Pusu'laMekan

Ankara’da Yeni Bir Konsept: İlk Sokak Temalı Mekan, Drinki

Kalabalık arkadaş buluşmalarında eminim hepimizin yaşadığı en büyük sorunlardan biridir nereye gidileceği. Her kafadan bir ses çıkar. Ne yenileceğine ne içileceğine bir türlü karar verilemez. Birinin istediği diğerini tutmaz, bir türlü nihai hüküm çıkmaz. İşte bu kararsızlığa son vermek adına Ankara’nın ilk sokak temalı mekanı Drinki, kapılarını Ankaralılara açtı!

Drinki, kendi tanımıyla aslında “sokak içinde sokak”. Ankara’nın yabancı olduğu bir konseptin ilk temsilcisi. Aşina olduğumuz tüm lezzetlerin tek çatı altında toplanması. Menüde aklınıza gelebilecek her şey var. Midye dolma, kokoreç, sucuk ekmek, ıslak hamburger, yaprak ciğer, dilim pizza, balık…

Drinki, aslında Ankaralılar olarak daha evvelden tanıştığımız ve müdavimi olduğumuz 4 mekânın tek mekâna toplanmış hali. Bu da Drinki’nin yerini bi’ denenmesi gereken mekanlardan otonom kararla gidilecek mekanlar listesine taşıyor. Peki Drinki’yi oluşturan bu 4 mekân neler?

  1. Pizza Il Forno

İlk şubesini Yıldız’da açan mekân; Bilkent Center, Başkent Üniversitesi Arsia ve son olarak da Bülten Sokak’ta açılınca Ankaralılar olarak derin bir nefes almıştık. Bol malzemeli İtalyan pizzası ve pizzanın Türk mutfak kültürüne selam çakan kavurmalı, kokoreçli, pastırmalı versiyonlarıyla hepimizin gönlüne taht kuran Pizza Il Forno, Drinki’de klasik menüsüne ek olarak dilim pizzayla da karşınızda!

  1. Piel Roja

Açıldığında kulaktan kulağa efsane halinde yayılan Piel Roja’nın iddia ediyorum ki Ankara’da bir başka alternatifi yok! Tek şubesinin Bilkent’te olmasının hayranlarının kalbini kırdığı duyulmuş olacak ki, Ankaralıyı gerçek Amerikan hamburgeriyle tanıştıran bu mekân artık Drinki çatısı altında Via Flat’te! Menüye ek olarak ıslak hamburger de bulunduğunu eklemeden geçemeyeceğim.

  1. Lokal 71

Bilkent’ten aşina olduğumuz, öğrencilerin sevdiği mekanlardan Lokal 71, sokak lezzetlerinden atıştırmalıklara geniş menüsüyle Drinki’de.

  1. °F451 Brew

Ankara’daki ilk 3.dalga kahvecilerden biri olma özelliği taşıyan, aynı zamanda Ankara’nın en iyi kahvecilerinden biri olan °F451 Brew de Drinki çatısı altında. İsminin Ray Bradbury’nin Fahrenheit 451’den geldiğini bir kez daha söylemeden geçmeyelim!

Adres: Beştepe Mahallesi, Nergis Sokak, No:7/2, Mağaza 12, Via Flat Yaşam Sokağı, Söğütözü

Instagram

1 Comment

  1. Yazıya düzenleme gerekiyor. Piel Roja ayrıldı diye biliyorum. Yerine farklı bir marka geldi.

Bir Cevap Yazın