Pusu'laMekan

Ankara’da Geek Olmak

Öncelikle geek kime denir; geekler nereden, kimdendir sorularına cevap vererek başlayalım. Geek: dizi, film, kitap, dergi ve oyun gibi konularda ortalamanın üstü bir bilgi birikimine sahip olan, vaktinin çoğunu bunlarla ilgilenerek geçiren kişiye denir aslında. Şimdilerde ise daha çok çizgi roman tutkunları için kullanılan bir kavram haline geldi. Genellikle çizgi romanların fantastik dünyasına meraklı kimselere geek diyoruz. Bir geekin kalbine giden yol çizgi romanlardan, figürlerden, kostümlerden geçer… Kitapçı ve sahaf bolluğu içinde Ankara’nın da hatırı sayılır bir geek hayatı olduğunu söylemeden geçemeyiz. Bir geekin hayallerini süsleyecek Ankara’daki dükkanları sizin için gezdik ve listeledik. Bu dükkanlarda dolaşırken her çizgi romanı elime alıp sayfalarını karıştırken ben de geekliğe ilk adımlarımı attım sanıyorum!

Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı

Türkiye’de yerli ve yabancı tüm çizgi romanları bulabileceğiniz bu dükkanın Ankara şubesi de mevcut. Sayısız çizgi romanın bulunduğu bu dükkanda aynı zamanda çeşitli figür ve sevdiğiniz çizgi romana ait kıyafet, aksesuar gibi şeyler de var. Güncel çizgi roman dergilerinin olduğu köşede ise kendinize göre bir seri bulacağınızdan eminiz!

Adres: Barbaros Mahallesi, Büyükelçi Caddesi, No: 3/C, Çankaya
Facebook

  

Devr-i Alem Sahaf

Devr-i Alem için bir çizgi roman sahafı da diyebiliriz, sahafları zaten seviyorsanız bir de çizgi roman sattığını düşünün… Her çeşit güncel çizgi romanın yanında bir sürü eski çizgi roman koleksiyonuna da ulaşabilirsiniz. Sırf rafların arasında dolaşınca bile insana huzur veren bu şirin yere bayıldık, çizgi roman dışında değişik birçok kategoride dergi ve kitabı da burada bulabilirsiniz.

Adres:Tunalı Hilmi Caddesi, 123/18-38, Kuğulu Pasajı Çankaya Ankara

   

Hero Ground

Dolaşırken her birine hayran kaldığım figürlerle dolu bu dükkan adeta bir cennet! Figürden ev dekorasyonuna, istediğiniz çizgi romana ve filme ait sayısız objeyi burada bulabilirsiniz.

Adres: Panora AVM 1. Kat Oran/Ankara

Pegasus Oyuncak

Daha çok kart oyunları üzerine yoğunlaşan bu dükkanda, çeşitli figür ve minyatürler satılıyor. Bir figür dükkanı olmanın yanında, başta Magic the Gathering ve Yu-Gi-Oh! olmak üzere tüm zeka ve strateji oyunları için resmi şampiyonalar da düzenliyorlar.

Adres: Bestekar sokak no:3 / B Kavaklıdere Çankaya
Telefon: 0312 417 06 01

ZID

Hayranı olduğunuz dizi, film, anime, çizgi romanı sadece izlemek ve okumakla yetinmek istemiyorsanız ZID’e uğramanızı şiddetle tavsiye ederim! Birçok dizi, film anime ve çizgi romana ait eşyayı burada bulabilirsiniz. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum Harry Potter atkıma nihayet burada kavuştum 🙂

Adres: Kültür Mahallesi Kızılırmak Sokak 39 A Ankara (Nesibe Aydın Lisesinin yanı)


Reklam içermemektedir.

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

    1 Comment

    1. Öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Listeye jbc yi de eklenemeniz gerekir bence. Belki yeni açıldığı için görmeniz ya da yazıyı yazarken daha açılmamış olduğu için eklememiş olabilirsiniz. Fakat jbc de hem yayınevi hemde figür ve çizgiroman dükkanı olduğu için listeye önemli katkı sağlar.

    Bir Cevap Yazın