Pusu'laEtkinlik

Baharın Habercisi | 36. Ankara Uluslararası Müzik Festivali

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın Ankaralılar için 35 yıldır düzenlediği başkentin en uzun soluklu uluslararası festivali olan ve bu yıl 36. yaşını kutlayan 36. Ankara Uluslararası Müzik Festivali, 4-25 Nisan 2019 tarihleri arasında yeniden Ankaralı müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

FESTİVAL DETAYLARI

Sabancı Vakfı ve Kavaklıdere’nin yine onur üyesi olduğu, Ankara’da baharın habercisi festival bu sene Brezilya’dan Ukrayna’ya, İspanya’dan Gürcistan’a birçok farklı ülkeden 400’ü aşkın sanatçıyı Ankara’da ağırlayacak.

Nisan ayı boyunca yine Ankara’ya hem ilkleri yaşatacak hem de müziğe doyuracak olan Ankara Uluslararası Müzik Festivali, bu sene MEB Şura Salonu, CSO Konser Salonu ve BSO Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

FESTİVAL GELENEKLERİ

35 yıldır aralıksız olarak devam eden festival klasikleşen bölümlerine bu sene de devam ediyor. Yine açılış ve kapanış konserleri senfoniler tarafından yapılacak. Orkestra Akademik Başkent ve TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu’nun Ankara Uluslararası Müzik Festivali’ne özel hazırladığı seçkiyle 4 Nisan Perşembe akşamı başlayacak olan festival 25 Nisan Perşembe akşamı Tiflis Senfoni Orkestrası kapanış konseriyle son bulacak.

Ve yine festivalin olmazsa olmazlarından Türk ve yabancı sanatçıları bir araya getirmeye olanak sağlayan ortak performanslara, Türk bestecilere, Ankaralı sanatçılara ve genç yeteneklere bu sene de festival programında yer verilecek.

PROGRAM
10 programın yer alacağı festival bu yıl da Ankara’ya ilkler yaşatacak ve yine birbirinden ünlü sanatçıları ağırlayacak.

Flamenko ve Klasik müziğin en iyi örneklerini grubu ve dansçılarıyla sunmaya gelecek olan, 5 kıtada binlerce konser vermiş bol ödüllü besteci, piyanist ve orkestra şefi Manolo Carrasco, 7 telli gitarını adeta konuşturan genç piyanist Yamandu Costa (ilk kez), İtalya’nın caz dünyasındaki en önemli 10 isminden birisi olarak gösterilen genç piyanist Giovanni Guidi, dünyanın sayılı oda müziği topluluklarından Kiev Oda Orkestrası, Fransa’nın en saygın piyanistlerinden Jean Bernard Pommier ve 100 kişilik ekibiyle Ukrayna’nın bir diğer milli markası Virsky Ukrayna Devlet Dans Topluluğu festivaldeki isimlerden sadece bazıları. Dilerseniz buradan tüm festival programına ve diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

BİLETLER

Bilet kısmına geldiğimizde ise fiyatların 40 ile 150 TL arasında değiştiği ve öğrencilerin 20 TL daha ucuz alabildiği biletlere dilerseniz online olarak bu sayfadan ve ayrıca Ankara’daki bütün Dost kitabevlerinden bizzat giderek temin edebilirsiniz.


https://www.youtube.com/watch?v=wOQ_diGng7U

İlk çoksesli müzik hareketinin başladığı, ilk müzik kurum ve okullarının açıldığı kültür başkenti Ankara’mızda bol bol keyif aldığınız, fotoğraf çektirdiğiniz ve müziğe doyduğunuz bir festival süreci geçirmeniz ümidiyle. Yeni etkinlik ve festival yazılarında görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!


Festival İletişim Bilgileri | Facebook | Instagram | Resmi Site

 

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir