıydı.

*Filmler gösterime giriş tarihine göre sıralanmıştır.

Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 | Prayers For The Stolen - Yangın Gecesi

PRAYERS FOR THE STOLEN | YANGIN GECESİ
Yapım: Meksika, Almanya, Brezilya, Arjantin (2021)    Süre: 110 Dakika
Tür:
Dram
Yönetmen – Senaryo: Tatiana Huezo
Prömiyer: 15 Temmuz 2021

Jennifer Clement’in aynı isimli romanından yönetmen Tatiana Huezo tarafından uyarlanan ve dünya prömiyerini yaptığı 74. Cannes Film Festivali’nden (Un Certain Regard – Belirli Bir Bakış) Özel Mansiyon Ödülü ile dönen Yangın Gecesi, annelerin kızlarını uyuşturucu baronlarından korumak için saçlarını kesip dişlerini boyayarak çirkinleştirmeye çalıştığı ve erkeklerin iş aramak için gidip bir daha asla gönmediği bir köydeki üç küçük kızın hikayesini anlatıyor.

Ayrıca film, 94. Akademi Ödülleri’nde Meksika’nın En İyi Uluslararası Film adayıydı. Yapım, tam 93 ülke başvurusuyla (kabulüyle) Oscar rekoru kırılan senede 15’lik geniş kadroya kalmayı başarmıştı.

Gösterime Giriş
1 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Flaşbellek

FLAŞBELLEK
Yapım: Türkiye (2020)   Süre: 125 Dakika  Tür: Dram, Savaş, Gerilim
Yönetmen – Senaryo: Derviş Zaim
Prömiyer:
9 Ekim 2020

Derviş Zaim’in 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde prömiyerini yapan son filmi Flaşbellek, Suriye’de Esad rejimi tarafından öldürülen muhaliflerin cesetlerinin yok edilmeden önce fotoğraflandığı ve kayıtlarının dosyalandığı gizli bir askeri merkezde fotoğrafçı olarak çalışan Ahmet’in vicdan azabı duyması sonucu şahit olduklarını duyurmaya çalışmasını ele alıyor.

Gösterime Giriş
8 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 | Everything Everywhere All At Once - Her Şey Her Yerde Aynı Anda

EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE
Yapım:
ABD (2022)   Süre: 139 Dakika  Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Fantezi
Yönetmen – Senaryo: Daniel Kwan, Daniel Scheinert  
Prömiyer:
11 Mart 2022 / South by Southwest Film Festival (SXSW)

2016 yılındaki ilk uzun metrajlı yapımları olan Swiss Army Man | Çakı Gibi ile birçoğumuzun hayatına dahil olmuş, fantezi sever Danielların geçen ay Amerika’da ilk gösterimi yapılan yeni fantezik hikayeleri Her Şey Her Yerde Aynı Anda, yıllar önce Çin’den Amerika’ya göçmüş bir kadının yaşayabileceği alternatif hayatlarla bağlantılı diğer evrenleri keşfetmesini ve tüm bu evrenleri tek başına kurtarmasını odağına alan çılgın bir fantezik macera.

Gösterime Giriş
8 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Stardust - David Bowie

STARDUST
Yapım:
Birleşik Krallık (2020)   Süre: 109 Dakika  Tür: Biografi, Dram, Müzik
Yönetmen: Gabriel Range
Senaryo:
Gabriel Range, Christopher Bell
Prömiyer:
16 Ekim 2020

İngiliz yönetmen Gabriel Range’nin hem 19. San Diego Uluslararası Film Festivali’nde hem de 17. Uluslararası Roma Film Festivali’nde eş zamanlı olarak dünya prömiyerini yaptığı Stardust, müzik tarihinin en büyük ikonlarından birisi olan David Bowie’nin henüz bir Bowie olmadan önceki hallerine ve ilham veren anların perde arkasına bir bakış sunuyor.

Gösterime Giriş
15 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Sundown - Gün Batımı

SUNDOWN | GÜN BATIMI
Yapım:
Fransa, Meksika, İsveç (2020)    Süre: 82 Dakika  Tür: Dram
Yönetmen – Senaryo: Michel Franco
Prömiyer:
4 Eylül 2021

After Luca (Belirli Bir Bakış Büyük Ödülü), Chronic (En İyi Senaryo), April’s Daughter (Özel Jüri Ödülü) gibi yapımlarıyla dünya prömiyerlerini yaptığı Cannes Film Festivali’nden her seferinde ödülle dönerek Cannes’in gediklisi haline dönen ve pandemiden ötürü ilk kez dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nden (Eylül 2020) Büyük Jüri Ödülü (Altın Aslan’dan sonraki en prestijli ödül) ile dönen filmi New Order | Yeni Düzen ile bazılarımızın hayatlarına dahil olan Meksikalı yönetmen Michel Franco’nun 78. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptığı son filmi Gün Batımı, varlıklı bir İngiliz ailenin Acapulco (Meksika’da turistik bir şehir) güneşinin altındaki tatilinin şiddetli bir trajediyle yarıda kesilmesini anlatıyor.

Gösterime Giriş
22 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Kerr

KERR
Yapım:
Türkiye, Yunanistan, Fransa (2021)   Süre: 101 Dakika  Tür: Gerilim
Yönetmen – Senaryo: Tayfun Pirselimoğlu
Prömiyer:
7 Ekim 2021

Pus, Rıza, Saç, Ben O Değilim, Yol Kenarı gibi yapımlarından tanıdığımız yönetmen Tayfun Pirselimoğlu’nun prömiyerini yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Yönetmen, En İyi Müzik ve Film-Yön En İyi Yönetmen ödülleriyle dönen son filmi Kerr, yaşlı babasının cenazesi için yıllar sonra geldiği kasabada bir cinayete tanık olan Can’ın başından geçen tuhaflıklara odaklanıyor.

Ayrıca film ülkemizde 32. Ankara Film Festivali | Özel Gösterim, 26. Gezici Festival | Türkiye 2021 ve 41. İstanbul Film Festivali | Ulusal Yarışma bölümlerinde de yer aldı.

Gösterime Giriş
22 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 | Olga

OLGA
Yapım:
Fransa, İsviçre, Ukrayna (2021)   Süre: 95 Dakika  Tür: Dram, Spor
Yönetmen: Elie Grappe
Senaryo: Elie Grappe, Raphaelle Desplechin
Prömiyer:
9 Temmuz 2021

Fransız yönetmen Elie Grappe’nin Cannes Film Festivali’nin rekabetsiz, en eski paralel bölümü olan (Cannes) Uluslararası Eleştirmenler Haftası’nda (Dünyanın her yerinden yönetmenler ilk ve ikinci uzun metrajlı filmlerini sergilerler.) prömiyerini yaptığı ilk uzun metrajlı filmi Olga, İsviçre’de sürgüne gönderilen 15 yaşındaki Ukraynalı jimnastikçi bir kızın yaşadıklarını ele alıyor.

Ayrıca film, 94. Akademi Ödülleri’nde İsviçre’nin En İyi Uluslararası Film adayıydı.

Gösterime Giriş
29 Nisan 2022
Fragman


Lavarla - Dirlik Düzenlik

DİRLİK DÜZENLİK
Yapım:
Türkiye (2020)   Süre: 97 Dakika  Tür: Dram
Yönetmen: Nesimi Yetik
Senaryo: Nesimi Yetik, Betül Esener
Prömiyer:
5 Ekim 2020

İlk uzun metrajlı filmi olan Tuz Ruhu ile 2014 yılında prömiyerini yaptığı 21. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nden ve hemen akabinde de 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle dönerek o sene adından sıkça söz ettiren yönetmen Nesimi Yetik’in 6 yıl aradan sonra bu sefer 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde prömiyerini yaptığı ve kadın emeğine dikkat çekmek için festival tarafından ilk kez 2019 yılında verilmeye başlanan Cahide Sonku Ödülü ile dönen ikinci uzun metrajlı filmi Dirlik Düzenlik, üç farklı yaş grubu kadından oluşan bir ailenin hikayesi. Yarı deli, tarih öğretmeni bir abla, aslında şarkıcı olmak isteyen ama emlak acentesinde yöneticilik yapan bir kardeş ve şeker hastası anneler.

Gösterime Giriş
6 Mayıs 2022
Fragman


Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 | Vortex

VORTEX
Yapım:
Fransa, Belçika, Monako (2021)   Süre: 140 Dakika  Tür: Dram
Yönetmen – Senaryo: Gaspar Noe
Prömiyer:
16 Temmuz 2021

İzleyiciyi rahatsız etmeyi, cinselliği, şiddet içeren davranışları en çok hangi yönetmen sever dediğimizde eminiz birçoğunuzun aklına ilk o isim gelir.

I Stand Alone, Irreversible, Enter The Void, Love, Climax, Lux Æterna filmleriyle tanıdığımız ünlü Fransız yönetmen Gaspar Noe’nin 74. Cannes Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından Locarno, Karlovy, Jerusalem, New York, Hamburg, Vienna, Rotterdam, Gothenburg gibi daha birçok dünyaca ünlü festivali gezen ve sonra olarak geçen ay da 41. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini yapıp İstanbullu sinemaseverlerle buluşan son filmi Vortex, yaşlı bir çiftin son günlerini konu ediniyor. Bu filmle birlikte Gaspar Noe çok uzun bir süre sonra alışılmış kalıplarının dışına çıkıyor.

Gösterime Giriş
13 Mayıs 2022
Fragman


Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 | Pig

PIG
Yapım:
ABD, Birleşik Krallık (2021)   Süre: 92 Dakika  Tür: Dram, Gizem
Yönetmen: Michael Sarnoski
Senaryo:
Michael Sarnoski, Vanessa Black
Prömiyer:
16 Temmuz 2021 / Gişe (ABD, Kanada)

Amerikalı yönetmen Michael Sarnoski’nin bu sene adından sıkça bahsedilmesine neden olan ilk uzun metrajlı çalışması Pig, Oregon’un vahşi bir bölgesinde yaşayan bir yer mantarı toplayıcısı olan Rob’un can dostu ve ona mantar bulmada yardım eden domuzunun kaçırılması sonucu geçmişiyle yeniden karşılaşmasını ve yüzleşmesini anlatıyor.

Seçkide prömiyerini gişede yapan tek yapım olma özelliğine sahip olan film, geçen yıl boyunca başta Amerikalı film eleştirmenleri olmak üzere birçok farklı eleştirmen grubu tarafından En İyi Aktör, En İyi Senaryo ve En İyi İlk Film ödüllerine layık görüldü.

Ayrıca Başka Sinema 2022’nin ikinci çeyreğinde en çok ödül alan film konumunda olan yapım, uzunca bir süre sonra Nicolas Cage’in neden bi dönem çok önemli aktör olduğunu bizlere yeniden hatırlatıyor.

Gösterime Giriş
20 Mayıs 2022
Fragman


Lavarla - My Sunny Maad - Benim Güneşli Maad'im

MY SUNNY MAAD | BENİM GÜNEŞLİ MAAD’IM
Yapım:
Çek, Fransa, Slovakya (2021)   Süre: 81 Dakika  Tür: Dram, Animasyon
Yönetmen: Michaela Pavlatova
Senaryo:
Ivan Arsenyev, Yael Giovanna Levy, Petra Prochazkova (Frista)
Prömiyer:
14 Haziran 2021 / 45. Annecy UAFF 

Petra Prochazkova’nın Frista adlı romanından uyarlanan, Çek yönetmen Michaela Pavlatova’nın son yapımı Benim Güneşli Maad’im, Çek bir kadının Afgan bir erkeğe aşık olmasından sonra kadının yeni ailesiyle Afganistan’da yaşadıklarına odaklanıyor. Film, seçkideki tek animasyon yapım.

Gösterime Giriş
27 Mayıs 2022
Fragman


Lavarla - The Girl and The Spider - Örümcek ve Kız

THE GIRL AND THE SPIDER | ÖRÜMCEK VE KIZ
Yapım:
İsviçre (2021)   Süre: 98 Dakika  Tür: Dram
Yönetmen – Senaryo: Ramon Zürcher, Silvan Zürcher
Prömiyer:
13 Mayıs 2021 / İsviçre – Rusya

Zürcher kardeşlerin dünya prömiyerini yaptığı 71. Berlin Film Festivali’nden (Karşılaşmalar) En İyi Yönetmen ve Fipresci ödülleriyle dönen ikinci uzun metrajlı filmi Örümcek ve Kız, ev arkadaşlığı ötesinde bir dostluk bağına sahip olan iki genç kadın arasındaki ayrılma hikayesine odaklanıyor.

Geçen sene 40. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini yapıp İstanbullu sinemaseverlerle buluştuktan sonra, 12 Ocak 2022 tarihinde de Başka Çarşamba kapsamındaki ön gösterimiyle daha geniş kitlere ulaşan yapım, The Strange Little Cat ile başlayan üçlemenin de ikinci filmi konumunda.

Gösterime Giriş
27 Mayıs 2022
Fragman


Lavarla - Hit The Road

HIT THE ROAD
Yapım:
İran (2021)   Süre: 93 Dakika Tür: Dram
Yönetmen – Senaryo: Panah Panahi
Prömiyer:
10 Temmuz 2021

Cannes Film Festivali’nin paralel bölümlerinden olan Yönetmenlerin On Beş Günü (Directors’ Fortnight) bölümünde dünya prömiyerini yapan ve daha sonra gittiği dünyaca ünlü birçok festivalde eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanan Panah Panahi’nin ilk uzun metrajlı filmi Hit The Road, kaotik ve hassas bir ailenin aynı kendi aralarındaki ilişkiler gibi engebeli bir arazide yola çıkma hikayesini konu alıyor.

Gösterime Giriş
3 Haziran 2022
Fragman


Lavarla - The Innocents - Masumlar

THE INNOCENTS | MASUMLAR
Yapım:
Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Fransa (2021)   Süre: 117 Dakika  Tür: Dram, Korku, Gizem
Yönetmen – Senaryo: Eskil Vogt
Prömiyer:
11 Temmuz 2021

Türk sinemaseverlerin yakından tanıdığı dünyaca ünlü Norveçli yönetmen Joachim Trier’in Reprise, Oslo 31. August, Louder Than Bombs, Thelma filmlerinin ve son olarak 94. Akademi Ödülleri’nde Özgün Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu kategorilerine aday gösterilen, 2021’in çok başarılı ve bol ödüllü filmi The Worst Person In The World | Dünyanın En Kötü İnsanı‘nın senaristi olan Eskil Vogt’un 74. Cannes Film Festivali’nde (Belirli Bir Bakış – Un Certain Regard) dünya prömiyerini yaptığı ikinci uzun metrajlı filmi Masumlar, aileleriyle birlikte yeni bir yere taşınan iki küçük kız kardeşin, yeni dünyalarını keşfetmeye çalışırken yaşadıkları doğaüstü durumları ele alıyor.

Gösterime Giriş
10 Haziran 2022
Fragman


Lavarla - Baska Sinema Mart - Haziran 2022 | C'mon C'mon - Yaşamaya Dair | Mike Mills

C’MON C’MON | YAŞAMAYA DAİR
Yapım:
ABD (2021)   Süre: 108 Dakika  Tür: Dram
Yönetmen – Senaryo: Mike Mills
Prömiyer:
2 Eylül 2021 / Telluride Film Festivali

Beginners, 20th Century Women filmleriyle gönüllerimize taht kurmuş yönetmen Mike Mills’in siyah-beyaz yeni çalışması Yaşamaya Dair, dayı-yiğen arasındaki bir ilişkiyi odağına alıyor. Özellikle genç aktör Woody Norman’ın performansıyla yıldızlaşıp (75.BAFTA – En İyi Yardımcı Erkek Adaylığı), herkesi kendine hayran bıraktığı yapım, izleyenlerin birçoğunun kalbine dokunmayı başarıyor.

Gösterime Giriş
17 Haziran 2022
Fragman


Lavarla - Başka Sinema Nisan - Haziran 2022 | Unclenching The Fists - Yumrukları Gevşetmek

UNCLENCHING THE FISTS | YUMRUKLARI GEVŞETMEK
Yapım:
Rusya, Fransa (2021)   Süre: 97 Dakika  Tür: Dram
Yönetmen: Kira Kovalenko
Senaryo:
Kira Kovalenko, Lyubov Mulmenko, Anton Yarush
Prömiyer:
10 Temmuz 2021

Dünya prömiyerini yaptığı 74. Cannes Film Festivali’nden (Belirli Bir Bakış – Un Certain Regard) Belirli Bir Bakış Büyük Ödülü ile ve yılın sonunda da Avrupa Film Ödülleri’nden En İyi Kurgu Ödülü ile dönen Rus yönetmen Kira Kovalenko’nun ikinci uzun metrajlı filmi Yumrukları Gevşetmek, reddetiği, ancak bir o kadar da sevdiği ailesinin boğucu hakimiyetinden kaçmaya çalışan genç bir kadının mücadelesini anlatıyor.

Ayrıca film, 94. Akademi Ödülleri’nde Rusya’nın En İyi Uluslararası Film adayıydı.

Gösterime Giriş
24 Haziran 2022
Fragman


Başka Sinema Ankara Durakları

Gelelim şimdi sinemaseverler bu filmleri nerede ve nasıl izleyebilecekler?

Başka Sinema Ankara’da şimdilik 3 noktayla anlaşmalı. Bunlar Büyülü Fener Sinemaları Kızılay, Büyülü Fener Sinemaları Bahçelievler ve Arcadium Sinemaları.

Her sinemanın kendi fiyat tarifesini uyguladığı Başka Sinema biletlerini ise dilerseniz bizzat sinema gişelerinden veya dilerseniz yukarıdaki sinema isimlerinin üzerilerine tıklayıp online olarak satın alabilirsiniz.

Bazı özel durumlar hariç filmlerin ortalama gösterimde kalış süresinin 1 hafta olduğunu da belirtmek isteriz. O yüzden haftalık veya aylık programlarınızı buna dikkat ederek yaparsanız sonra üzülmemiş olursunuz. Ve yine dilerseniz haftalık ve aylık programlarla birlikte güncel seans bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz.İSTANBUL İÇİN SON ÇAĞRI!

İstanbul’da yaşayan Ankaralıların ve İstanbullu okuyucularımızın dikkatine! Seçkisi bakımından ülkemizin en büyük film festivali olan İstanbul Film Festivali’nin 8-19 Nisan 2022 tarihleri arasında tam 157 yapımla kutlayacağı 41. yaşının programında az önce yukarıda bahsettiğimiz filmlerden C’mon C’mon, Vortex, Hit The Road, Olga, The Innocents, Sundown ve Kerr de yer alıyor. Çok geniş program ve kısıtlı zamandan ötürü birçok insanın festivalde bu sene film seçmekte zorlandığını biliyoruz. O yüzden bu bahsettiğimiz 7 başarılı filme Başka Sinema programında yer verirseniz festivalde de en azından daha fazla film izleme şansınız olabilir, bilginize!

Lavarla - Başka Sinema

Başka Çarşamba ile (Ön ve özel gösterimler, kült filmler, kaçırmadınızlar gibi) gelecek olanlarla birlikte, yönetmen geceleri, evde festival, son dakika değişiklikleri ve Ayvalık Uluslararası Film Festivali gibi daha birçok güzel yan etkinlik için de etkinlik takvimimizi veya sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız lütfen!

Başka Sinema ile yılın başından beri gösterime giren ve girecek olan bütün filmlerle ilgili değerlendirme ve yorumlarıma da dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz. (Hatta sinemayla ilgili çok daha fazlasına.)

Sizi hep değerli hissettiren ve çok sevdiğiniz insanlarla, bol bol film izlediğiniz, ağız dolusu gülüp güzel anılar biriktirdiğiniz ve bu anıları fotoğraflarla ölümsüzleştirdiğiniz bir üç ay geçirmeniz ümidiyle. Başka Sinema Üçüncü Çeyrek yazısında, yeni etkinlik ve festival yazılarında görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!


Başka Sinema İletişim Bilgileri | Site | Facebook | Instagram | Twitter | Youtube

Bir Cevap Yazın


Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Mart Bülteni

İlkbaharın resmi habercisi mart ayından herkese merhabalar! Ramazan, seçim curcunası derken yine garip bir aya giriş yapıyoruz. Normal şartlar altında etkinliklerin azalması gerekirken bu ayın...

Ankaralı kadın komedyenler Etkinlik

Ankaralı kadın komedyenler

18 Ocak Perşembe akşamı IF Tepe Prime’da beş kadın komedyen stand-up yaparak hem tabuları yıktı hem de bu aralar en çok ihtiyacımız olan şeyi, gülmemizi...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Şubat Bülteni

Herkese yılın ikinci ayından merhabalar! Öncelikle birkaç günlük gecikmeden ötürü kusura bakmayın lütfen. Bundan kaynaklı 10 civarı etkinliği bültenden çıkarmak durumunda kaldık ne yazık ki....