Pusu'laSpor

Ankara’da Art Arda 3 Koşu

Havalar ısınıp bahar yavaş yavaş kendini göstermeye başlayınca şehre de ayrı bir canlılık geliyor. Bu canlılığı görebileceğiniz şeylerden birisi olan ve hatırlatma olsun diye dikkatlerinize sunduğum, Ankara koşuları. Bu baharda Ankara’da art arda 3 hafta sonu, 3 ayrı koşu var. Koşanlar için büyük keyif ve koşmaya başlamayı düşünenler için de kaçırılmayacak fırsat. İnsanın yanı başında, onu koşmaya, spora, sokağa çıkmaya davet eden 3 motivasyon kaynağı.

Yıl içerisinde Ankara’da gerçekleştirilen koşuların sayısı artmaya başladıkça bunların tamamını “Ankara Koşuları” olarak ayrı ele almak gerekecek gibi duruyor. Her biri, Ankara’ya özgü olduğu o kadar belli, nahif ve butik koşular ki! İstanbul’la aşık attığımız yok ama İstanbul’un o kargaşası, hengamesi yerine hayatın daha yavaş aktığı o Ankara samimiyetini Ankara’daki koşuların hepsinde görmek mümkün. Her neyse, uzatmadan size koşuları hatırlatayım.

21 Nisan 2019 – Ankara Yarı Maratonu

İlki geçen yıl düzenlenen Ankara Yarı Maratonu, bu yıl çok daha fazla katılımcıyla yine Eymir Gölü etrafında koşulacak. Koşuda 10 km ve 21 km kategorileri bulunmakta, bu yıl rekor düzeyde katılım bekleniyor.

Detaylar ve kayıt için tıklayınız.

28 Nisan 2019 – Mülkiyeliler Birliği İnek Koşusu (İptal edildi)

Mülkiyeliler Birliği İnek Koşusu bu yıl ilk defa Eymir Gölü’nde düzenlenecek. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin (Mülkiye) geleneksel İnek Bayramı’na atıfta bulunularak organize edilen İnek Koşusu, hem eğlenmeyi hem de Mülkiyeli öğrencilere destek olmayı amaçlıyor.

Koşu sadece Mülkiyeliler’e değil, bütün üniversite öğrencilerine, mezunlarına ve Ankaralıların katılımına açık. Koşuda 10 km ve 4 km kategori seçenekleri bulunuyor, kendi halinde koşmak, yürümek isteyenler için de güzel bir pazar günü aktivitesi vaat ediyor.

Detaylar ve kayıt için tıklayınız. 

5 Mayıs 2019 – Gordion Yarı Maratonu

İlki geçen yıl düzenlenen Gordion Yarı Maratonu’nun, bu yıl ikincisi düzenleniyor. Polatlı’da gerçekleştirilen Gordion Yarı Maratonu tümülüslerin arasında, şehrin gürültüsünden uzak, ovada yemyeşil çayırların içinde güzel bir 10 km ve 21 km parkuru sunuyor. Bununla beraber hiçbir yerde rastlanamayacak bir hatıra madalyası da koşucuları bekliyor.

Detaylar ve kayıt için tıklayınız. 

Bir Cevap Yazın

Pusu'la

27’lik Gezici Festival başlıyor!

1995 senesinde serüvenine sinemanın seçkin örneklerini Türkiye’nin değişik kentlerindeki sinemaseverlere sunan bir festival otobüsü olarak başlayıp, zamanla Ankara’nın yolunu gözlediği büyük bir festivale dönüşen, Ankara...


Evgeny Grinko Pusu'la

Grinko ile masal yolculuğu

17 Ekim Pazartesi akşamı saat 21.00’de ATO Congresium’da “Müsait olan boş yerlere oturabilirsiniz,” anonsu ile salonun arkasından önüne doğru bir insan seli akmaya başlıyor. Herkes...