Pusu'laMüzik

Ankaralı İki Müzik Grubu İsveç Yolcusu

Ankara Müzik piyasası bugünlerde farklı bir heyecan yaşıyor. Her sene İsveç’te düzenlenen ve birbirinden dev dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapan Sweeden Rock festivali “Band Competition 2017″de iki Türk grup var, hem de Ankaralı iki grup!

7-10 Haziran tarihlerinde İsveç’in Sölvesborg kentinde yapılacak festivalde 900’ün üzerinde başvurudan ilk tur oylamasına hak kazanan gruplar arasında Türkiye’den 2 Ankaralı grubun yer alması, Ankara metal müzik camiasının ne kadar güçlü olduğunu gösterir nitelikte. Bir dönem tahmin edilemeyecek kadar büyüyen metal tayfasının izlerini Ankara’da halen görebilirsiniz. Birçok “metalci ağabeyimizin” uzun saçları kesip memur olması bile onları bu müzikten uzaklaştıramadı, masa başında kulaklıkla müzik dinlerken kendini kaybedenlere, işten çıkıp geceleri grubuyla çalanlara selam olsun!

Black Tooth 2009 yılındaki ilk Sweeden Rock festivali performansından 8 sene sonra tekrar o sahnede yer almak istiyor. 2006 yılında kurulan “Groove/Thrash metal” grubu olan Black Tooth yurt dışında sayısız başarılara ulaşmış ve kendini duyurmayı (maalesef ülkemiz dışında) başarmış bir gruptur. Dünyaca ünlü Pantera grubunun izlerini taşıyan grup kendine has bir tarzda yoluna devam etmektedir.

Canlı performansı oldukça enerji dolu bir grup olan Black Tooth Sweeden Rock festivali için desteklerinizi bekliyor.

The Madcap ise ilk kez Sweeden Rock festivalinde çalmak için sizlerin desteğini bekliyor. Mayıs 2015’te kurulan Türkiye’nin ilk kadın vokalli “Glam Metal” grubu The Mad Cap, TV8’de düzenlenen “Rising Stars” yarışmasında çeyrek finale kadar yükselerek adını geniş kitlelere duyurdu. Yarışmanın ardından tura çıkan grup bu sefer de İsveç’te çalmak için heyecanla bekliyor!

Her iki grup da kendi alanlarındaki başarılı temsilciler olup güzel işlere imza attılar. Şimdi ise desteğe ihtiyaçları var. Destek olmak istiyorsanız;

Oy vermek için buraya!

27 Ocak Cuma gününe kadar aynı bilgisayardan (bir IP adresinden) günde 2 kere oy verebilirsiniz. Listeden istediğiniz ismi seçerek “Submit” tuşuna basmanız yeterlidir.

Umarım ülkemizden en az bir grup o sahnede çalma şansı bulur, sonuç ne olursa olsun metal müzik camiası kazandı diyebiliriz. Bir müzisyen olarak her iki gruba da başarılar diliyorum.

 

Serkan İzci
Lavarla Marka Temsilcisi | serkanizci@lavarla.com

Bir Cevap Yazın


carl sagan Müzik

Karanlık bir dünyada Sagan’ın yolu

Yönetmen ya da senarist künyesinde ismi yer almamasına rağmen, Steven Spielberg olmasaydı, sinema tarihinin mihenk taşlarından biri olan Geleceğe Dönüş filmini muhtemelen izleyemeyecektik. Hatta izleseydik...

Müzik

Bir Ankara efsanesi: Süleyman Bağcıoğlu

Süleyman Bağcıoğlu. Ankara müzik camiasının en önemli ve efsane isimlerinden biri. Kızılay Gölge’de ve ardından Olimpos Gölge’de gözümü kırpmadan izlediğim, her seferinde sanki ilk kez dinliyormuşçasına...