Pusu'laMüzikEtkinlikFestival

20. Ankara Caz Festivali Kapıda

Yoğun ve stresli günlerin ardından, kendimizi iyi hissettirecek etkinliklere fazlasıyla ihtiyacımız olan şu günlerde havaların ısınması en güzel ilaç. Ki havaların ısınması bahar geldi demek. Bahar demek, festival demek. Ankara’da da önümüze dizilir festivaller baharda. Üniversitelerin şenlikleri, film festivalleri, konserler, tiyatrolar. Hepsi içimizi kıpır kıpır eder. Hepsinin yanında en iyi terapilerden birisi müzik. Farklı notaların, farklı seslerle buluştuğu, melodilerin içimize aktığı, gözümüzü kapattığımızda başka diyarları ziyaret etmemizi sağlayan müzik… Müziğin gizemine ve cazibesine kapılmayı bekleyenler için 20. Ankara Caz Festivali kapıda.

ODTÜ Caz Günleri adıyla 1996 yılında başlayan ve 2002 yılından itibaren Ankara Caz Festivali adıyla cazın farklı tonlarını Ankara’yla buluşturan festival bu yıl 20. yaşını kutluyor. 20. Ankara Caz Festivali bu yıl  03- 28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. “Cazın Renkleri” festivalin teması. Cazın farklı renklerini bir araya getirecek; atölyeler, sergiler, konserler ile program her yıl olduğu gibi bu yılda dolu dolu. Festivale Next Level Avm, Samm’s Bistro, Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü, Nurol Sanat Galerisi, Türk Japon Vakfı, Sinpaş Altın Oran Meydanı, Sevda Cenap And Vakfı ve Erimtan Müzesi farklı etkinlikler için ev sahipliği yapacak.

goran bregovic lavarla

3 Mayıs’ta JW Marriott Balo Salonu’nda açılışını yapacak festival, programı boyunca yerli ve yabancı birçok konuk ağırlayacak. Kürşat Başar ve Orkestrası, Kerem Görsev Trio & Elif Çağlar, Markus Stockhausen, Karrin Allyson, Goran Bregovic gibi birçok değerli ismin Ankaralılarla buluşacağı bu festivali kaçırmamanızı tavsiye ederim. Festivalin resmi sitesinden programa ulaşabilirsiniz.

Ankara Caz Festivali Resmi Sitesi;

http://www.ankaracazfestivali.com/

Biletler Biletix’te

*Next Level Avm’de gerçekleşecek etkinlikler ücretsizdir.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir