Pusu'laEtkinlikBelgeselTasarım

Aşkın Kadınların Hikayeleri: Aşkınlık Etkinlik Serisi Başlıyor

Aşkın: Benzerlerinden üstün.

Türkiye’de yaşayan birbirinden farklı disiplin, yaş ve ideolojilere sahip kadın sanatçıların hikayeleri, deneyimleri ve eserleri çevresinde şekillenecek olan Aşkınlık bir dijital belgesel ve etkinlik serisidir.

22 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde Senkron eş zamanlı video sergileri kapsamında ve Lavarla ile Kaos GL basın sponsorluğunda Ka Atöyle’de gerçekleşecek olan Aşkınlık, sergi ve etkinlikleriyle Türkiye’de yaşayan birbirinden farklı disiplinlerde çalışan ve üreten sanatçı kadınların dünyasına bir adım atmak isteyenleri bekliyor. Etkinliklere çizer Aslı Alpar, illüstratör ve grafik tasarımcı Beril Ateş, dijital sanatçı Ecem Dilan Köse, grafik tasarımcı ve akademisyen Ekin Kılıç Ezer, sürdürülebilir sanatçı Deniz Sağdıç, illüstratör ve animasyon sanatçısı Meltem Şahin konuk oluyor.

22 Nisan Cuma günü saat 18.00’de gerçekleşecek olan Aşkınlık sergisi açılış gecesine ve sonrasında üç haftaya yayılacak etkinliklere çalışan ve üreten sanatçı kadınların dünyasına bir adım atmak isteyen herkes davetli.

Aşkınlık etkinlikleri kapsamında Ka Atölye’de çeşitli eğitimler de gerçekleşecek:

  • 23 Nisan (Cumartesi) / Saat: 14.00-Aslı Alpar ile Karikatür Çizim Atölyesi (Kayıt olmak için tıklayınız)
  • 25 Nisan (Pazartesi) / Saat: 19.30-Meltem Şahin ile Gif Yapım Atölyesi
    (Kayıt olmak için tıklayınız)
  • 27 Nisan (Çarşamba) / Saat: 13:00 – Ekin Kılıç Ezer ve Sanem Tokyay ile Instagram Filtre Yapım Atölyesi
    (Kayıt olmak için tıklayınız)

Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü bitirme projesi olan Aşkınlık üç hafta boyunca şehirde üretim rüzgarları estirecek. Beraberinde etkinlik ekibinin Aşkınlık belgesel serisinin bölümlerinin izleneceği bu eşsiz sürecin parçası olmak için Instagram üzerinden @kaatölye ve @askinlikplatform hesaplarını veya Lavarla sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.


Kapak görseli: Beril Ateş

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirpavyon dosyası 3 Belgesel

Pavyon Dosyası No: 3 – Söyleşi

“Karanlık? Bu karanlığı nasıl algıladığımıza bağlı. Her şeyde karanlık vardır. Aydınlık varsa karanlık da var. Bu karanlık bir banka şubesinde de bulabilir sizi.” Sami Öztürk...