Pusu'laEtkinlikSpor

Ankara Koşuda Bahar Yaşıyor: Gordion Yarı Maratonu

ODTÜ Cumhuriyet Koşusu ile Büyük Atatürk Koşusu gibi Ankara’da gelenekselleşen kış koşularına bu yıl ilkbaharda yeni koşular ekleniyor. 22 Nisan’da Eymir Gölü etrafında düzenlenen Ankara Yarı Maratonu ve 10 km Koşusu’nun ardından, Polatlı’da da bir başka koşu düzenlenecek: Gordion Yarı Maratonu ve 10 km Koşusu.

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) işbirliğiyle düzenlenecek koşuyla Polatlı ilçesinin sınırları içerisinde yer alan Gordion antik şehrine dikkat çekilerek, antik şehrin UNESCO Dünya Mirası Listesine girebilmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Koşunun 6 Mayıs 2018’de saat 13:00’da Gordion antik kenti ve tümülüslerin bulunduğu alanda asfalt yol koşusu şeklinde gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Koşuya bireysel katılınabileceği gibi, 10 km kategorisinde en az 5 kişiden oluşmak kaydıyla kurum/şirket takımları şeklinde de katılmak mümkün.

Koşuya kayıtlar 30 Nisan 2018 tarihine kadar internet sayfası üzerinden yapılabilmektedir. Katılımcılara madalya, t-shirt, maraton çantası, makarna partisi, internetten indirilmek üzere katılım sertifikası, koşu güzergâhında ihtiyaç noktaları (sünger, meyve, su ve sporcu içecekleri), güzergâh boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri, tek kullanımlık çiplerle tasnif, bitiş noktasında meyve ve içecek gibi hizmetler sağlanacağı belirtiliyor.

Koşucuların kesinlikle kaçırmaması; koşmayanların ise sporculara destek olmak ve keyifli bir Pazar günü geçirmek için katılması gereken bir etkinlik.

Ayrıca şimdiden bir fısıltıyı paylaşayım, seslendirdikçe belki gerçekleşme ihtimali de artar. 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunu kutlamak amacıyla, gerekli izinler alınabilir ve yerel kurumlarla işbirliği gerçekleştirilebilirse parkurun şehir merkezinde olacağı bir de Başkent Koşusu hazırlıkları var. Olur mu, olur…

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir