Pusu'laMekan

Ankara’nın Sanat Galerileri – 2

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Çağdaş Sanat Fuarı ARTANKARA sanata gönül vermiş Ankaralılarla buluşmuştu. Fuarda seksen galeri, onlarca yerli ve yabancı sanat eseri bulunmaktaydı. Sanatseverlerin oldukça ilgisini çeken ve beğenilen ARTANKARA, aslında Çağdaş Sanatın ne kadar kıymetli ve ilgilenilen bir alan olduğunu gözler önüne sermişti. Ben de bir sanat dostu olarak, bu tarz sanata dair etkinliklerin daha sık olmasını ve bizi bol stresli şehir hayatından alıp başka limanlara götürmesini temenni ediyorum. Gelelim şehrimizde olan başka sanat duraklarının ikinci bölümüne. (İlk bölüme buradan bakabilirsiniz.) Ankara’da çok değerli ve sanatı, emeği güzel kılan adresler var. Gelin isterseniz birlikte bakalım. Belki de bu hafta gideceğiniz sanat noktasını birlikte belirleriz.

Galeri Kara

Şehrimizin göbeği olan Kızılay’a sık ya da daha az sıklıkla birçoğumuz gitmektedir,  Galeri Kara da bize şehrin ortasında sanatı yaşamamızı sağlayarak sanata yeni bir renk katmak ve sanatı sanatseverlerle buluşturmak için 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Galeri Kara’nın bir başka amacı ise sanatı toplumun her kesimiyle buluşturabilmektir.

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 48 Kızılay / Ankara
Telefon: (0 312) 433 12 35

Çalışma Saatleri: Hafta içi 09.30 – 19.30, Cumartesi 11.30 – 19.30 saatleri arası açık, pazar günleri kapalıdır.

Facebook / Websitesi

Kent Sanat Galeri

2014 yılından bu yana farklı bir galericilik anlayışıyla; konusu sanattan geçen her alanda etkinlikler düzenlemeyi hedefleyerek sanatseverlere kapılarını açmış olan Kent Sanat Galeri, yaş sınırı olmaksızın sanatın içinde olmak isteyen, özel yetenek sınavlarına hazırlanan, herkesi kapsayabilecek atölye derslerini  deneyimli hocalar eşliğinde vermektedir. Kent Sanat Galerinin 10 Mart-10 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlemiş olduğu; Ferhunde K. ÖNER “Profil Ayarları” adlı resim sergisini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Turan Güneş Bulv. Hilal Mah. 701 Sok. No:20/B Yıldız Çankaya
Telefon: 0312 439 20 22 / 0532 054 02 21

Mail: info@kentsanatgaleri.com
Facebook / Instagram / Twitter / Websitesi

Nurol Sanat Galerisi

Nurol Sanat Galerisi, sanat galerilerinin ne denli önemli bir işlevinin olduğunun bilincinde ve bu doğrultuda hareket eden bir galeridir. Bir dönem boyunca ortalama sekiz veya dokuz sergiye ev sahipliği yapmaktadır, bunun yanı sıra söyleşi, imza ve tanıtım günleri de düzenlemektedir. Sergi hazırlığında en önemli noktanın katalog hazırlığı olduğunu belirten Nurol Sanat Galerisi bu konuya özel bir hassasiyetle yaklaşarak güzel ve kapsamlı kataloglar hazırlayarak hem galeri hem de sanatçı için kalıcı bir belge oluşturmaktadırlar.

Çalışma Saatleri: Pazar ve Pazartesi Hariç Her Gün : 11:00 – 18:30

Adres: Gelincik Sok. No:2/2 06690 Kavaklıdere / Ankara
Telefon: 0 (312) 468 86 70 – 455 10 33

Mail:      info@nurolsanat.com
Websitesi

Sepa Sanat

2014 yılında, Sepa Sanat Galerisi SEPA MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK LTD. ŞTİ. tarafından kurulmuştur.  Galerinin kuruluş amaçlarına gelecek olursak özellikle plastik sanatları zevkini  yaymak, verilen değerin arttırılması, gelişmesi, sergilenmesi, tanıtılması, bu alanda konferans, açık oturum, film gösterimleri düzenlemek, ulusal ve uluslararası fuar ve bienallere katılmak, ihtiyaç duyanlar veya dileyenler için atölyelerde çalışma imkanı sağlamak ve de Türk Çağdaş Sanatı’nın yabancı ülkelerde de tanınmasını sağlamaktır.

Adres: Mutlukent Mah. 2074 Sokak No:6/B Ümitköy / Çankaya
Telefon: 0 (312) 473 06 47

Mail:      info@sepasanat.com
Facebook

 

Galeri Akdeniz

Akdeniz Grafik adı altında 1983 yılında kurulan Galeri Akdeniz, sanatçıların kataloglarının, broşürlerinin, slaytlarının vs. hazırlanmasını sağlamıştır. Galeri Akdeniz sergi programlarını iki yıl öncesinden hazırlamaktadır. Galeri, akademik eğitim almış, sanata değer veren gençlere ve orta kuşak sanatçılara kapılarını açmaktadır. Galeri Akdeniz ev sahipliği yaptığı Cebrail Ötgün Resim Sergisi ile 17 Mart-1 Nisan 2017 tarihleri arasında sizleri bekliyor.

Adres: Tagore Caddesi (4.Cadde) 720. Sokak Şahinler Sitesi B Blok No: 5/B Yıldız / Çankaya

Telefon: 0 312 441 29 99 – 0 312 231 45 43

Mail: galeriakdeniz@yahoo.com

Facebook / Twitter / Instagram

Selami Yazıcı Sanat Galerisi

Selami Yazıcı’nın 2004 yılında açtığı sanat galerisi aynı zamanda atölye olarak da işlev görüyor. Selami Yazıcı 1984 yılından beri gerçekleştirdiği sanatsal çalışmalar ve gerçekleştirdiği çok sayıda sergi ile biriktirdiği tecrübeyi galerisine yansıtmıştır.

Adres: Tunalı Hilmi Cad. No:44/3 Kavaklıdere
Tel: (0312) 417 00 06

Facebook

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir