Pusu'laMekan

Ankara’nın Merkezinde Huzurlu Bir Yer: Atlı Spor Kulübü

Yaz kış demeden çocuklarla gidebileceğiniz; şehrin merkezinde ama tüm kargaşayı dışarıda bırakabileceğiniz, huzurlu bir yer arıyorsanız Atlı Spor Kulübü tam size göre demektir. Atların varlığı kadar, yeşil yapısının da huzurlu bir ortam sağladığı Atlı Spor Kulübü’nde, profesyonel anlamda engel atlama ve dresaj eğitimleri verildiği gibi hem çocuklar hem yetişkinler için at binme deneyimi, eğitim dışında da sunuluyor. Üstelik yogadan tenise pek çok farklı imkanın olduğu kulüpten, üye olmadan, günlük yararlanmak mümkün.

atlı spor kulübü ankaraÖzellikle şehirden uzaklaşmadan doğanın tadını çıkarmak, atları görmek, at binmek isteyenler için ideal bir ortama sahip olan kulüp alanında; çocuklar özgürce koşturup, dolaşabilirler.  Çevrenin sağladığı huzuru, atların varlığı daha da artırıyor. Çünkü atlar her yaştan insan için rahatlatıcı bir etkiye sahip. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan “hippoterapi” (at ile terapi) de bu durumun uç noktada ispatıdır. At eşliğinde terapi sayesinde; fiziksel, zihinsel veya duysal bozukluğu olan hasta gruplarına destek olunuyor. Fonksiyonel açıdan iyileşme ve gelişme sağlamak amacıyla, at hareketlerinden yararlanılan bu terapide; at hareketlerinin değişken, ritmik, tekrarlayıcı ve çok yönlü olması derin duyu sistemini dokunsal ve görsel olarak olumlu etkiliyor. At hareketleri, böylesine güçlü etkiler yaratıyor ve özel durumlarda bile muhteşem değişimlere yol açıyorken, herkesin bu deneyimi en azından bir kez yaşaması gerekir.

“Bir kez yaşamayalım, at binme eğitimi alalım/aldıralım” derseniz; Atlı Spor Kulübü’nde profesyonel dresaj eğitimleri, 3-12 yaş aralığındaki çocuklara düzenli olarak veriliyor. 3-6 yaş grubundakilere oyun odaklı etkinliklerle verilirken; amaç çocukları atla yakınlaştırmak ve hayvan sevgisi kazandırmak oluyor. 7-12 yaş grubundakiler ise; haftada 2 ya da 3 kez derse gelip, yarışlara hazırlanıyorlar. Başlangıç seviyesindeki derslerde öğrencilere ekipman sağlanıyorken; öğrenci tek başına binmeye hazır olduğunda ailelerden eldiven, çizme, binicilik pantolonu vb. hazırlık yapmaları isteniyor.

“Profesyonel eğitim almayalım ama ara sıra gidip atları sevelim, birer kısa tur atalım, keyifli ve huzurlu bir gün geçirelim,” diye düşünüyorsanız da Atlı Spor Kulübü’nde bu fırsatı yakalayabilirsiniz. Çocuklar için pony kulübü de bulunan Atlı Spor Kulübü, yemek ve kahvaltı imkanı sunan restoranı, minik kafesi ile de tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik seçeneklere sahiptir. 

Not: Tek seferlik tur 20 tl’dir.
Web sitesiden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Ulaşım: Bahçelievler metrosuna 300 metre mesafededir. 5 tl ücretli otoparkı vardır.
Adres : Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. No:8, Beştepe


Çocuklarla gidilebilecek bir başka yer: PTT Pul Müzesi

2 Comments

  1. Meehaba;
    4.5 yasinda kızım var.At binmeyi cok istiyor.
    Kurs olarak ucretleri ne kadar yada bir haftasonunu orda gecirmemizin maliyeti ne olur.

    1. Merhaba, kulüple iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap YazınLavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Mekan

Ocak Ayında CerModern

CerModern ‘den herkese merhaba! 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat merkezi CerModern’in etkinliklerine daha yakından baktığımız...

Lavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Pusu'la

Aralık Ayında CerModern

Evet bildiğiniz üzere geçen ay itibariyle yeni bir bültene başlamıştık. 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat...