Pusu'laMekan

Mahallede Gezinti: Bahçelievler’in Butik Mekânları

Bahçelievler, hem konutların hem de sosyalleşme alanlarının bir arada olduğu, Ankara’nın sakin semtlerinden bir tanesi… Milli Kütüphane, Gazi ve Ankara Üniversiteleri Fakülteleri ile pek çok lisenin bulunduğu semt, gençlerin yaşam alanlarının merkezinde bulunuyor. Bunun yanı sıra oturmuş mahalle yapısı ile münzevi sakinlerini barındırıyor. 7. Cadde, yolu Ankara’ya düşen herkesin bildiği bir klasik. Ancak Bahçelievler’de bundan çok daha fazlası var! Son dönemde sayısı daha da artan Bahçelievler’in butik mekânları, semte tatlı bir hareketlilik getiriyor!

Karnı Acıkanlar Buraya: The Italian Cut Pizza and Kitchen

Fotoğraf Italian Cut’in Instagram hesabından alınmıştır.

Bahçelievler’in butik mekânları arasında en sevilenlerden biri: The Italian Cut. Pizza seviyorsanız ve zincir markalar haricinde yeni bir yer keşfetmek istiyorsanız, burayı mutlaka denemelisiniz. Özellikle füme etli pizzası, et sevenlerin bir numaralı tercihi! Vejetaryenler için Mac’n’Cheese ya da riçotta peynirli pizza harika alternatifler sunuyor. Sıcak günlerde bahçenin keyfini çıkarabilir, nazik mekân sahipleri ile sohbet edebilirsiniz. Yemek sonrası büyük bir kupa çay ile çikolatalı pizza tatlısının tadına bakmayı da unutmayın.

Adres: 3. Cadde (Azerbaycan Caddesi) 135-D Bahçelievler / Ankara

Üçüncü Dalga Bahçeli’de: Red Eye Coffee Shop

bahcelievler kahveci

Fotoğraf Red Eye Coffee’nin Instagram hesabından alınmıştır.

Çankaya’nın öteki mahallelerinde önümüz arkamız üçüncü dalga kahveci olmuştu! Bahçelievler de bu modayı takip ediyor elbette… Semtin sakin dokusuna yakışan bir kafe ile üstelik! Red Eye Coffee Shop aradığınız yeni “köşedeki kahveci” olabilir. Bahçelievler’in butik mekânları arasına adını yazdıran kafenin bahçesindeki minik nar ağaçları altında bir yaz günü serinleyebilir, soğuk aylarda baristası ile sohbet ederek kahvenizi yudumlayabilirsiniz!

bahcelievler red eye coffee

Fotoğraf Red Eye Coffee’nin Instagram hesabından alınmıştır.

Adres: 3. Cadde (Azerbaycan Caddesi) 120/D Bahçelievler / Ankara

Yeni Bir Keşif: Da Vinci Escape & Boardgame

ankara bahcelievler butik mekanlar

Fotoğraf Da Vinci Escape & Boardgame Cafe’nin Facebook sayfasından alınmıştır.

Arkadaşlarla buluşuldu, yenildi içildi, sohbet edildi. Sırada ne var? Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkılanlar için bir alternatif: Da Vinci Escape & Boardgame. Evden kaçış oyunu furyası ile açılmış, ancak sonrasında rotasını çok daha eğlenceli ve keşfedilmeyi bekleyen masa oyunları dünyasına kurmuş! Geniş oyun kütüphanesi ve samimi çalışanları ile Bahçelievler’in yeni klasiklerinden biri olmaya aday. Da Vinci’ye gidiyorsunuz, nasıl bir oyun oynamak istediğinizi söylüyorsunuz (kısa, uzun, çok kişilik, az kişilik, maceralı, yarışmalı…) onlar size bir oyun seçiyor, nasıl oynayacağınızı anlatıyor. Size ise keyfini sürmek kalıyor!

bahcelievler butik mekanlar da vinci escape boardgame

Fotoğraf Da Vinci Escape & Boardgame Cafe’nin Facebook sayfasından alınmıştır.

Adres: 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) 69-71/A Bahçelievler / Ankara

Herkesin Hayali: La Vita é Bella

ankara bahcelievler mekanlar butik

Fotoğraf La Vita e Bella Facebook sayfasından alınmıştır.

“Bir kafe açmak istiyorum ama içinde kitapçı da olsun.” Bu hayal kim bilir kaç kişi tarafından paylaşılıyor… La Vita é Bella işte bunun gerçek olduğu yer! Geniş kitap seçkisi ile, büyük bir kitap evi bulunmayan semtte bunun eksikliğini kapatıyor. La Vita é Bella aslında Bahçeli’de uzun süredir açık olan mekânlardan, ancak çizgilerini bozmadılar. Meşede tavuk hala en sevilen menülerinden bir tanesi. Bu sakin mekânda çayınızı yudumlayabilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir, aldığınız kitaba gömülebilirsiniz.

Adres: 7. Cadde (Aşkabat Caddesi) 62. Sokak No: 25 Bahçelievler / Ankara

Bir Ankara Klasiği: Sim Dondurma

Sim Dondurma Ankara

Fotoğraf Yelp’ten alınmıştır

Bahçelievler’in butik mekanları içerisinde en eskisi ve belki de en güzeli! Şehrin en lezzetli dondurma duraklarından birisi Sim Dondurma… Son yıllarda şubelerini de görmeye başladık belki, ancak Sim Dondurma’nın merkezi Bahçeli’dir ve Bahçeli’de kısa bir tur her zaman Sim Dondurma’dan alınan bir külah dondurma ile biter! Çeşitleri geniş, fiyatlar uygun ve markette satılan dondurmalardan kat kat daha iyi… Damla sakızlısı, Lavarla’nın okurlarına önerisi olsun!

ankara bahceli mekan dondurma sim

Fotoğraf Yelp’ten alınmıştır

Adres: 7. Cadde (Aşkabat Caddesi) No: 27/B Bahçelievler / Ankara

Bahçelievler’deki butik mekanlar arasında sizin sevdikleriniz hangileri? Bu listedekileri denediniz mi? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlarda bekliyoruz! Tunalı listemiz için sizi şöyle alalım.


Kapak Görseli

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

2 Comments

  1. Cuma diye tatlış bi mekan var 7. caddenin bi ara sokağında. listeye eklenmeli bence 🙂

  2. Atölye Coffee diye bir mekan var bahçelievler de gayet güzel, sıcak bir ortamı var

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir