Pusu'laEtkinlikFestival

27. Uluslararası Ankara Caz Festivali yaklaşıyor!

27. Uluslararası Ankara Caz Festivali 15-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli mekanlarında müzikseverlerle buluşacak. 10 gün sürecek festivalde, CP Ankara Hotel, Altınel Hotel & Convention Center, Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları, Türk Amerikan Derneği, Last Penny Büklüm, Samm’s Bistro, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi gibi mekanlarda konserler, söyleşiler, ücretsiz sergiler ve eğitim etkinlikleri yer alacak.

Caz ve Özgürlük

Caz Derneği Başkanı ve festivalin küratörü Özlem Oktar Varoğlu, festivalin teması ile ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Kasım ayında Ankara’da 27 yaşında ‘genç’ bir festival ile sizlerle buluşacağız. Festival görselimizi, Hacı Bayram Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü yarışması sonucunda değerli jüri üyeleri hocalarımızla birlikte seçtiğimiz Merve Zeynep Saruhan tasarladı. Hem üniversitemiz hocalarına hem de katılan öğrencilere teşekkür ediyoruz. Caz ve Özgürlük temamız ile çok uyduğunu düşünüyorum. 2023 yılında hem Bodrum, hem de Ankara Caz Festivali’mizi Caz ve Özgürlük teması ile gerçekleştiriyoruz. Seçtiğimiz projeleri keyifle dinleyeceğinizi umuyorum. Başta T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere 27. Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne destek veren tüm kurumlara, basın mensuplarına, sponsorlarımıza, Büyükelçilikler ve kültür ofislerine, üyelerimize, müzisyenlerimize, canla başla çalışan tüm ekibimize Yönetim Kurulu’muz adına teşekkür ederim.”

Festivale destek veren kurumlar arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, TGA, Hollanda Büyükelçiliği, Polonya Büyükelçiliği, Fransız Kültür Merkezi ve EUNIC, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Europe Jazz Network yer alıyor. MAİS A.Ş., TURMAKS, Tanoto, Jobs Studio, Dijital Akademi, Pelin Ofset, Bektaşlar Filo Ulaşım, Trilye Restaurant, Sugar Chocolate Cafe & Restaurant, Master’s Backline, Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Türk Amerikan Derneği, Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları, Altınel Ankara Hotel & Convention Center, CP Ankara Hotel, Ankara HiltonSA, Samm’s Bistro, Last Penny Büklüm konaklama, mekan ve etkinlik desteği veren kurumlar. Festivalin basın sponsorları ise Kanal B, T24 Haber, Mag Medya, Ankara Life, Jazz Dergisi, Cazkolik, Joy FM & Joy Jazz, Radyo ODTÜ, Kültür Sanat Haritası, Ankara Etkinlik, Darkbluenotes, La Konser ve Lavarla.

27. Uluslararası Ankara Caz Festivali

Konser ücretleri 250-350 TL arasında değişen festivalde birçok etkinlik de ücretsiz olarak izlenebilecek. Program, www.cazdernegi.org adresinden, dijital söyleşiler de YouTube Caz Derneği kanalından izlenebilecek.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir