Pusu'laEtkinlikDansFestival

4. Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmak amacıyla 2018 yılında macerasına başlayan ve Kültür Turizm Bakanlığı desteğiyle CerModern tarafından bu yıl 4. kez düzenlenecek olan Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali, 3 – 5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Lavarla - 4. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali - Afiş

Lavarla’nın yeniden basın sponsorları arasında yer aldığı festivalde Ankaralıları neler bekliyor olacak?

Lavarla - 4. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali - Genel Görünüm

Sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı amaçlayan Solo Dans Festivali, ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterileri, atölye programları ve film gösterimleriyle  yine izleyiciye zengin bir program sunacak.

Lavarla - 4. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali - Genel Görünüm

Torino’da düzenlenen Solocoreografico Dans Festivali ile kurumsal işbirliğine devam eden festivalin bu yıl da danışma ekibi, alanında öncü çalışmalar yapan ve Ankara’da dans denilince ilk akla gelen isimler arasında yer alan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşacak.

24 Performans

Lavarla - 4. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali - Sanatçılar

İsrail’den Almanya’ya, İtalya’dan Dominik Cumhuriyeti’ne, Kosova’dan Meksika’ya kadar uzanan çok geniş bir yelpazedeki 12 farklı ülkeden 24 sanatçı, Solo Dans Festivali sahnesinde 3 gün boyunca hepsi birbirinden muazzam performanslar sergileyecek. Detaylı Program

Çağdaş Dans Atölyeleri

Lavarla - 4. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali - Atölyeler

Solo Dans Festivali kapsamında bu sene ulusal ve uluslararası sanatçıların yer alacağı ve tamamı ücretsiz olan 2 tane Çağdaş Dans Atölyesi yer alacak. Miriam Engel (İsrail) ve Galip Emre (Türkiye) tarafından 3 ve 4 Eylül 2021 tarihlerinde verilecek atölyelere sadece kayıt yaptırarak katılım sağlanabilecek. Detaylı Program

Diğer Etkinlikler

Bununla birlikte herkesin dahil olabildiği gün sonu partileri ve özel film gösterimleri de 4. Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali kapsamında bu sene Ankaralıları bekleyen diğer güzelliklerden sadece bazıları diyebiliriz.

Biletler

Lavarla - 4. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali - Biletler

Bilet kısmına geldiğimizde ise 75 TL olan günlük ve 200 TL olan kombine biletleri online olarak buradan (Biletix’te fiyatlar farklılık gösterebilir) ya da dilerseniz CerModern’e bizzat giderek temin edebilirsiniz. Ankara’da dans dolu bir hafta sonunda siz de yerinizi almaya ne dersiniz?

Bol bol keyif aldığınız, fotoğraf çektirdiğiniz ve bizimle birlikte sanata ve dansa doyduğunuz bir festival süreci geçirmeniz ümidiyle. Yeni etkinlik ve festival yazılarında görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Festival İletişim Bilgileri | Site | Facebook | Instagram

Bir Cevap Yazın

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali - Kapak Etkinlik

6. Solo Çağdaş Dans Festivali

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmak amacıyla 2018 yılında macerasına başlayan ve CerModern tarafından bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası...