Pusu'laEtkinlikTiyatro

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 4 Prömiyer

Herkese merhaba!
Sonbaharın gelmesiyle birlikte çoğu Ankaralı için iple çekilen döneme yaklaştık. Yaklaşık 4 aylık hasret sona eriyor, Ankara Devlet Tiyatrosu 1 Ekim’de perdelerini tekrar açıyor. İlk 2 haftalık program açıklandı bile. Programda şimdiden 4 yeni oyun görüyoruz, geçtiğimiz sezonları göz önünde bulundurursak ilerleyen aylarda daha fazla yeni oyun izleyeceğiz. Programda şimdilik sadece yerli oyunları görüyoruz, DT bir açıklama yapacağını söyledi, umutla bekliyoruz. Haydi gelin bu oyunlara ve ilk gösterim tarihlerine şöyle bir göz atalım.

1- Sacide

Lavarlatiyatro1

Kadın oyun yazarlarımızdan Ülker Köksal, kadının toplumdaki kimlik arayışını ve farkındalığını Sacide’de ele alıyor. Oyunun ilk gösterimi sezonun açılış günü olan 1 Ekim’de, Altındağ Sahnesi’nde. Eser şu ana kadar açıklanan program itibariyle 1-16 Ekim tarihleri boyunca aynı sahnede izleyicilerle buluşacak.

2- Felatun Bey ile Rakım Efendi

Ahmet Mithat Efendi’nin yanlış batılılaşmayı konu aldığı romanı, ilk kez 2012 yılında oyunlaştırılmıştır. Müzikal tiyatro oyununun prömiyeri 1 Ekim’de, Küçük Tiyatro’da. 1-9 ekim tarihleri arasında Küçük Tiyatro’da gösterimde olmaya devam edecek.

3- Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

Lavarlatiyatro2

Tarihi dönemleri anlatan oyunları sevenlere müjde! Orhan Asena oyununda Kanuni Sultan Süleyman’ın oğulları Bayezid ve Selim arasında yaşanan taht kavgalarını anlatıyor. Prömiyer 11 Ekim’de ve oyun 15 Ekim’e kadar Akün Sahnesi’nde gösterimde olacak. Ankaralılar için yeri bir ayrı olan Akün sahnesine bu oyun şüphesiz ki çok yakışacak!

4- Rumuz Goncagül

Lavarlatiyatro4
Müzikal komedi şeklinde olan Oktay Aracı’nın eseri, açılışı 11 Ekim’de Şinasi Sahnesi’nde yapıyor. Eserde evlilik hayalini gazeteye yazdığı rumuzla gerçekleştirmek isteyen Gülsüm’ün hikayesi anlatılmakta. Müzikal 11-16 Ekim tarihleri arasında Şinasi’de sahne alacak.

Ankara Devlet Tiyatrosundan gelen yeni oyun haberleri şimdilik böyle. Detaylı programa buradan ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden bilet satışı için biletiva.com’a tık.

Ankara Devlet Tiyatrosu ve tiyatro sahneleri ile ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Tüm tiyatroseverlere iyi seyirler ve keyifli bir sezon diliyoruz. Ve perde!

*Görseller devlet tiyatrolarının resmi sitesinden alınmıştır.

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

  Bir Cevap Yazın

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Şubat Bülteni

  Zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçip gidiyor dimi? Yeni bir ay ile karşınızdayız. Herkese merhabalar! Yılın ilk ayını geride bıraktığımıza göre resmi olarak ikinci yarıya...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Ocak Bülteni

  Yeni yıldan herkese merhabalar! Umarız sağlıklı, bol etkinlikli ve Lavarla’lı, hepimiz için güzel haberlerle dolu, musmutlu bir yıl olur. Yılbaşı yorgunluğunu atabildik mi bakalım? Enerjiler...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Aralık Bülteni

  Geldik 2022’ye veda etmeye! Resmi olarak kışın başlangıcı, yeni yılın son ayı aralıktan herkese merhabalar! Neler yaptık bakalım geride kalan ayda? Sinema, tiyatro, caz derken...

  Pusu'la

  27’lik Gezici Festival başlıyor!

  1995 senesinde serüvenine sinemanın seçkin örneklerini Türkiye’nin değişik kentlerindeki sinemaseverlere sunan bir festival otobüsü olarak başlayıp, zamanla Ankara’nın yolunu gözlediği büyük bir festivale dönüşen, Ankara...