Pusu'laMekan

Ankara’da Vegan Yiyecekler Bulabileceğiniz 6 Mekan

Vegan ve vejeteryanların dikkatine! “Türkiye’de vegan olmak çok zor” diye hayıflandığınızı duyduk ve hemen yardımınıza yetişmeye karar verdik, gelin biraz konuşalım dertleşelim. Ne deseniz haklısınız doğrusu. Hayvan haklarını savunmak adına çizdiğiniz bu yolda sizi yargılayanlar mı dersiniz, yoksa yeri geldiğinde karnını doyurmanın zorluğu mu, maalesef ki çeşitli problemler mevcut. Çocukluğunda löp löp götürdüğün o nefis annanne köftesini, mantısını geri çevirmek zorundasındır, çünkü tüketim uğruna hayvanları sömürmeye vicdanın el vermez. Ailenden sürekli “beslenemiyor bu çocuk” cümlesini duyman da çok olası. Ne yazık ki bazı durumlarda bu söyledikleri çok doğru, sizleri düşünen mekanlar oldukça az. Neyse ki hiç yok da değil ve olanlar da o kadar ilham verici ki… Çok kısa bir sürede bu hayvan dostu mekanların hızla artacağından eminiz. Sizler için Ankara’daki bu birbirinden güzel mekanları listeledik, ayrıca sadece lezzetli ve sağlıklı bir şeyler yemek isteyenler için de bu mekanlar ideal.

1.Veganka / Vegan

Ankara’nın ilk vegan restoranı olma özelliğine sahip bu mekanda sadece vegan yemekler, salatalar ve tatlılar bulunuyor. Maydanoz, kuru domates ve pancar çorbası gibi denemeye değer birçok alışılmadık lezzet de mevcut.

Adres: Tunus Caddesi No:49 Çankaya

ankarada vegan mekanlar lavarla   veganka lavarla

2. Vegisso / Vegan

Bu mekan vegan restoran olmanın ötesinde bir ev aslında! Sahibi Yasin Keskin İstanbul’da çeşitli vegan mutfaklarda çalıştıktan sonra bu rutinin ona göre olmadığını fark edip bir süre yollara düşmüş fakat sonunda doğduğu şehir olan Ankara’ya dönüp kendi mekanını açmaya karar vermiş. Bir cafeden daha samimi, sıcak bir ortam yaratmak adına evini bir cafe/restorana dönüştürmüş. Buraya gelenler ise çok memnun, bir misafir gibi ağırlandıklarını söylüyorlar. Doğa ve hayvan dostu bu şirin mekanda aynı zamanda yoga, sabun yapma, seramik gibi çeşitli atölyeler de düzenleniyor. Bahçesinde doğayla ve hayvanlarla huzuru bulabileceğiniz bu samimi mekanının adresi: Tınaztepe Mah. Akyüz sok. 27/4 Küçükesat Çankaya-ANKARA

  ankara vegan mekan 2     ankara vegan cafe

3. Vegihi / Vegan

Güzel bahçesiyle gönlümüzü fetheden bir diğer mekan da Vegihi. Günlük menüleri, kahvaltısı ve tatlılarıyla oldukça geniş bir yiyecek yelpazesine sahip. Belirli aralıklarla yapılan film gösterimleri ve herkese açık söyleşileriyle çok amaçlı güzel bir mekan.

Adres: Şimşek sokak 13/A Tunalı Çankaya

ankara vegan mekanlar3  ankara vegan restoranlar

4.Kuuk / Vegan

Kalp kırmadan, can almadan, hayat dolu yemekler yapma” felsefesinden yola çıkarak etkinlikler düzenleyen veya çeşitli etkinlikler için vegan yiyecekler hazırlayan ilham veren bir oluşum daha. Kuuk bir restoran değil, siparişe göre çalışan butik bir işletme. Üstelik vegan catering de var daha ne isteriz!

İletişim:0535 727 8641

5. Olive Tree / Vegan dostu

Lübnan ve Akdeniz mutfağından yemekler sunan bu mekanda adından da anlaşıldığı üzere vegan ve vejeteryan birçok seçenek bulmak mümkün. Humus, tabule ve falafel temelli yemeklerini denemek için sabırsızlanıyoruz!

Adres: Nergis sok. 2 Ankara

ankara vegan mekanlar lavarla

6.Kaktüs Smoothies & More / Vegan dostu

Asıl kategorimizde olmasa da burası vegan ve vejeteryanlar için adeta bir cennet! Meyve ve sebzelerin enerjisiyle beslenen veganlar burada vitamin deposu, binbir çeşit smoothie bulabilirler. Smoothieleri ve nefis salatalarıyla sağlık fışkıran, oldukça tatlı bir mekan.

Adres:Tunalı Hilmi Caddesi Bülten Sokak No:28

Kaktüs Yeme İçme  Bülten Kaktüs

<Bu içerik hiçbir ticari kaygı taşımadan lavarla.com tarafından özgün biçimde hazırlanmıştır. Tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

    1 Comment

    1. Ankara’da vegan market ?

    Bir Cevap Yazın