Pusu'laMekan

Ankara’da Müdavimi Olduğumuz Publar

Müdavim: bir yere sürekli olarak gidip gelen (kimse).  İçmeyi, eğlenmeyi ve muhabbeti seven kimseler olarak Ankara’da müdavimi olduğumuz, birbirinden güzel pek çok pub var. Dönüp baktığımızda en güzel günlerimiz buralarda geçmiştir veya en kötü günümüzde teselliyi yine  bu mekanlarda arkadaşlarımızla  dertleşerek bulmuşuzdur. Her biri kendine has özellikler barındıran bu güzel  yerlerden bazılarını sizin için listeledik.

Soul Pub

Özellikle uygun fiyatlarıyla gönlünüzü fethedecek bu mekan sıcak atmosferiyle size kucak açar. Soul’a uğrayabilmek için yolunuzun Kızılay’a düşmesini bekler hale gelirsiniz. Lezzetli yemeklerinin yanında gördüğüm en geniş fıçı bira skalasına da sahiptir aynı zamanda.

Adres: Kavaklıdere mah. Olgunlar caddesi No:18

    


Kıtır

Bir Ankara klasiği… Her daim kalabalık olmasından mıdır bilinmez ama burada yenen içilen her şey bir lütuf gibi gelir insana. Yer bulmak oldukça zor olsa da buraya gelen insanlar için hiç sıkıntı değildir çünkü içkinizi alıp mekanın dışarısında da keyifle takılabilirsiniz. En cezbedici özelliği şüphesiz ki  Kıtır’ın o samimi ortamı. Burayı bizim için vazgeçilmez yapan bir diğer şey ise yemekleri: kumpir, kokoreç, midye… Her biri biranızın yanında çok güzel uyum sağlayacaktır. Benim favori bira eşlikçim ise Kıtır’ın midye tavası, anlatılmaz yaşanır!

Adres: Tunalı Hilmi Cd. No:114/K Kavaklıdere, Ankara

   


Zula

Zula da tıpkı müdavimi olduğumuz diğer barlar gibi samimi atmosferiyle size, arkadaş grubunuzla geçireceğiniz en keyifli saatleri vaat eder.  Bunun yanında Zulayı bu kadar çok sevmemizin başka bir sebebi daha var: langırt masası! Zula’da bol goy goy ve muhabbetin ardından hafif çakırkeyif olup arkadaşlarınıza langırtta meydan okumak gibisi yoktur. Ayrıca oldukça geniş bir mekan olmasıyla kalabalık buluşmalar için vazgeçilmezimiz.

Adres: Kızılırmak sokak No:15 (Kakule Kahve’nin yanı)


June Pub

Jazz severlerin uğrak mekanı: June Pub.  Haftanın 3 günü canlı performans olur da gitmez miyiz… Hareketli ve sıcak ortamıyla günümüzü her daim renklendirebilecek, bağımlılık yapan bir mekan. June’u bu kadar sevilesi yapan şey şüphesiz ki iyi yemek, iyi şarap, iyi müzik mottosundan yola çıkarak hizmet sunmaları. Henüz yeni açılmalarına rağmen kendi müdavim kitlesini oluşturdu bile.

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Azerbaycan Caddesi (Eski 3. Cadde), No: 115-A, Çankara/ANKARA

   


Sakal

Ankara’da yaşayıp Sakal’ı bilmeyen yoktur. Tunus’un başından Bestekar’a giden yolun tıkalı olma sebebidir, çünkü Sakal’ın önü denen bir kavram vardır. Her cuma ve cumartesi günü önünden geçerken “n’ooluyo burada” dedirten bir kalabalık olur, nice koyu muhabbetler döner burada. Yediden yetmişe müşteri kitlesiyle herkese kucak açan Ankara’nın kült mekanlarındandır.

Adres: John F. Keneddy caddesi

    


Pool Pub

Şehir merkezine uzak yerlerde oturan kitlenin kurtarıcısı adeta. Cool ortamı ve kaliteli hizmetiyle her zaman şehir kalabalığından kaçış noktamız olmuştur. Buraya sık sık gelmek için bir diğer sebep ise içerisinde bilardo ve dart oynamak için oldukça geniş bir alan sunması, oyun tutkunları için birebir!

Adres: Sultan Fatih Parkı No: 2 Çayyolu/Ankara

  


Nefes

Sakarya’nın en sevdiğimiz yüzü, samimiyetin merkezi, sevdiğimiz grupların uğrak yeridir. Pub değil de bardır aslında ama müdavim konusunda yarışır birçok mekanla. Ankara’da genç olup da yolu Nefes’e düşmeyen çok az kişi vardır. Kimi zaman öylesine, sırf özlendiği veya sevildiği için kimi zamansa roka salatası için gidilir buraya. O roka salatasının tarifi için yanıp tutuşan bir nesil var şimdi Ankara’da.

Adres: Sakarya Cad, 06420 Çankaya/Ankara

Sizlerin de müdavimi olduğunuz, müdavimi çok olan başka publar varsa yorum bırakırsanız seviniriz 🙂


<Bu yazı lavarla.com için hazırlanmıştır. Reklam içermemektedir ve tüm hakları Lavarla’ya aittir.>

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

  10 Comments

  1. Corvus Pub var ki tadından yenmez muhabbetiyle gönüllerde taht kurmuştur kanımca.

  2. Zodiac Bar var, Tunus Caddesi üzerinde. Ankara’ nın günümüze kadar gelen en eski publarından belki de. Ortamı sıcacık ve samimi.

  3. biz yaz gecesi june pub’ da aşık olmuştum. ne tesadüftür ki aşık olduğum kişinin adı da ayşe’ydi…

  4. nerede o Golden Pub 🙁

  5. Corvus Pub, efsanedir direk.

  6. gölge bar’ın pubı olan gölge pub’da iyiydi ssk işhanının ziya göklabe bakan manzaralı kısmında. bitti gitti çoğu şey gibi.

  7. O roka salatasının yaratıcısı Bektaş Usta şimdilerde Noxus Bar’ın ortağı, özlenilen salatayı orada bulabiliyorsunuz 🙂

  8. Bir de Üsküp Caddesinde (Çevre Sokak) L’avare Sahne var. Atmosferi beni cezbetri doğrusu.Tapas sevenler için iyi bir alternatif kesinlikle. Mekan, adından da anlaşılacağı üzere (Cimri), içinde bir de sahneye sahip. Sonbaharla birlikte bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacakmış.

  9. Tabiki crossroads vazgeçilmezim

  10. Cebeci kampüsünün karşısında 30 yıllık bir rock bar var… girebilmek için ya üniversite mezunu olacaksın yada üniversiteli güzel mekan tavsiye edilir 🙂

  Yorumunuzu yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir