EtkinlikDansFestival

6. Solo Çağdaş Dans Festivali

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmak amacıyla 2018 yılında macerasına başlayan ve CerModern tarafından bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali, 25-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali Afiş

Lavarla’nın bu sene de basın sponsorları arasında yer aldığı festivalde Ankaralıları neler bekliyor?

Günümüz dans sanatının en özgün yorumlarından olan bireysel dansa, özel bir alan açan ve sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı amaçlayan Solo Çağdaş Dans Festivali, ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının performansları, atölye programları, seminer, konser, parti ve film gösterimleriyle bu sene de izleyiciye zengin bir program sunacak.

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali

Solo Çağdaş Dans Festivali, uluslararası düzeyde işbirliği yaratmak hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar neticesinde Torino’da düzenlenen Solocoreografico Dans Festivali ile kurumsal işbirliğine 6. yılında da yine devam ediyor olacak.

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali

Ülkemizde modern dansın gelişimine katkıda bulunmak, tanıtmak ve en önemlisi çağdaş sanatın toplumsal bir etkinlik olması için uğraşan festivalin bu yıl da danışma ekibi, alanında öncü çalışmalar yapan ve Ankara’da dans denilince ilk akla gelen isimler arasında yer alan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşacak.

3 GÜN 22 PERFORMANS

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali - Sanatçılar

Amerika’dan Vietnam’a kadar uzanan çok geniş bir yelpazedeki 14 farklı ülkeden 22 sanatçı festival sahnesinde 3 gün boyunca hepsi birbirinden muazzam performanslar sergileyecek. Detaylı Program

ÇAĞDAŞ DANS ATÖLYELERİ

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali - Atölyeler

Bu yıl çeşitlendirilmiş bir atölye programı sunan festivalde 5 tane çağdaş dans atölyesi yer alacak. Tu Hoang (Vietnam), Sofia Casprini (İtalya), Deniz Alp (Türkiye), Halil İbrahim Aygün (Türkiye) ve James Sutherland tarafından 25 – 27 Ağustos 2023 tarihlerinde verilecek atölyelere günlük ya da kombine bilet alınarak katılım sağlanabilecek.

DİĞER ETKİNLİKLER

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali - Diğer Etkinlikler

Her sene katılımcılarına zengin bir program sunmaya çalışan Çağdaş Solo Dans Festivali bu sene yan etkinliklerine Muzaffer Evci’nin yürütücülüğündeki Türkiye’de Dans Sosyolojisi semineriyle başlayacak.

Devamında Flow Dijital Sahne, disiplinlerarası sanat deneyimini bu kez festivalde yaşatıyor. DJ Fatih Ulusoy ve multimedya sanatçıları 26 Ağustos akşamı ilk kez gerçekleşecek olan bu benzersiz deneyim için bir araya geliyor.

Ayrıca herkesin dahil olabildiği gün sonu partileri ve özel film gösterimleri de 6. Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali kapsamında bu sene Ankaralıları bekleyen diğer güzelliklerden sadece bazıları diyebiliriz.

BİLETLER

Bilet kısmına geldiğimizde ise 200 TL olan günlük ve 400 TL olan kombine biletleri online olarak buradan ya da dilerseniz CerModern’e bizzat giderek temin edebilirsiniz. Ankara’da dans dolu bir hafta sonunda siz de yerinizi almaya ne dersiniz?

Bol bol keyif aldığınız, fotoğraf çektirdiğiniz ve bizimle birlikte sanata ve dansa doyduğunuz bir festival süreci geçirmeniz ümidiyle. Yeni etkinlik ve festival yazılarında görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Festival İletişim Bilgileri | Site | Facebook | Instagram

Bir Cevap Yazın