Pusu'laMekan

Ankara’ya Yeni Bir Soluk: Haze Daze

Haze Daze kahve, elektronik müzik ve vme konseptini Ankara’da bir arada sunan ilk mekan. İki arkadaşın farklı mekanlarda çalıştıktan sonra bir araya gelip hem kendi mekanlarını açmak hem de kendi tarzlarını yansıtmak istemesiyle hayata geçmiş.

haze daze lavarla

Yazılarımdan da bildiğiniz üzere mekan yazmaktan ziyade onlar ile röportaj yapıp hikayelerini dinlemek, sürecin bir parçası olmak daha çok hoşuma gidiyor; fakat bu sefer değişiklik yapıp Ankara için yepyeni konseptte bir kahveciyi sizlerle buluşturmak istedim.

haze daze lavarla

Haze Daze artık her Ankaralının en az bir kez tattığı, bazılarımızın ise damak tadının yavaş yavaş oturmaya başladığı 3. nesil kahve demleme yöntemlerini kullanıyor. Kahve çeşitleri açsından şimdilik biraz eksik; fakat ilerleyen günlerde geliştireceklerini söylediler.

haze daze lavarla

Menülerinde kahve dışında vegan dostu ürünler, detokslar, smoothieler, ev yapımı tatlılar ve sandviçler de var. Tatlı çeşitleri çok değil ama olanlar da gerçekten lezzetli. Taze smoothieleri ve kendi elleriyle yaptıkları avokadolu brownie ise menülerinin vazgeçilmezi.

haze daze lavarla

Mekana ilk girdiğinizde sizi nostaljik bir köşe karşılıyor. Babaanne koltukları, antika objeler ve kitaplar… Herkesten uzakta tek başınıza kahvenizi yudumlayıp uzaklaşmak istediğinizde imdadınıza yetişiyorlar ama her zaman bu koltukları ne yazık ki boş bulmanız mümkün değil, sevenleri çok çünkü.

haze daze lavarla

Evcil dostlarınızla birlikte gelebileceğiniz mekanda ayrıca her masanın üzerinde Ankara’da bulmakta zorlandığımız Bant Mag‘in son sayısını da bulabilirsiniz. Sırf onları okumak için bile gelmeye değer bizce.

CUMARTESİ GÜNLERİ KAHVE, ELEKTRONİK MÜZİK VE GÜN IŞIĞI

haze daze lavarla

Gelelim Haze Daze’in en önemli özelliğine…  Gün ışığında elektronik müzik, kahve ve dövmeyi bir araya getirdikleri etkinlik cumartesi günleri saat 16 – 18 arası, kendi mekanlarında düzenliyor.

haze daze lavarlaBunun yanı sıra #tattoo da kimi zaman mini bir yarışma kimi zamansa ücretsiz dövme çalışmalarıyla orada bulunup size farklı bir deneyim yaşatıyor.

Adres: Bahçelievler 3. Cadde, 77.sokak, 1/a 

Sosyal Medya adresleri: Instagram / Facebook

Fotoğraflar için Işıl’a kucak dolusu sevgiler..

—————————————————————————————————

<Bu içerik para karşılığı yazılmamıştır ve ticari amaç gütmemektedir. Tüm hakları lavarla.com’a aittir>

Bir Cevap YazınLavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Mekan

Ocak Ayında CerModern

CerModern ‘den herkese merhaba! 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat merkezi CerModern’in etkinliklerine daha yakından baktığımız...

Lavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Pusu'la

Aralık Ayında CerModern

Evet bildiğiniz üzere geçen ay itibariyle yeni bir bültene başlamıştık. 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat...