Pusu'laMekanEğitim

Avrupa’ya Yolculuk: Language Cafe

Kahvecilerin birbirini takip ettiği bir zamanda Language Cafe, siz içeri girerken farklı bir atmosferi beraberinde getiriyor. Dışarıdan küçük bir mekan görünümünde, girişinde kurbağalarla size “welcome” diyerek karşılayan bir mekan. Türk Amerikan Derneği’nden Mine Hanımın öncülüğüyle 2015 yılında Ankara’ya farklı bir hava katmış dil kafesi.

İçeri girdiğinizde her yanı kahve üzerine kurulu küçük ve şirin bir ortam karşılıyor sizi. Yılbaşından kalmış çam ağacı ve süsler, cadılar bayramını hatırlatan pencerede asılı bir kurukafa… Sizi rahatsız etmeyecek sükunette, masaların üzerinde açılmış kitaplar…

Kafenin arka tarafı ve alt katı ders çalışmak için kiralanabiliyor. Şimdiden aklınızda bulunsun derim; vize ve final zamanı arkadaşlarla ders çalışma mekanları arıyoruz, malum! Ayrıca, Language Cafe, özel toplantı ve görüşmeler için de sınıf kiralama imkanına sahip.

Açıldığı ilk zamanlar her ayın 15’inde olan “Speaking Club”lar, artık haftanın her çarşamba günü bir yabancı hoca eşliğinde akşam sekiz gibi gerçekleşmektedir. Yeni dönemin başlamasıyla cuma günü de dahil edilecektir. Talep üzerine pazartesi gününe de bir speaking club gecesi olası olduğu haberini alıyoruz. Hem kahve yudumlamak hem de yabancı hocalarla Ankara’da olduğunu unutup Avrupa’ya yolculuk hissi mümkün.

Malum hepimizin başında bu dil öğrenememe en çok da konuşamama meselesi!

Menüsü abartıdan uzak, sadelikten bir adım ötede dil kahvesinin yansımasıdır. Fiyatları dışarıda her yerde rastlanacak derecelikte makuldür. Öğrenci olup da hem ders çalışma ortamı hem çalışırken içtiğin kahvenin fiyatını düşünmemek olmaz. Öğrenci kartını gösterdiğinde, hangi kahve olursa olsun yalnızca 6 TL! Eh, bir gidip denemek lazım!

Rahat, samimi ve kasmayan bir mekan ferahlığında, çalışanlarının da güler yüzlü servisleri eşliğinde şirin bir kafe. Hesabı ödeyip çıkarken kapının yanında bulunan kara tahtaya siz de bir anı bırakabilirsiniz.

Adres: 35. Cad. No:10/B Bahçelievler (Beşevler metrosuna 5-10 dk uzaklıktadır.)
Tel: 0 312 213 07 88

Fotoğraflar için Işıl Selen’e teşekkür ederim.

Reklam değildir.

Bir Cevap Yazın


Çocuk

Dünya Akvaryumu: Kindervilla Waldemar

Lavarla için ikinci yazımın Berlin hakkında olacağını tahmin edemezdim. Ta ki üçüncü yaka yazı serisini görene kadar. Tabii Berlin hasretinin de bu yazının oluşmasında oldukça...


Meseleler

Bana Bir Kitap Çizer Misin?

Çocuklarımız bizim en değerlilerimizdir. İngiliz şair William Wordsworth bir şiirinde “Çocuk, insanın atasıdır.” diyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çocuklarımız için birçok proje yürütülmektedir. Onlara sunacağımız en...