Pusu'laEtkinlik

FuckUp Nights: Başarıya Giden Yolda Faka Basmak!

Bütün başarı hikayelerini unutun. Artık ilham alacağınız başka bir akıma şahitlik ediyoruz. FUN, yani FuckUp Nights!

Bu terim sizi şoka sokup, zihninizi olmaması gereken yerlere götürmesin! ‘Fuck up’ demek, çuvallamak, batırmak, özetle yaptığın her ne işse umulmadık bir şekilde başarısız olmak demek. Hiç başlamadığın bir projede başarısız olma olasılığın %100. Dolayısı ile bir işi yapmaya karar verip yola çıktığında, kaybedeceğin hiçbir şey yok. Süper değil mi?

FuckUp Nights, 2012 yılında Meksika’da doğmuş başarısızlık hikayelerinin anlatıldığı global bir etkinlik.  Ülkemizde de İstanbul, İzmir ve Ankara’da yapılan bu etkinlikler her ay gerçekleşmekte ve her seferinde farklı iş insanlarının ve girişimcilerin ‘faka basma’ hikayelerini dinlemekteyiz.

Her ay Tunus, If Perfonmance Hall’da düzenlenen ‘FuckUp Nights Ankara‘ katılımcılarını bekliyor.  Üstelik bu hikayeleri dinlemeniz için girişimci olmanız da gerekmiyor.

Sizler için bazı konuşmacıların sözlerini derledik. Siz de bu etkinliklere katılmak, başarısızlık hikayelerinden ilham almak ve en önemlisi bunları dinlerken hem düşünüp hem gülmek istiyorsanız ‘FuckUp Nights Ankara‘ sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.


 

Ben hayatımı başarıyı anlatarak kazanıyorum. Şimdi üç kişi çıkmış burada başarısızlık hikayelerimizi yarıştırıyoruz. Ne büyük rahatlık, ne büyük konfor değil mi?
Sertaç Doğanay
FuckUp Nights Ankara Vol.I

Herkesin’peynir ekmek gibi satarsınız’ dediği ürünü satamadık!
Umutcan Duman
FuckUp Nights Ankara Vol.I

  Yakın arkadaşlarınızla iş yapmayın, ortak olmayın…
Emre Aksoy
FuckUp Nights Ankara Vol.I

Karate ile girişimcilik aslında birbirine çok benzer.

Dayak yiye yiye yememeyi öğrenirsin!
Kılıçhan Kaynak
FuckUp Nights Ankara Vol.II


Kendi içinizde bir ve bütün olur, doğru yolda ilerlerseniz,
kaç kere yere çarparsanız çarpın, sonunda o yol sizi kendi zirvenize götürecektir.
Özer Koç
FuckUp Nights Ankara Vol.V

Otomobil paspası satıyordum… Türkçe’yi iyi konuşabilmek için bir kursa gittim.  Selim İleri ile dost olduk. Bana ‘Bence sen yazmalısın, yazar olabilirsin.’ dedi.
Büyük bir ihtimalle dalga geçti ama ben ciddiye aldım.
Hakan Yel
FuckUp Nights Ankara Vol.V

Siz bir olaya isim koymadan o olayın bir doğası yok. Siz ona ‘fuck-up’ derseniz, o sizin fuck-upınız oluyor, ‘felaket’ derseniz o sizin felaketiniz oluyor. Derseniz ki, bu bir hız kasisi, beni ancak yavaşlatır, ben yoluma devam ederim, o zaman o hale geliyor.
Bir projeye inanıyorsanız, yolda olan hiçbir şey sizi etkilemiyor.
Melih Özbek
FuckUp Nights Ankara Vol.V

 

FuckUp Nights Ankara
Facebook, Instagram, Twitter, Youtube

Bir Cevap Yazın

Pusu'la

Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...


Pusu'la

26. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: Göç

Teknolojideki hızlı ilerleyiş ve akıllı telefonlardaki yenilikler, hepimiz için fotoğraf çekmeyi kolaylaştırdı. Özellikle sosyal medyanın anında paylaşım olanağı sunmasının etkisiyle pek çoğumuz içimizdeki fotoğraf sevgisini...