Pusu'laSpor

Ankara Yarı Maratonu ve 10K Koşusu

BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENECEK OLAN ANKARA YARI MARATONU VE 10K KOŞUSU HERKESİ EYMİR’DE KOŞMAYA ÇAĞIRIYOR!

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Ankara Yarı Maratonu ve 10K Koşusu” 21 Nisan 2019 tarihinde saat 10:00’da Eymir Gölü/Ankara’da düzenlenecek. Koşu parkuru, ODTÜ arazisi içinde yer alan Eymir Gölü’nün çevresinde yer alıyor. 10.4 km’lik asfalt zeminden oluşan parkurun neredeyse tamamı düz. Yarışma Kayıkhane’den başlayıp yine aynı yerde son bulacak.

Ankara Dekatlon Spor Kulübü’nün düzenlediği yarışmaya 16 yaşını doldurmuş kadın, erkek herkes katılabilir. Yarış sonunda dereceye giren sporculara maddi ödüller, kupa ve madalya verilecek. Yarışmayı tamamlayan her sporcuya katılımcı madalyası verilecek.

Koşunun gelecek yıllarda da devam ettirilerek uluslararası nitelik kazanması amaçlanıyor ve bu tür organizasyonlar konusunda eksiği olan Ankara’ya spor faaliyetleri ve sosyal açıdan katkı sağlanması hedefleniyor.

Yarış ile ilgili merak edilebilecek her türlü bilgi maratonun sitesinde ve aynı isimli sosyal medya hesaplarında bulabilirsiniz. Yarış sırasında çekilen görüntüler ve fotoğraflar yarış sonrasında #ankarayarimaratonu etiketiyle internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacak.

İlk koşuda aramızda olan ancak 83. Büyük Atatürk Koşusu’na katılan ve koşu sırasında vefat eden 91 yaşındaki eski master milli atlet Erdoğan Dulda’yı rahmetle anıyoruz.

İletişim bilgileri:

Mail adresi: info@ankarayarimaratonu.com
Telefon numaraları: 0(312) 436 01 67  /  0 538 835 07 85
Facebook: /ankarayarimaratonu
İnstagram: @ankarayarimaratonu

Şehrisevenler
Şehri sevenlerden gelenler. Lavarla'da yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı info@lavarla.com adresine mail atabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın