Pusu'laEtkinlik

Ankara’da yeni bir festival doğuyor: Wake Up Ankara!

Son yıllarda Ankara’da etkinlikler açısından bir hareketlenme oldu farkında mısınız? Başka şehirlerde hatta başka ülkelerde yapılan birçok festivale şehrimizde de gitme imkanı bulduk. Alternatif Ankara Hayatı’nı duyurmak için çıktığımız yolda son yıllardaki bu hareketlenmeye “Lavarla” olarak bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Tüm bu güzel etkinliklerin yanında aslında Ankara’da halen bir eksiklik var, gerçi son 2 senedir elektronik müzik sevenlerin ilgi ile takip ettiği “Sonance Festival” kendi alanında kült haline gelmiş olsa da tüm müzik türlerini barındıran bir kültür-sanat-müzik festivalinin yokluğu hissediliyor.

İşte bu noktada Wake Up! sloganıyla yola çıkan Wake Up Ankara Bağımsız Müzik Festivali, Ankara’da daha önce yapılmamış bir festival ruhunu yaratmayı amaçlıyor. Birbirinden farklı müzik türlerini aynı sahnede buluşturarak daha önce denenmemiş bir konsepti ortaya çıkarıyor. Lavarla olarak sosyal medya sponsorlarından olduğumuz festival 12 Mayıs Cumartesi günü 12:00 – 02:00 saatleri arasında meyve ağaçları ile dolu yemyeşil çim alan olan Ağaçlı Bahçe/Eymir‘de yapılacak.

Farklı müzik türleri derken biraz daha detay verelim; Festivalin ana sanatçısı ülkemizin başarılı “reggae” gruplarından biri olan ve sahnedeki enerjileri, doğallıkları ve müziğiyle herkesi kendilerine hayran bırakan Sattas oldu. Ayrıca, elektronik “beat”lerin üzerine ustaca işlediği gitar “riff”leri ve arabesk tınıları ile  Mert Demir, 70’ler ve 80’ler “Saykodelik Anadolu Disko-Folk” müziğine yaptığı yeniden düzenleme çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Kozmonotosman, alışılagelmiş “hip hop”ın dışına çıkan, keskin sözlerini endüstriyel sesler ile harmanlayan Ağaçkakan da Wake Up Sahnesi’nde bizlerle olacak.

Bu isimlerin yanında; İkinci EP’leri “Lo-Fay”ı birkaç ay önce yayınlayan Ankaralı “Garage Rock” grubu Bam Bam Bam, etnik ve elektronik müziği mükemmel bir şekilde harmanlayan Bairam, karanlık tınıların ve loş ışıklardan akan renklerin nefes aldığı elektronik müzik projesi olan Urværk, muhteşem enerjileri ile sizleri çimler üzerinde dans ettirecek High Life da bizlere iyi müzik sunacak olan gruplar. Sahnenin sürprizlerinden biri ise festivale gelenlere elektronik müzik eşliğinde günbatımında yoga yaptıracak olan Yogatronic.

Müzik tamam ama kültür-sanat etkinlikleri nerede dediğinizi duyar gibiyim, festival boyunca iyi vakit geçirebilmeniz için birçok sanatsal ve kültürel aktivite alanda sizleri bekliyor olacak. Tai Chi gösterisi, Tarihe Dokunuş Sergisi ve Uluslararası Karikatür Sergisi ile Aktiffelsefe Derneği, birbirinden değerli tasarımcıların el emeği tasarım ürünlerinin olacağı Tasarım Pazarı, herkesin bir parçası olabileceği bir resim çalışması yapacak olan Da Vinci Sanat Akademisi, festival boyunca kaliteli doğaçlama müzik dinleyebileceğiniz Jam Session, istediğiniz müziğe yeniden düzenleme yapabileceğiniz Mixart Müzik Uygulaması, jonglörlük hakkında detaylı bilgi alıp ücretsiz olarak eğitim alabileceğiniz Parafinn ve Kovan ekipleri, maske atölyesi ve vücut boyama çalışmaları ile Tosca Art&Design, sosyal sorumluluk projeleri hakkında sizlere detaylı bilgi verecek olan Arabada Mama Var ekibi, mistik hikâyelerle ruhunu beslemek ve şaman davulu eşliğinde dans etmek isteyenler için Mistik Hikaye Geceleri, Ankara mizahını ustalıkla tişörtlere işleyen ve festivalimizin tişörtlerini yapan Ankara Tişörtleri hava kararana kadar festival alanında sizleri bekliyor olacak. Bu isimlerin dışında alanda birkaç sürpriz daha olacak!

Peki bir festivalin en önemli detaylarından birisi de nedir dersek tabi ki “yiyecek-içecek” bölümü diyebiliriz. Sokak lezzetleri ile alanda bulunacak Bizbize Mutfak, Vegan mutfağı ile Veganka, lezzetli ve pratik yiyecekleri ile Just Food, sağlıklı smoothie’leri ile Yummie Stop, biranızın yanına mükemmel gidecek lezzetli midyelerin sahibi Midyeci Ahmet, ve kafein ihtiyacınızı lezzetli kahveleri ile giderecek olan Coffee Bus Ankara festival boyunca midenizi çoşturacak.

Wake Up Ankara’nın muhteşem görsellerinin sahibi ise Ankaralı illüstrasyon sanatçısı Hilal Özdemir. Kendisinin diğer çalışmaları için “Instagram” hesabına bakabilirsiniz.

Evet ben de bu festivale gitmek istiyorum derseniz buradan biletinizi alabilirsiniz. Ben biletimi elden almak istiyorum diyorsanız bilet satış noktalarını öğrenmek için şuraya tık tık. Festival hakkındaki gelişmeleri takip etmek için ise Wake Up Ankara Instagram hesabını takip edebilir, Wake Up Ankara Facebook Etkinlik Sayfası‘na bakabilirsiniz.

Nerede bu Ağaçlı Bahçe/Eymir diyenler için;
Navigasyon uygulamanızda “Aşağı Dikmen Mahallesi, 06450 Çankaya/Ankara” yazdığınız zaman rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Ağaçlı Bahçe “İnternet Sitesi”nden de detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Festival Sponsorları;
Bzbze Organizasyon
Etkin Kampüs
Lavarla
Kite
If Performance Hall
Haymatlos Mekan
Just Food
Veganka
Ankalone

O zaman 12 Mayıs’ta “haydi artık Wake Up! Ankara” diyoruz..

 

Serkan İzci
Lavarla Marka Temsilcisi | serkanizci@lavarla.com

Bir Cevap Yazın


Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Mart Bülteni

İlkbaharın resmi habercisi mart ayından herkese merhabalar! Ramazan, seçim curcunası derken yine garip bir aya giriş yapıyoruz. Normal şartlar altında etkinliklerin azalması gerekirken bu ayın...

Ankaralı kadın komedyenler Etkinlik

Ankaralı kadın komedyenler

18 Ocak Perşembe akşamı IF Tepe Prime’da beş kadın komedyen stand-up yaparak hem tabuları yıktı hem de bu aralar en çok ihtiyacımız olan şeyi, gülmemizi...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Şubat Bülteni

Herkese yılın ikinci ayından merhabalar! Öncelikle birkaç günlük gecikmeden ötürü kusura bakmayın lütfen. Bundan kaynaklı 10 civarı etkinliği bültenden çıkarmak durumunda kaldık ne yazık ki....