Pusu'la

Ankara’da İndirimli Kitap Alabileceğiniz Kitapçılar

Hanımların ve beylerin dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi. Eğer sıkı bir kitap okuyucusu veya kitap peşinde koşan kitapkoliklerseniz bu yazı tam size göre. Kitaplar hakkında bence en önemlisi insanın onları bulabilmesi ve onları indirimli alabilmesidir! Hoş, günümüzde internet üzerinden kitapları gayet uygun fiyatlarla alabilmek mümkün. Hele ki sanal kitap fuarlarına ya da özel indirimlerin olduğu bir döneme denk gelirseniz baya ihya olabilirsiniz. Fakat ben kitapları dokunarak, koklayarak ya da hissederek almayı severim diyenler için işler bu kadar kolay değil. Bu dünyaya her şeyde bir anlatı bulmaya niyetli olarak gelenlerimiz olduğu gibi, bu dünyaya kitapları kitapçılardan alma niyetliyle gelenlerin olduğunu da biliyorum. Hem kitapları kitapçılardan almak hem de bu ayrıcalığı minik indirimlerle süslemek istiyorsanız o halde buyurun. Kör yazar Borges’in cenneti bir kitapçı veya kütüphane şeklinde hayal ettiğini hatırlatıp, “indirim cennetlerinde” ihya olmanız dileğiyle.

 1. Yapı Kredi Yayınları

Türkiye’nin önemli ve göz önünde olan yayıncılarından YapıKredi’nin, Kızılay ve Tunalı Hilmi’de olmak üzere Ankara’da 2 Şubesi bulunuyor. Şubelerde yılın her günü yüzde 20 indirim mevcut. Ayrıca özel günlerde indirim belirli kitaplarda yüzde 25’e çıkıyor. Mesela Anneler ya da Dünya Kadınlar Gününde sanat kitapları bu indirime dahil olabiliyor. 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda ise çocuk kitapları bu kampanyaya dahil oluyor. Her ay belirlenen ayın kitabı ve ayın yazarının da tüm kitapları yüzde 25 indirimli satılıyor. Kısacası indirim hiç bitmiyor, hatta bazı günlerde artıyor.  Fakat YapıKredi’nin sadece kendi kitaplarını sattığını hatırlatalım.

Kızılay Şubesi: Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No:93 Kızılay (Yapı Kredi Kızılay Şubesi yanı) / 435 85 94
Tunalı Hilmi Şubesi: Tunalı Hilmi Caddesi No:93/A (Tunalı Pasaji’nın yanı) / 428 88 79

 1. Akçağ Kitabevi

Özellikle edebiyat öğrencilerinin gözde kitapçısı Akçağ Kitabevi’nde, her daim indirim bulmak mümkün. Aynı zamanda yayıncılık hizmeti de veren Kitabevi’nde, Akçağ Yayınları oldukça indirimli. Akçağ Yayınları için indirimler, yüzde 30’dan başlayıp, yüzde 70’lere kadar çıkabilmekte. Diğer yayınları bulabileceğiniz kitabevinde indirim bu kitaplar için de söz konusu. Kendi yayınları kadar olmasa da yüzde 15’ten başlayıp yüzde 30’lara kadar ulaşan indirimler var.

Adres: Kızılay Mahallesi, Tuna Cad. No:8 D:1 / 432 17 98

 1. Evrensel Kitabevi

Evrensel Kitabevi’nde genel olarak yüzde 20 indirim uygulanıyor. Diğer kitapçılardan farklı olarak ise Evrensel Kitabevi çeşitli yayınevlerinin kitaplarını yüzde 30 indirimli olarak satıyor. Belirli periyotlarla değişen bu uygulamanın bir takvimi yok maalesef. Beklediğiniz yayınevinin ne zaman indirime gireceğini merak ediyorsanız geçerken sorabilir ya da telefonla bilgi alabilirsiniz. Sınavlara hazırlık kitaplarında ise yüzde 40’lara varan indirimler genel olarak mevcut.

Adres: Çankaya Mahallesi, Atatürk Bulv. No:75 (Karanfil 2’nin hemen girişi)/ 430 33 66

 1. İş Bankası Kültür Yayınları

İş Bankası Yayınları’nın, Ankara’da 2 şubesi bulunuyor. Tunalı Hilmi Caddesi ve Sakarya Sokak’ta bulunan şubelerde her zaman geçerli yüzde 20 indirim var. Bunun yanı sıra belirlenen ayın kitabında ise yüzde 40 indirim mevcut. Ayrıca İş Bankası Kredi kartı sahiplerine farklı dönemlerde, farklı indirimler olabiliyor.

Tunalı Hilmi Şubesi: Tunalı Hilmi Caddesi No:112 B (Türkiye İş Bankası Tunalı Hilmi Şubesi İçi) / 324 10 73
Kızılay Şubesi: Selanik Caddesi No:4 (Türkiye İş Bankası Yenişehir Şubesi Yanı) / 430 33 66

 1. Dost Dağıtım

Yanlış anlaşılmalar olmasın diye hemen belirtelim, burası Ankara ile özdeşleşen Karanfil Sokak’taki Dost Kitabevi değil. Dost Kitabevi’nin Meşrutiyet Caddesi’nde bulunan dağıtım merkezi. Biraz yürürüm diyenler Dost Dağıtım’dan kitapları yüzde 15’le yüzde 25 arasında değişen oranlarla indirimli olarak alabilirler.

Adres: Meşrutiyet Caddesi No: 43/B Kızılay/ 432 48 68

 1. Tübitak Yayınları

Tübitak Yayınları’nın indirim sistemi biraz farklı. Kitaplarda kar amacı güdülmediği için fiyatlar gerçekten düşük. Buna rağmen indirim her zaman var. 50 TL’den 100 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde yüzde 10, 101 TL’den 250 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde yüzde 15, 251 TL’den 1000 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde yüzde 20 indirim uygulanıyor. 1001 TL üzerine ise yüzde 25 indirim var. Yayınevi cumartesi günü de çalışıyor.

Adres: Atatürk Bulvarı No:221 Kavaklıdere (Mısır Büyükelçiliği karşısı)/(312) 468 53 00 11

 1. Birleşik Kitabevi

Birleşik Kitabevi’nde her zaman yüzde 25 indirim var. Kitabevi şimdilik mütevazı bir görünümde. Böyle olmasına rağmen sağlam bir külliyatı var. Kendileri hakkında güzel bir haberi de ilk buradan verelim: kitabevi Çankaya Belediyesi’nin karşısında yeni bir yer almış ve hem kitabevi hem de kafe olacakmış. İndirimli kitaba ulaşıp, biraz da nefes almak isteyenler takipte kalsın.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Tuna Cad. Bulvar Pasajı No:3 D:18/(0312) 430 10 00

 1. Turhan Kitabevi

Turhan Kitabevi’nin kendi belirlediği kitaplarda her zaman yüzde 20 indirim var. Ayrıca kendi kitapları için peşinde alımlarda yüzde 20, kredi kartı ile yüzde 10 indirim uygulanıyor.

Yüksel Cad. No:8/32 Kızılay/(0312) 418 77 60

 1. Adilhan Kitapçılar Çarşısı 

Zafer Çarşısı’nın hemen arka sokağında kalan beş katlı bir binanın ağzına kadar kitap dolu olduğunu düşünün. İşte Adilhan böyle bir yer. Bir çok yayınevi ve sahafın yer aldığı kitap cenneti adeta. Öyle ki binanın içindeki merdivenlerde bile kitaplar dizili. Adilhan’da kesin bir indirim yok fakat kitapçılarla olan iletişimde pazarlığa fazlasıyla yer var. İndirim oranı size kalmış.

*İndirimler sürekli ancak oranlar yazının yazıldığı tarihe aittir, değişiklik gösterebilir.

Ali Osman Arabacı
Daraltanları lanetle. Rahatlatanları kutsa.

  3 Comments

  1. Çok kere gittim gayet iyi ve düzenli bir çarşı..

  2. Ellerinize sağlık. Güzel bir liste olmuş. Ama Gazi Kitabevini eklemeyi unutmuşsunuz sanırım 🙂 Her aldığımız kitapta az ya da çok indirim mutlaka oluyor.

  3. Merhabalar,

   Artık okumadığınız kitaplarınızı Tarz2 ile satabilir, yenisine yakın kitapları çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için: 0 (850) 302 0912 http://www.tarz2.com

   instagram.com/tarz2com
   facebook.com/tarz2com
   twitter.com/tarz2com

  Yorumunuzu yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir