Pusu'laMekanVintage

Ankara’da İkinci El Alışveriş Adresleri

Ankara’da ikinci el alışveriş yapmayı sevenler için pek çok adres var!

Siz şimdi en sevdiğiniz markadan çok güzel bir kazak alıyorsunuz. İndirimde yakalamışsınız, rengini yakıştırmışsınız… Büyük bir hevesle bu kazağı giydiğiniz ilk gün, yan masadaki arkadaşınızda da aynısını görüyorsunuz. Acı bir tesadüf, öyle değil mi? Aslında o kazaktan dünyada o kadar fazla var ki, daha çok günümüzün kaderi diyebiliriz. Her evde aynı mobilyalar, herkeste aynı kıyafetler… Bu sıradanlıktan kurtulmak mümkün mü?

Bu soruya “evet” diyenler, ikinci el ürünleri tercih ediyorlar. Hikâyesi olan eşyalarla özgün bir stil sahibi olmak mümkün. Aynı zamanda hızlı tüketim ürünlere “hayır” demek, dünya ve çevre için iyi bir şey yapmak da mümkün! Ankara’da ikinci el alışveriş için alternatifleri meraklıları için derledik!

1. Nana

Emekli öğretmen ve kadın hakları aktivisti Fatma Nevin Vargun’un Nana’sı, Ankara’da ikinci el alışveriş denince akla gelen ilk adreslerden… Kadına şiddetle ilgili olarak İsveç’te gittiği bir etkinlik sırasında, kentin ikinci el dükkanlarından etkilenen Vargun, ek gelir ihtiyacını karşılamak için açtığı Katmandu giysileri dükkanını ikinci el mağazasına çevirmiş. Fransızca’da “hafifmeşrep, lafı sözü takmayan, özgürlüğüne düşkün” anlamını taşıyan Nana; hem birbirinden güzel ikinci el kıyafetler denemek, hem de Nevin Hanım’la sohbet etmek için uğranması gereken bir yer.

 

Ankara ikinci el

Adres: Bardacık Sokak 37/A Küçükesat Çankaya/Ankara

Telefon: 0 (312) 419 78 09

2. İkinci El

“Sizin Eskiniz Başkasının Yenisi Olabilir…” Bu motto ile yola çıkan Vecdi ve Gülçin Candemir, İkinci El isimli dükkan ile Ankara’da ikinci el alışveriş için sevilen mekanlardan birinin sahibi olmuşlar. İnsanlardan artık kullanmak istemedikleri şeyleri alıyor ve yeni sahiplerine ulaştırıyorlar. İkinci El’de yok yok! Geniş bir kıyafet seçkisinden güzel mobilyalara, zevkli şapka ve aksesuarlardan eski radyolara kadar pek çok ürünü burada bulabilirsiniz.

Ankara ikinci el

Fotoğraf İkinci El ile ilgili YouTube’daki bir videodan alınmıştır.

Adres: Paris Caddesi 62/1, 06680 Çankaya/Ankara
Telefon:  0 (312) 467 02 35

3. İsimsiz Dükkan

Necmettin Gürbüz’ün Anafartalar Caddesi’nde yer alan dükkanı, gerçek anlamda isimsiz bir dükkan. Kendinden sıkça alışveriş yapan bir müşterisi tarafından Yelp üzerinde açılan profil, onun dünyaya açılan kapısı olmuş durumda. İçerisinde ne ararsanız bulabileceğiniz dükkanlardan bir tanesi bu isimsiz dükkan. Kıyafet, oyuncak, fotoğraf makineleri ve eski fotoğraflar… Üstelik Necmettin Bey’in sohbeti de cabası. Ankara’da ikinci el eşya alışverişi yapabileceğiniz, gerçek anlamda keşfedilmeyi bekleyen bir hazine burası.

Ankara ikinci el

Fotoğraf Yelp’ten alınmıştır.

Adres: Denizciler Caddesi Yenice Sok. No:24

4. Deviant Vintage

Sıradaki adresimiz koleksiyonerlere gelsin. İkinci elin aslında üç farklı tercih nedeni var: Daha ekonomik olması, hızlı tüketim ürünü olmaması ve koleksiyonluk olması… Bu üç farklı motivasyon, alıcıları ikinci el dükkanlarına yönlendiriyor. Eğer işin koleksiyonerlik kısmındaysanız, Deviant Vintage size göre. İkinci el mobilya, küçük objeler ve plaklardan oluşan bu geniş koleksiyonun içinde kaybolabilirsiniz!

ankara ikinci el

Fotoğraf Deviant Vintage’in Instagram hesabından alınmıştır.

Adres: Büklüm Sokak No:45/1 Kavaklıdere Çankaya / Ankara
Telefon: 0 (532) 770 23 97

5. HayPazar

ankara ikinci el

Ankara’nın keyifli mekanlarından Haymatlos’ta her pazar günü gerçekleşen HayPazar, ikinci el alışveriş için ideal adreslerden bir tanesi. İsteyen herkesin ikinci el kıyafet, eşya ve aksesuar satabileceği HayPazar’da aynı zamanda tasarım ürünlere de tezgah açma fırsatı veriliyor. Korunan ve dönüştüren ürünlerin yeni sahiplerine kavuştukları bu etkinlik, alternatif ürünler arayanların da tercihi.

Adres: Konur Sokak No: 73 Çankaya / Ankara
Telefon: 0 (530) 350 35 79

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

4 Comments

  1. Kumbara Yaşam ve Avakado da eklenebilir.

  2. Ankarada güncel olarak kurulan bir bit pazarı var mı?

  3. Antika eski eşyacı dolu tarihi hergelen meydanını da unutmayalım 🙂 https://itfaiyemeydani.com/blog/haberler/hergelen-meydani-itfaiye-meydaninin-tarihcesi

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir