Pusu'laMekan

Ankara’daki Kitapçılar

Türkiye’nin en çok kitap okuyan kenti Ankara, içinde kaybolmak isteyeceğiniz kitapçılarla dolu bir yer. Size yepyeni dünyaların kapılarını açacak kitaplarla dolu rafların arasında gezerken, zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceğiniz harika kitapçılardan bahsediyoruz! Ankara’daki kitapçılar sizi bekliyor.

Dost Kitabevi

Ankara’daki kitapçılar listesine onun dışında bir başka kitapçı ile başlamak mümkün olamazdı herhalde! Herkesin onunla ilgili bir anısı vardır, herkes en az bir defa onun önünde bir arkadaşını beklemiştir. Zafer Çarşısı’ndan Konur Sokak’a; oradan da Karanfil Sokak’a ulaşan Dost Kitabevi, geniş seçkisi içerisinde kendinizi kaybedebileceğiniz bir yer.

Ankara’daki Kitapçılar

Görsel Dost Kitabevi’nin internet sitesinden alınmıştır.

Dost Kitabevi Merkez: Karanfl Sokak No: 11
Dost Kitabevi Çayyolu: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 8. Cadde No: 179/1

İmge Kitabevi

İmge Kitabevi, birbirinden farklı kitapları bulabileceğiniz, Ankara’nın sembolü niteliğindeki kitapçılarından bir tanesi. Konur Sokak’ta Mülkiyeliler Birliği’nin sırasında yer alan bu kitapçı Kızılay’ın kalabalığından sıyrılıp kitaplar arasında dinlenmek için eşsiz bir yer.

Adres: Konur Sokak No: 17

Remzi Kitabevi

AVM’lerin belki de tek iyi yanı, kitapçılara geniş bir alan sağlamaları… Bir de ziyaretçilerinin konforunu bir tık daha arttırmaları olabilir. Ankara’daki kitapçılar da çeşitli AVM’lerin içerisinde serpiştirilmiş durumda. Bunlardan en özel olanlarından bir tanesi Remzi Kitabevi. Hem Türkçe hem de yabancı dilde pek çok kitabı burada bulabilirsiniz.

Ankara’daki Kitapçılar

Görsel Remzi Kitabevi’nin internet sitesinden alınmıştır.

Adres: Armada AVM, Eskişehir Yolu No:6

Ada Kitabevi

Ankara’daki kitapçılar arasında, kitapları kadar geniş mutlimedya koleksiyonu ile de ön plana çıkan bir kitabevi var sırada. Ada Kitabevi, geçtiğimiz seneden beri online olarak da hizmet veriyor. Yolunuz Çayyolu’na düşerse, Gordion AVM ya da Arcadium AVM içerisindeki Ada Kitabevi’ne göz atmayı unutmayın.

Ankara'daki kitapcilar

Görsel Ada Kitabevi’nin Facebook adresinden alınmıştır.

Ada Kitabevi Gordion: Ankaralılar Cd. Gordion Avm D:2
Ada Kitabevi Arcadium: Koru Mahallesi 2432. Cad. Arcadium AVM

D&R

D&R, bir Tunalı Hilmi Caddesi klasiğidir! Nasıl ki Kızılay’da arkadaşlarla buluşurken Dost’un önünde beklenir; Tunalı Hilmi’de de bekleme adresi D&R’dır. İster yeni çıkanlara öylesine bir bakıp çıkın, ister üst katlarda plak ve CD’lerin ya da kitapların arasında kaybolun… Tunalı’daysanız D&R’a mutlaka uğrayın.

Ankara’daki Kitapçılar

Adres: Tunalı Hilmi Cd. Kavaklıdere

D&R’in öteki şubelerine bakmak için tıklayın.

Arkadaş Kitabevi

Kitaptan daha iyi bir arkadaş olabilir mi? Kimi yalnız günlerinizde sizi en iyi anlayan kişi güzel kokulu sayfaları olan bir kitaptır. Arkadaş Kitabevi Ankara’daki kitapçılar arasında en sevilenlerden bir tanesi. Hem bir yayınevi hem de bir kitabevi olan Arkadaş’ın Ankara’da üç şubesi bulunuyor. Kızılay’a inmek istemediğiniz günlerde, en yakındaki Arkadaş’ı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara’daki Kitapçılar

Görsel Arkadaş Kitabevi’nin internet sitesinden alınmıştır.

Arkadaş Kentpark: Kentpark AVM Eskişehir Yolu 7.km No:164/2 No:103
Arkadaş One Tower: One Tower AVM Oran Mahallesi Kudüs Cad. No:6
Arkadaş Atlantis: Atlantis AVM Kent-Koop Mahallesi Başkent Bulvarı No:213 C3 Batıkent

Turhan Kitabevi

Turhan Kitabevi, Dost ve İmge ile beraber Ankara’mızın en eski kitapçılarından bir tanesi. Kızılay’dan geçen herkesin sıkça yolunun düştüğü bir köşede bulunan bu kitabevi, aynı zamanda Ankara kent tarihinin de vazgeçilmez bir parçası. Kurgular kadar başvuru kitapları da buradan temin edilebilir.

Ankara’daki Kitapçılar

Görsel Yelp’ten alınmıştır.

Adres: Yüksel Caddesi No:8/B

Homer Kitabevi

Ankara’daki Kitapçılar

Görsel Yelp’ten alınmıştır.

Kentimize İstanbul’dan gelen ancak çok kısa sürede kentin favori mekânlarından bir tanesi halini alan Homer Kitabevi, Ankara’daki kitapçılar arasında en özel olanlarından biri… 16 Eylül 1995’te Galatasaray’da kurulan Homer Kitabevi; sanat tarihi, arkeoloji ve tarih gibi özel alanlarda kitap arayanların bir numaralı tercihi. Bir uğrayın, kim bilir belki de yeni ilgi alanları keşfedersiniz!

Adres: Bestekar Sokak No:35 Küçükesat

 


Ankara’da indirimli kitap alabileceğiniz adresleri merak ediyorsanız, bu yazıya göz atmalısınız!

Ankara’daki kitapçılar arasında sizin favoriniz hangisi? Yorumlarda bize yazın!

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Bir Cevap Yazın