Pusu'laMekan

Barında Tek Başına Oturup İçmesi Keyifli Mekanlar

Bir takipçimiz tek başına gidip barında keyifle içebileceği mekanların bir listesini yapmamızı önermişti yüz yıl kadar önce. Fikrin de güzel olması sebebiyle kendisini kırmadık Lavarla ekibine sorduk: Hangi mekanların barında tek başına içmek size keyif verdi? Gerekçeleriyle birlikte işte sıralı listemiz. Müdavimi olduğumuz publar listemiz için buraya bakabilirsiniz.

June Pub

Caz müzikseverlerinin Ankara’daki uğrak yeri olmayı çok kısa sürede başaran June Pub, barında oturması en keyifli mekanlardan. Sakinlik arıyorsanız değil, tek başınıza müzik dinleyecekseniz ideal bara sahip. Sahne tam arkanızda kalıyor.

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, No:, Azerbaycan Cd. No:115

Soul Pub

Müdavimi bol Soul Pub, Olgunlar’da haftanın her günü dolu olan mekanlardan birisi. Çalışanların hepsi güler yüzlü ve sıcakkanlı, yemekleri de lezzetli. Müdavim olduğunuzda her hafta aynı yüzleri görmeniz çok olası. Buranın barında oturmayı keyifli kılan ise kimsenin sizi rahatsız etmeyecek olması. Zengin alkol menüsü ve lezzetli yemekler de ekstrası.

Adres: Kavaklıdere mah. Olgunlar caddesi No:18

65B

65B, tek başına gittiğinde muhakkak saracak bir şeyler bulduğun keyifli bir mekan önerisi olarak listemizde. Playlistinin çok iyi olması, iyi müzikler çalması keyifli vakit geçirmeniz açısından bir avantaj.

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Bestekar Sk. No:65

The Celt Irish Pub

The Celt Irish Pub Instagram hesabından alınmıştır

Bahçelievler’deki bu sakin mekan, şehirden uzaklaşıp kendinizle kalabileceğiniz bir ortam yaratabildiği için listemizde. Salaş ve keyifli. Sevenler için tabi ki Guinness de var.

Adres: Bahçelievler Mahallesi, B, Prof. Muammer Aksoy Cd No:29

Amarillo

laankara.com adresinden alınmıştır

Her yaştan müdavimi olan, farklı yemekleriyle dikkat çeken bir mekan Amarillo. Konsepti farklı, yemekleri kaliteli. Müzikleri çok iyi. Sırf ortamı deneyimlemek adına bile tek başına barında oturabileceğiniz kaliteli bir mekan.

Adres: Kazım Özalp Mh, Kızkulesi Sokak No:20, GOP

Fatboy Bar&Grill

Ankara’da Yemek sitesinden alınmıştır.

Diva bar konseptini yaşatan Fatboy Bar and Grill, sadece rock tutkunlarına değil herkese hitap edebilecek samimi bir yer. En güzeli ise bar sandalyelerinin rahat olması. Tek başınıza gittiğinde rahat edebileceğiniz, müziği soft bir mekan.

Adres: Armada 2, Eskişehir Yolu

Elbette Ankara’da barında tek başına keyifle oturulan başka mekanlar da vardır. Bizden çıkanlar şimdilik bu kadar. Sizlerin tavsiyelerinizi yorum olarak bekliyoruz.

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

  Bir Cevap Yazın


  Mekan

  Mekanlar ve Hikayeler X | ODTÜ: Gönülçelen

  Cem, sahnenin arkasında grubu Blue Moon ile birlikte çalma sırasını bekliyordu. Sahnede ise Little Lion, Toto’dan Africa’yı yorumluyordu. Grubun vokalisti, uzun saçları, simetrik bıyığıyla fena...

  Pusu'la

  Eski Ankara Esnafı II: Kalaycılar Baharat

  Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezi olan baharatın tarihçesine bakıldığı zaman, ilk kullanıldığı yer Uzak Doğu olarak görülür. Baharat kullanımı kayıtlı tarihten çok daha öncesine dayanıyor. İnsanoğlu,...