Pusu'laYarışma

24. Zeka Oyunları | Oyun 2019

Her yıl merakla beklenen yarışmanın zamanı yine geldi çattı! İnsanlarımızın düşünme ve problem çözme becerilerini artırmaya katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ve bu sene 24. yaşını kutlayacak olan Oyun 2019 | 24. Zeka Oyunları, 14 Ocak – 21 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ve yine 7’den 70’e herkes katılabilecek.

Türkiye İş Bankası ve Türk Hava Yolları ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen;  Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Oyun 2019’a yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkes başvurabilecek.

Gelenekselleşen Yarışma!

Geniş katılımcı yelpazesiyle her yaşa ve her mesleğe hitap eden ve alanında ülkemizin en uzun soluklu yarışması olan Oyun 2019; Eleme, Yarı Final ve Final şeklinde 3 etaptan oluşuyor ve 4’ü ortak olmak üzere toplam 10 sorudan meydana geliyor. Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında zorlayıcı ve yaratıcı zeka soruları ve oyunlarıyla tanınan Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından her yıl özenle hazırlanan sorular sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zeka sorularından oluşuyor ve yurt içinde ve yurt dışında bu alanda uzman kişiler tarafından denetleniyor.

5 Kategoride Toplamda 30.000 TL Ödül!

Her yaştan katılımcı tarafından merakla beklenen yarışmada bu sene Minikler | 6 – 8 Yaş, Çocuklar | 9 – 13 Yaş, Gençler | 14 – 18 Yaş, Yetişkinler | 19 – 49 Yaş ve Emektarlar | 50 Yaş Üstü olmak toplam 5 farklı kategori olacak ve toplamda 30.000 TL ödül dağıtılacak.

Yarışma sonunda her kategori birincisine 3.000, ikincisine 2.000 ve üçüncüsüne 1.000’er TL ödül verilecek olan Oyun 2019’da ayrıca final sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi, yarı final sınavına katılım kazananlara Başarı Belgesi (elektronik) ve eleme sınavına katılanlara ise Katılım Belgesi (elektronik) verilecek.

Başvurular Başladı!

14 Ocak 2019 Pazartesi günü başlayan Eleme Sınavı’na Türkiye Zeka Vakfı web sitesiden öncelikle kayıt olup devamında 15 TL ücret ödeyerek 26 Şubat 2019 Salı gününe kadar online olarak katılabilirsiniz. Başarılı olanlar bir üst etaba geçmeye hak kazanacaklar.

22 Mart – 25 Mart 2019 tarihleri arasında yine online olarak yapılacak olan Yarı Final Sınavı’nın ardından ise 21 Nisan 2019 Pazar günü Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleşecek olan Yazılı Final Sınavı ile Oyun 2019’un bu seneki kazananları belli olacak ve yine aynı gün aynı yerde yapılacak ödül töreniyle son bulacak.

Zeka soruları çözmeyi sevenler ve kendine güvenenler daha ne bekliyorsunuz? Oyunlar hakkında detaylı bilgiye, sınav takvimine ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni yazılarda, etkinliklerde ve festivallerde görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!


Yarışma İletişim Bilgileri | Resmi Site | Facebook | Twitter | Instagram

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir