Pusu'laMekan

Ankara’da İlk Buluşmada Nereye Gidilir?

Tüm cesaretinizi topladınız, o soruyu sonunda sordunuz. İlk buluşma için sözü aldınız. Tebrikler! Sırada bu buluşmayı özel kılacak bir mekan bulmak var. Kim bilir belki de yıllar sonra buraya geri dönecek, anılarınızı yad edeceksiniz. Belki de doğru kişiyi buldunuz, bu buluşma ile güzel bir ilişkiye başlayacaksınız. Peki, nerede olacak bunlar? Ankara’da ilk buluşmada nereye gidilir? Bu sorunun cevabı için önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

1. O Bir Klasik: Kuğulu Park

kugulu park ilk bulusmaKentimizin meşhur parkı; kim bilir kaç ilk buluşmaya, kaç ayrılık konuşmasına, kaç evlenme teklifine şahit oldu! İlk buluşmayı rahat bir ortamda gerçekleştirmek, fazla abartmamak isteyen ancak “özel olsun” diyenler için ideal mekan burası… Kuğulara simit atın, banklarda sohbet edin, seyyar çaycılardan çay alın, sokak müzisyenlerini dinleyin… Ankara’da ilk buluşmada nereye gidilir sorusuna pek çok kişinin cevabı otomatik olarak Kuğulu Park olacaktır!

2. Masum Bir Başlangıç: Feza Gürsey Bilim Merkezi

feza gürsey bilim merkezi

Görsel, Feza Gürsey Bilim Merkezi’nin internet sitesinden alınmıştır.

Bazı ilişkilerin başlangıcında şöyle bir aşama vardır: Henüz sevgili değiliz ancak arkadaş da sayılmayız. İşte böyle incelikli bir durumda, seçilecek yerin de önemi büyük. Eğer arkadaşça zaman geçirmek, karşınızdakini yakından tanımak arzusundaysanız, Feza Gürsey Bilim Merkezi’ni deneyebilirsiniz. Beraber eğlenceli deneyler yaparken zaman su gibi akıp geçecek!

Adres: Altınpark Mahallesi, Şehit Ömer Halisdemir Blv. No:154, Altındağ

3. Kahvaltıda Buluşalım: Papazın Bağı

ankara'da ilk bulusma

Belki ilk buluşmanızı günün erken saatlerinde gerçekleştireceksiniz. O zaman Ankara’daki kahvaltı mekanları listesine bakmanızı öneririz. Bir başka alternatif ise Papazın Bağı olabilir. Özellikle yaz günlerinde ağaç gölgeleri altında çay içmenin keyfi bir başka olur. Gözlemeyle basit bir kahvaltı yapabilir, kentin içindeki bu gizli cennetin keyfini sürebilirsiniz.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Kuleli Sokağı No:61, Çankaya

4. Sanatseverler Buraya: Çağdaş Sanatlar Merkezi

ankara ilk bulusma

Fotoğraf Çankaya Belediyesi’nin internet sitesinden alınmıştır

“Ankara’da ilk buluşmada nereye gidilir?” diyince, bir sanat galerisinini listede görmek sizi şaşırtmasın. Çankaya Belediyesi’nin Çağdaş Sanatlar Merkezi, keyifli zaman geçirmek isteyenler için birebir. Buluşacağınız kişiyle sergideki eserler üzerine sohbet edebilir, sergi sonrası merkezin kafesinde bir şeyler içebilirsiniz. Bu buluşmada konuşulacak konu bitmez!

Adres: Çankaya Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi, No: 4

5. İlk Buluşmada Tatlı Yiyelim: Ekşi Maya

ankara ilk bulusma

Fotoğraf Ekşi Maya’nın Instagram sayfasından alınmıştır.

Ankara’da ilk buluşmada nereye gidilir diye düşünen ancak biraz daha gözlerden uzak, sakin bir mekan arayanlar, bu önerimiz size gelsin! Buluştuğunuz kişi ile güzel bir tatlıyı, lezzetli bir kahveyi paylaşabileceğiniz mekanlardan birisi Ekşi Maya. Şehrin göbeğinde ancak az bilinen bu keyifli mekan özellikle iş çıkışı buluşmak için ideal yerlerden bir tanesi. Günün tatlısını sormayı unutmayın!

Adres: Tunalı Divan Otel, Barbaros Mahallesi, Güniz Sokak, 1. katı No: 42, Çankaya

6. Gerçek Romantiklere: Uptown Speakasy

ankara ilk bulusma

Görsel Google Maps görsellerinden alınmıştır.

Belki de bu buluşma, karşınızdaki kişiyle ilişkinizin kaderini belirleyecek! Harika bir ambiyans yakalamak, garantili bir seçim yapmak şart! O halde önerimiz, Uptown Speakasy’den yana… Kentin gizli güzelliklerinden Uptown, uzun yıllar ODTÜ’deydi. Artık Çankaya’da herkesin erişebileceği keyifli bir mekana dönüştü. Burada geçecek ilk buluşmanın oldukça romantik olacağı muhakkak.

Adres: Güvenevler Mahallesi, Mesnevi Sokağı No:38/C,  Çankaya

7. Samimi ve Rahat: Zula

ankara'da ilk bulusma

Görsel Lavarla’nın Ankara’da Müdavimi Olduğumuz Publar yazısından alınmıştır.

Buluşmanızı şehrin göbeğinde, Kızılay’da gerçekleştirmeniz gerekti ve nereye gideceğinizi bilemiyorsunuz. Arkadaşlarınızla olsa tamam ancak konular hassas olunca bir türlü seçemiyorsunuz. Kimse size ilişmeden oturup sohbet edecek bir yer arıyorsanız, doğruca Zula’ya gidin. Bahçesinde keyifle oturabilir, ağaçların altında sohbet edebilirsiniz. Bu alternatif cebinize de dost olacaktır.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cd. No:15, Çankaya

8. Akşam Yemeği: Mezzaluna

ankara'da ilk bulusma

Görsel Mezzaluna’nin internet sitesinden alınmıştır.

İşler ciddiye gidiyorsa, “ilk buluşma” yerini daha ziyade “ilk akşam yemeği”ne bırakır. Lezzet garantisi ve romantik atmosfer bu buluşma için esastır. Ankara’da ilk buluşmada nereye gidilir sorusuna bu tarz bir alternatif bulmakta zorlanmayacaksınız, o kesin! Lezzetli bir yemek için tercihiniz Mezzaluna olabilir. Üç şubesinden hangisini tercih ederseniz edin, memnun kalacasınız.

Bilkent: Üniversiteler Mh., Ankuva AVM No:2, Çankaya

Next Level: Kızılırmak Mahallesi, Çankaya

Kavaklıdere: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Turan Emeksiz Sk. No:1, Çankaya

9. Lüks Severlere: La Gioia

ankara'da ilk bulusma

Görsel La Gioia’nın internet sitesinden alınmıştır.

Tercih ettiğiniz mekanla karşıdakini etkilemek istiyor, bir yandan da pahalı bir hesap ödemeyi kabul ediyorsanız, buyurun sizi La Gioia’ya alalım! Başlangıcından ana yemeğine, şarabından tatlısına dört dörtlük bir menü sizi bekliyor.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Tahran Caddesi, No:2, Çankaya

10. Spontane Planlar: Caddede Bir Tur

Belki de mekandan ziyade bir semt önerisine ihtiyacınız var! Öyleyse caddede bir tur atmanızı öneririz. Çankaya’da Tunalı Hilmi Caddesi, Kızılay’da Karanfil ve Konur Sokak, Bahçelievler’de 1. ve 3. Cadde, Emek’te 8. Cadde. Hangisini seçerseniz seçin, kısa bir tur sonrası durup bir yerde soluklanabilir, mahalleyi keşfederken karşınızdaki kişiyi de yakından tanıyabilirsiniz. Eğer işler umduğunuz gibi yolunda giderse, ikinci ve üçüncü buluşmalarınız için bu listemizi de inceleyebilirsiniz.


Kapak görseli: Kadir Yılmaz

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir